s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Św. Jana Pawła II, jest Niedziela Biblijna, inaugurująca w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę.

 

2. Dziś spotkanie z Kółkami różańcowymi po Mszy św. o godz. 10.00.

 

3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego dziś po Mszy św. o godz. 10.00 w sali budynku parafialnego.

 

4. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszę św. o godz. 18.00. Przed Mszę św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

 

6.W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

7. Za tydzień czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielę Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 55. światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce Tydzieś Modlitw o Powołania.

 

8. Zapraszamy tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie przy okazji porannych i wieczornych nabożeństw. Pamiętajmy o zwracaniu kartek spowiedzi wielkanocnej. Jeżeli komuś zagubiła się kartka, to proszę napisać‡ własną podajęc swoje imię i nazwisko oraz dokładny adres.

 

9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

 

10. Chrzty będę udzielane za tydzień podczas Mszy św. o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

11. Bóg zapłać za ofiarę na kościół ofiarodawcy z ulicy Sienkiewicza 30A.

 

12. Kośczy się przygotowanie do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania, aby dobrze przygotowali się i godnie przyjęli ten sakrament. Kandydaci do bierzmowania w najbliższy czwartek rozpocznę nowennę przed przyjęciem tego sakramentu. Przychodzę oni na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. sę spotkania organizacyjne. Obecność na Mszy św., nowennie i spotkaniach przygotowujących jest obowiązkowa. Bardzo prosimy rodziców o zatroszczenie się, aby syn lub córka uczestniczyli w tym bezpośrednim przygotowaniu. Sakramentu bierzmowania udzieli Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski w sobotę 28 kwietnia o godz. 12.00.

 

13. W przyszłą niedzielę 22 kwietnia o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie koła parafialnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w budynku parafialnym.

 

14. W przyszłą niedzielę akcja Pola Nadziei, a ofiary złożone do puszek przy kościele będą przeznaczone na rzecz Hospicjum Domowego w Ostrośęce.

 

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer Głosu Katolickiego.

 

16. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

śp. Andrzej Nowak, lat 63 z ulicy Sienkiewicza blok nr 3

śp. Andrzej Grala, lat 59 z ulicy Sierakowskiego

 

W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.