s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności w naszych rodzinach oraz dar pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach zarówno z domownikami, jak i z tymi, z którymi się spotykamy w pracy, w szkole czy w innych miejscach.

 

2. Dziś za udział w śpiewie hymnu do Ducha Świętego będąc w stanie Łaski Bożej można uzyskać odpust zupełny.

 

3. Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane jutro o godz.: 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Godzinki do Matki Najświętszej o godz. 7.30. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.

 

4. Dziś kolejna grupa dzieci przystąpi do I komunii św. podczas Mszy św. o godz. 13.00.

 

5. Za tydzień ostatnia grupa dzieci przystąpi do I komunii św. podczas Mszy św. o godz. 13.00. Spowiedź dla tych dzieci, rodziców, chrzestnych oraz bliskich w sobotę o godz. 19.00.

 

6. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00.

 

7. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

10. W najbliższy czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

 

11. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

 

12. Komunia św. rocznicowa dla dzieci klas czwartych będzie w przyszłą niedzielę 27 maja podczas Mszy św. o godz. 16.00. Dzieci i ich rodziców zapraszamy do kościoła dziś na Mszę św. o godz. 16.00 i na spotkanie organizacyjne po Mszy św.

 

13. W przyszłą niedzielę, 27 maja, będziemy przeżywali Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 

14. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

15. Dziś kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Zapraszamy dziś do spowiedzi tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Jeżeli komuś zagubiła się kartka, to proszę napisać własną podając swoje imię i nazwisko oraz dokładny adres, a jeżeli ktoś był u spowiedzi, a nie zwrócił kartki, to proszę podać ją do księży. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym”.

 

16. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół ofiarodawcy z Białobrzega Dalszego.

 

17. Diakon Paweł Wiśniewski, który w ostatnim roku przybywał do naszej parafii na praktykę duszpasterską, w najbliższą sobotę w katedrze łomżyńskiej otrzyma święcenia kapłańskie, a w niedzielę 3 czerwca będzie sprawował w naszej parafii Mszę św. prymicyjną o godz. 13.00.

 

18. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

 

19. Drugi „Dzień Wspólnoty Oazowiczów Wszystkich Pokoleń” odbędzie się w sobotę 2 czerwca o godz. 9.30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży. Więcej informacji i możliwość zgłoszenia do udziału w spotkaniu na stronie internetowej: www.lomza.oaza.pl.

 

20. Dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce oraz Prezydent Miasta zapraszają na uroczystą Mszę św. w intencji bohaterów poległych w bitwie pod Ostrolęką 26 maja 1831 r., która zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 27 maja o godz. 16.00 na Fortach Bema przy ul. Warszawskiej 2A.

 

21. Dziś pierwsze dwa koncerty w ramach festiwalu muzycznego V Etnosakralia Kurpiowskie. Pierwszy to koncert organowy Łukasza Mosura o godz. 18-ej w kościele w Myszyńcu. Drugi koncert „ W hołdzie Skierkowskiemu” o godzinie 20-ej w Muzeum Kultury Kurpiowskiej przy Placu Bema w Ostrołęce, gdzie wystąpi etno – jazzowy zespół T/Aboret. Wstęp na koncerty jest wolny. Szczegółowy program festiwalu na plakatach oraz na stronie internetowej: www.etnosakralia-kurpiowskie.com

 

22. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

23. W ubiegłym tygodniu zmarły nasze parafianki:


Śp. Eugenia Kowalska, lat 96 z ulicy Sienkiewicza blok 30A
Śp. Stefania Konopka, lat 91 z ulicy Stacha Konwy
Śp. Irena Pawlikowska, lat 84 z ulicy Zwycięzców
Śp. Hanna Laskowska, lat 78 z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.