s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

 

2. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcamy, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

 

3. Dziś kolejna grupa dzieci przystępuje do I komunii św. podczas Mszy św. o godz. 13.00.

 

4. Za tydzień kolejna grupa dzieci przystąpi do I komunii św. podczas Mszy św. o godz. 13.00. Spowiedź dla tych dzieci, rodziców, chrzestnych oraz bliskich w sobotę o godz. 19.00.

 

5. Dziś różaniec fatimski o godz. 17.30.

 

6. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po nabożeństwie wieczornym.

 

9. W przyszłą niedzielę, 20 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele podczas nabożeństwa majowego lub prywatnie odmawiajmy ją w domu. Zapraszamy tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie przy okazji porannych i wieczornych nabożeństw. Pamiętajmy o zwracaniu kartek spowiedzi wielkanocnej. Jeżeli komuś zagubiła się kartka, to proszę napisać własną podając swoje imię i nazwisko oraz dokładny adres.

 

10. W Uroczystość Bożego Ciała procesja i ołtarzyki będą w tych samych miejscach, jak w latach ubiegłych.

 

11. Komunia św. rocznicowa dla dzieci klas czwartych będzie w ostatnią niedzielę maja, czyli 27 maja podczas Mszy św. o godz. 16.00. Dzieci i ich rodziców zapraszamy do kościoła na spotkanie organizacyjne w najbliższą niedzielę 20 maja na Mszę św. o godz. 16.00 i na spotkanie organizacyjne po Mszy św.

 

12. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Traugutta 16A oraz z Gnatów.

 

13. Fundacja Rozwoju Kultury Muzycznej na Kurpiach „Etno-Klasyka” serdecznie zaprasza na koncerty, które odbywać się będą w Ostrołęce i okolicznych miejscowościach (Myszyniec, Kadzidło, Łyse i Lelis) w dniach od 20 maja do 3 czerwca w ramach festiwalu muzycznego V Etnosakralia Kurpiowskie. Pierwsze dwa koncerty już za tydzień, w niedzielę 20 maja. Pierwszy to koncert organowy Łukasza Mosura o godz. 18-ej w kościele w Myszyńcu. Na drugim koncercie „W hołdzie Skierkowskiemu” o godz. 20-ej w Muzeum Kultury Kurpiowskiej przy Placu Bema w Ostrołęce wystąpi etno – jazzowy zespół T/Aboret. Wstęp na wszystkie koncerty wolny. Szczegółowy program festiwalu na stronie www.etnosakralia-kurpiowskie.com

 

14. Szkoła Podstawowa przy Liceum Klasycznym, która mieści się w budynku parafialnym ogłasza nabór uczniów. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń przy kościele.

 

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

16. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Czesława Kowalska, lat 81 z Kruków z ulicy Sikorskiego
Śp. Irena Maria Wódkiewicz, lat 81 z ulicy Sienkiewicza blok nr 30A
Śp. Mirosław Rodowicz, lat 58 z ulicy Sienkiewicza blok nr 49A
Śp. Edward Dzięgielewski, lat 73 z Łazów z ulicy Piłsudskiego
Śp. Stanisław Krukowski, lat 92 z Zabrodzia z ulicy Zagórnej
Śp. Adam Polak, lat 83 z ulicy Juranda


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.