s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności w naszych rodzinach oraz dar pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach zarówno z domownikami, jak i z tymi, z którymi się spotykamy w pracy, w szkole czy w innych miejscach.

 

2. Dziś za udział w śpiewie hymnu do Ducha Świętego będąc w stanie Łaski Bożej można uzyskać odpust zupełny.

 

3. Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane jutro o godz.: 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Godzinki do Matki Najświętszej o godz. 7.30. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.

 

4. Dziś kolejna grupa dzieci przystąpi do I komunii św. podczas Mszy św. o godz. 13.00.

 

5. Za tydzień ostatnia grupa dzieci przystąpi do I komunii św. podczas Mszy św. o godz. 13.00. Spowiedź dla tych dzieci, rodziców, chrzestnych oraz bliskich w sobotę o godz. 19.00.

 

6. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00.

 

7. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

10. W najbliższy czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

 

11. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

 

12. Komunia św. rocznicowa dla dzieci klas czwartych będzie w przyszłą niedzielę 27 maja podczas Mszy św. o godz. 16.00. Dzieci i ich rodziców zapraszamy do kościoła dziś na Mszę św. o godz. 16.00 i na spotkanie organizacyjne po Mszy św.

 

13. W przyszłą niedzielę, 27 maja, będziemy przeżywali Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 

14. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

15. Dziś kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Zapraszamy dziś do spowiedzi tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Jeżeli komuś zagubiła się kartka, to proszę napisać własną podając swoje imię i nazwisko oraz dokładny adres, a jeżeli ktoś był u spowiedzi, a nie zwrócił kartki, to proszę podać ją do księży. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym”.

 

16. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół ofiarodawcy z Białobrzega Dalszego.

 

17. Diakon Paweł Wiśniewski, który w ostatnim roku przybywał do naszej parafii na praktykę duszpasterską, w najbliższą sobotę w katedrze łomżyńskiej otrzyma święcenia kapłańskie, a w niedzielę 3 czerwca będzie sprawował w naszej parafii Mszę św. prymicyjną o godz. 13.00.

 

18. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

 

19. Drugi „Dzień Wspólnoty Oazowiczów Wszystkich Pokoleń” odbędzie się w sobotę 2 czerwca o godz. 9.30 w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży. Więcej informacji i możliwość zgłoszenia do udziału w spotkaniu na stronie internetowej: www.lomza.oaza.pl.

 

20. Dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce oraz Prezydent Miasta zapraszają na uroczystą Mszę św. w intencji bohaterów poległych w bitwie pod Ostrolęką 26 maja 1831 r., która zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 27 maja o godz. 16.00 na Fortach Bema przy ul. Warszawskiej 2A.

 

21. Dziś pierwsze dwa koncerty w ramach festiwalu muzycznego V Etnosakralia Kurpiowskie. Pierwszy to koncert organowy Łukasza Mosura o godz. 18-ej w kościele w Myszyńcu. Drugi koncert „ W hołdzie Skierkowskiemu” o godzinie 20-ej w Muzeum Kultury Kurpiowskiej przy Placu Bema w Ostrołęce, gdzie wystąpi etno – jazzowy zespół T/Aboret. Wstęp na koncerty jest wolny. Szczegółowy program festiwalu na plakatach oraz na stronie internetowej: www.etnosakralia-kurpiowskie.com

 

22. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

23. W ubiegłym tygodniu zmarły nasze parafianki:


Śp. Eugenia Kowalska, lat 96 z ulicy Sienkiewicza blok 30A
Śp. Stefania Konopka, lat 91 z ulicy Stacha Konwy
Śp. Irena Pawlikowska, lat 84 z ulicy Zwycięzców
Śp. Hanna Laskowska, lat 78 z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.