s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

 

1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

 

2. W tym tygodniu: we wtorek rozpoczniemy maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwie. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. Nabożeństwo Majowe w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00 i 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Na wioskach zbierajmy się przy kapliczkach i krzyżach, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub ze znajomymi i rodziną w domach, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Kapliczki i krzyże postarajmy się odnowić i udekorować.

 

3. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

 

4. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

5. We wtorek 1 maja zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Dąbrówki. Wyjście na pielgrzymkę o godz. 7.00 sprzed naszego kościoła, a o godz. 12.00 – uroczysta Msza św. dziękczynna w Dąbrówce. Po Mszy św. powrót autokarami do Ostrołęki. Na tę pielgrzymkę zapraszamy również młodych, którzy wczoraj przyjęli sakrament bierzmowania oraz tegorocznych maturzystów. Również we wtorek 1 maja będzie rowerowa pielgrzymka do Dąbrówki. Wyjaz rowerowej pielgrzymki o godz. 9.30 sprzed naszego kościoła.

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

7. W środę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

 

8. W czwartek – 3 maja - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. będą odprawiane w tych samych godzinach jak w każdą niedzielę. To również 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji.

 

9. W czwartek – I czwartek miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

10. W piątek przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00. Dzieci zapraszamy do spowiedzi i na Mszę św. o godz. 16.30.

 

11. Księża odwiedzą chorych z poslugą sakramentalną w ich domach.

 

12. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00 z racji I soboty miesiąca.

 

13. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę procesyjną.

 

14. W przyszłą niedzielę pierwsza grupa dzieci przystąpi do pierwszej Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 13.00. Spowiedź dla dzieci, rodziców oraz bliskich w sobotę 5 maja o godz. 19.00.

 

15. Również w kolejne niedziele maja, a więc 13, 20 i 27 maja będą pierwsze komunie święte.

 

16. Tych, którzy mają zwyczaj uczęszczania na Mszę św. o godz. 13.00 prosimy, aby w maju skorzystali z innych godzin nabożeństw.

 

17. Komunia św. rocznicowa dla dzieci klas czwartych będzie w ostatnią niedzielę maja, czyli 27 maja podczas Mszy św. o godz. 16.00.

 

18. Chrzty w miesiącu maju będą w niedzielę 13 i 27 maja podczas Mszy św. o godz. 10.00.

 

19. Mając na uwadze szczególny charakter piątku 4 maja Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski udziela dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji. Zachęca jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

 

20. Zapraszamy tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie przy okazji porannych i wieczornych nabożeństw. Pamiętajmy o zwracaniu kartek spowiedzi wielkanocnej. Jeżeli komuś zagubiła się kartka, to proszę napisać własną podając swoje imię i nazwisko oraz dokładny adres.

 

21. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół od Koła Żywego Różańca nr 1 z Zabrodzia oraz za ofiarę spoza parafii.

 

22. Msza św. w intencji Margaretek i tych, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona we wtorek 1 maja o godz. 6.30.

 

23. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w wakacyjnych wyjazdach oazowych. W tej sprawie proszę zgłaszać się do Ks. Mariana.

 

24. Miejskie uroczystości 3 maja odbędą sie w parafii św. Antoniego 3 maja o godz. 16.00.

 

25. Koncert uczestnikow warsztatów z zespołem Gospel Rain w hołdzie dla Patrona Miasta św. Jana Pawła II odbędzie się 13 maja po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele NMP Królowej Rodzin w Ostrołęce. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń przy kościele.

 

26. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

27. W ubiegłym tygodniu zmarł nasz parafianin:

 


Śp. Alfons Napierkowski, lat 94 z Białobrzega Bliższego

 


 „W Jego intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.