s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Św. Jana Pawła II, jest Niedziela Biblijna, inaugurująca w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę.

 

2. Dziś spotkanie z Kółkami różańcowymi po Mszy św. o godz. 10.00.

 

3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego dziś po Mszy św. o godz. 10.00 w sali budynku parafialnego.

 

4. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszę św. o godz. 18.00. Przed Mszę św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

 

6.W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

7. Za tydzień czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielę Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 55. światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce Tydzieś Modlitw o Powołania.

 

8. Zapraszamy tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie przy okazji porannych i wieczornych nabożeństw. Pamiętajmy o zwracaniu kartek spowiedzi wielkanocnej. Jeżeli komuś zagubiła się kartka, to proszę napisać‡ własną podajęc swoje imię i nazwisko oraz dokładny adres.

 

9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

 

10. Chrzty będę udzielane za tydzień podczas Mszy św. o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

11. Bóg zapłać za ofiarę na kościół ofiarodawcy z ulicy Sienkiewicza 30A.

 

12. Kośczy się przygotowanie do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania, aby dobrze przygotowali się i godnie przyjęli ten sakrament. Kandydaci do bierzmowania w najbliższy czwartek rozpocznę nowennę przed przyjęciem tego sakramentu. Przychodzę oni na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. sę spotkania organizacyjne. Obecność na Mszy św., nowennie i spotkaniach przygotowujących jest obowiązkowa. Bardzo prosimy rodziców o zatroszczenie się, aby syn lub córka uczestniczyli w tym bezpośrednim przygotowaniu. Sakramentu bierzmowania udzieli Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski w sobotę 28 kwietnia o godz. 12.00.

 

13. W przyszłą niedzielę 22 kwietnia o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie koła parafialnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w budynku parafialnym.

 

14. W przyszłą niedzielę akcja Pola Nadziei, a ofiary złożone do puszek przy kościele będą przeznaczone na rzecz Hospicjum Domowego w Ostrośęce.

 

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer Głosu Katolickiego.

 

16. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

śp. Andrzej Nowak, lat 63 z ulicy Sienkiewicza blok nr 3

śp. Andrzej Grala, lat 59 z ulicy Sierakowskiego

 

W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 108 gości oraz 0 użytkowników.