s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

 

2. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcamy, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

 

3. Dziś kolejna grupa dzieci przystępuje do I komunii św. podczas Mszy św. o godz. 13.00.

 

4. Za tydzień kolejna grupa dzieci przystąpi do I komunii św. podczas Mszy św. o godz. 13.00. Spowiedź dla tych dzieci, rodziców, chrzestnych oraz bliskich w sobotę o godz. 19.00.

 

5. Dziś różaniec fatimski o godz. 17.30.

 

6. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po nabożeństwie wieczornym.

 

9. W przyszłą niedzielę, 20 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele podczas nabożeństwa majowego lub prywatnie odmawiajmy ją w domu. Zapraszamy tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie przy okazji porannych i wieczornych nabożeństw. Pamiętajmy o zwracaniu kartek spowiedzi wielkanocnej. Jeżeli komuś zagubiła się kartka, to proszę napisać własną podając swoje imię i nazwisko oraz dokładny adres.

 

10. W Uroczystość Bożego Ciała procesja i ołtarzyki będą w tych samych miejscach, jak w latach ubiegłych.

 

11. Komunia św. rocznicowa dla dzieci klas czwartych będzie w ostatnią niedzielę maja, czyli 27 maja podczas Mszy św. o godz. 16.00. Dzieci i ich rodziców zapraszamy do kościoła na spotkanie organizacyjne w najbliższą niedzielę 20 maja na Mszę św. o godz. 16.00 i na spotkanie organizacyjne po Mszy św.

 

12. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Traugutta 16A oraz z Gnatów.

 

13. Fundacja Rozwoju Kultury Muzycznej na Kurpiach „Etno-Klasyka” serdecznie zaprasza na koncerty, które odbywać się będą w Ostrołęce i okolicznych miejscowościach (Myszyniec, Kadzidło, Łyse i Lelis) w dniach od 20 maja do 3 czerwca w ramach festiwalu muzycznego V Etnosakralia Kurpiowskie. Pierwsze dwa koncerty już za tydzień, w niedzielę 20 maja. Pierwszy to koncert organowy Łukasza Mosura o godz. 18-ej w kościele w Myszyńcu. Na drugim koncercie „W hołdzie Skierkowskiemu” o godz. 20-ej w Muzeum Kultury Kurpiowskiej przy Placu Bema w Ostrołęce wystąpi etno – jazzowy zespół T/Aboret. Wstęp na wszystkie koncerty wolny. Szczegółowy program festiwalu na stronie www.etnosakralia-kurpiowskie.com

 

14. Szkoła Podstawowa przy Liceum Klasycznym, która mieści się w budynku parafialnym ogłasza nabór uczniów. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń przy kościele.

 

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

16. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Czesława Kowalska, lat 81 z Kruków z ulicy Sikorskiego
Śp. Irena Maria Wódkiewicz, lat 81 z ulicy Sienkiewicza blok nr 30A
Śp. Mirosław Rodowicz, lat 58 z ulicy Sienkiewicza blok nr 49A
Śp. Edward Dzięgielewski, lat 73 z Łazów z ulicy Piłsudskiego
Śp. Stanisław Krukowski, lat 92 z Zabrodzia z ulicy Zagórnej
Śp. Adam Polak, lat 83 z ulicy Juranda


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.