s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

 

1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

 

2. W tym tygodniu: we wtorek rozpoczniemy maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwie. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. Nabożeństwo Majowe w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00 i 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Na wioskach zbierajmy się przy kapliczkach i krzyżach, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub ze znajomymi i rodziną w domach, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Kapliczki i krzyże postarajmy się odnowić i udekorować.

 

3. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

 

4. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

5. We wtorek 1 maja zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Dąbrówki. Wyjście na pielgrzymkę o godz. 7.00 sprzed naszego kościoła, a o godz. 12.00 – uroczysta Msza św. dziękczynna w Dąbrówce. Po Mszy św. powrót autokarami do Ostrołęki. Na tę pielgrzymkę zapraszamy również młodych, którzy wczoraj przyjęli sakrament bierzmowania oraz tegorocznych maturzystów. Również we wtorek 1 maja będzie rowerowa pielgrzymka do Dąbrówki. Wyjaz rowerowej pielgrzymki o godz. 9.30 sprzed naszego kościoła.

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

7. W środę, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

 

8. W czwartek – 3 maja - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. będą odprawiane w tych samych godzinach jak w każdą niedzielę. To również 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji.

 

9. W czwartek – I czwartek miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

10. W piątek przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00. Dzieci zapraszamy do spowiedzi i na Mszę św. o godz. 16.30.

 

11. Księża odwiedzą chorych z poslugą sakramentalną w ich domach.

 

12. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00 z racji I soboty miesiąca.

 

13. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę procesyjną.

 

14. W przyszłą niedzielę pierwsza grupa dzieci przystąpi do pierwszej Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 13.00. Spowiedź dla dzieci, rodziców oraz bliskich w sobotę 5 maja o godz. 19.00.

 

15. Również w kolejne niedziele maja, a więc 13, 20 i 27 maja będą pierwsze komunie święte.

 

16. Tych, którzy mają zwyczaj uczęszczania na Mszę św. o godz. 13.00 prosimy, aby w maju skorzystali z innych godzin nabożeństw.

 

17. Komunia św. rocznicowa dla dzieci klas czwartych będzie w ostatnią niedzielę maja, czyli 27 maja podczas Mszy św. o godz. 16.00.

 

18. Chrzty w miesiącu maju będą w niedzielę 13 i 27 maja podczas Mszy św. o godz. 10.00.

 

19. Mając na uwadze szczególny charakter piątku 4 maja Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski udziela dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji. Zachęca jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

 

20. Zapraszamy tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie przy okazji porannych i wieczornych nabożeństw. Pamiętajmy o zwracaniu kartek spowiedzi wielkanocnej. Jeżeli komuś zagubiła się kartka, to proszę napisać własną podając swoje imię i nazwisko oraz dokładny adres.

 

21. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół od Koła Żywego Różańca nr 1 z Zabrodzia oraz za ofiarę spoza parafii.

 

22. Msza św. w intencji Margaretek i tych, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona we wtorek 1 maja o godz. 6.30.

 

23. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w wakacyjnych wyjazdach oazowych. W tej sprawie proszę zgłaszać się do Ks. Mariana.

 

24. Miejskie uroczystości 3 maja odbędą sie w parafii św. Antoniego 3 maja o godz. 16.00.

 

25. Koncert uczestnikow warsztatów z zespołem Gospel Rain w hołdzie dla Patrona Miasta św. Jana Pawła II odbędzie się 13 maja po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele NMP Królowej Rodzin w Ostrołęce. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń przy kościele.

 

26. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

27. W ubiegłym tygodniu zmarł nasz parafianin:

 


Śp. Alfons Napierkowski, lat 94 z Białobrzega Bliższego

 


 „W Jego intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.