s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako 55. Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby
w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

 

2. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Pana Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę.

4. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00. Na tę Mszę św. zapraszamy serdecznie młodych, którzy przygotowują się do matury, na modlitwę i specjalne błogosławieństwo.

 

5. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

 

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

8. W sobotę o godz. 12.00 Ks. Biskup Janusz Stepnowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

 

9. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół ofiarodawcy z ulicy Stacha Konwy.

 

10. W Uroczystość Bożego Ciała procesja i ołtarzyki będą w tych samych miejscach, jak w latach ubiegłych.

 

11. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w wakacyjnych wyjazdach oazowych. W tej sprawie proszę zgłaszać się do Ks. Mariana.

 

12. Zapraszamy tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie przy okazji porannych i wieczornych nabożeństw. Pamiętajmy o zwracaniu kartek spowiedzi wielkanocnej.

 

13. Trwa nabór do wiosennej edycji szkoły rodzenia Iskierka przy naszej parafii. Chętni mogą zgłaszać się mailowo i poprzez stronę na facebooku. Więcej informacji na naszej stronie parafialnej. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

14. Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Hospicjum Domowe Caritas w Ostrołęce.

 

15. We wtorek 1 maja będzie piesza pielgrzymka do Dąbrówki. Zapraszamy wszystkich, nie tylko młodych, do wyruszenia na pielgrzymi szlak, aby rozważać tajemnice życia Najświętszej Maryi Panny. Wyjście na pielgrzymkę o godz. 7.00 sprzed naszego kościoła, a o godz. 12.00 – uroczysta Msza św. dziękczynna w Dąbrówce pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Po Mszy św. powrót autokarami do Ostrołęki. Na tę pielgrzymkę zapraszamy również młodych, którzy w sobotę przyjmą sakrament bierzmowania oraz tegorocznych maturzystów.

 

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

17. W ubiegłym tygodniu zmarła nasza parafianka:

 

Śp. Jadwiga Ptak, lat 91 z Łazów

 

 „W Jej intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.