s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako 55. Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby
w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

 

2. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Pana Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę.

4. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00. Na tę Mszę św. zapraszamy serdecznie młodych, którzy przygotowują się do matury, na modlitwę i specjalne błogosławieństwo.

 

5. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

 

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

8. W sobotę o godz. 12.00 Ks. Biskup Janusz Stepnowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

 

9. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół ofiarodawcy z ulicy Stacha Konwy.

 

10. W Uroczystość Bożego Ciała procesja i ołtarzyki będą w tych samych miejscach, jak w latach ubiegłych.

 

11. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w wakacyjnych wyjazdach oazowych. W tej sprawie proszę zgłaszać się do Ks. Mariana.

 

12. Zapraszamy tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie przy okazji porannych i wieczornych nabożeństw. Pamiętajmy o zwracaniu kartek spowiedzi wielkanocnej.

 

13. Trwa nabór do wiosennej edycji szkoły rodzenia Iskierka przy naszej parafii. Chętni mogą zgłaszać się mailowo i poprzez stronę na facebooku. Więcej informacji na naszej stronie parafialnej. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

14. Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Hospicjum Domowe Caritas w Ostrołęce.

 

15. We wtorek 1 maja będzie piesza pielgrzymka do Dąbrówki. Zapraszamy wszystkich, nie tylko młodych, do wyruszenia na pielgrzymi szlak, aby rozważać tajemnice życia Najświętszej Maryi Panny. Wyjście na pielgrzymkę o godz. 7.00 sprzed naszego kościoła, a o godz. 12.00 – uroczysta Msza św. dziękczynna w Dąbrówce pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Po Mszy św. powrót autokarami do Ostrołęki. Na tę pielgrzymkę zapraszamy również młodych, którzy w sobotę przyjmą sakrament bierzmowania oraz tegorocznych maturzystów.

 

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

17. W ubiegłym tygodniu zmarła nasza parafianka:

 

Śp. Jadwiga Ptak, lat 91 z Łazów

 

 „W Jej intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.