s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

 

2. Dziś ostatnia grupa dzieci przystępuje do I komunii św.

 

3. Dziś o godz. 16.00 komunia św. rocznicowa dzieci klas czwartych.

 

4. Jeszcze do czwartku włącznie o godz. 18.00 odprawiamy majowe nabożeństwa. W najbliższy piątek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 Msza św. i będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

 

5. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

7. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała będą w tych samych godzinach, jak w niedziele. Nie będzie tylko Mszy św. o godz.13.00. Procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. z godz. 11.30 ulicami miasta, jak w latach poprzednich: Farna, Plac Bema, Berka Joselewicza, Mazowiecka, Paderewskiego, Łęczysk, Plac 1 Maja, Kościuszki, Świętokrzyska, Plac Papieża Jana Pawła II. Prosimy przygotować ołtarzyki. Po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

 

8. Prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, a zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas. Prosimy nie stawiać samochodów na trasie procesji.

 

9. W czwartek adoracja Najświętszego sakramentu po nabożeństwie wieczornym.

 

10. W piątek przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00.

 

11. Księża odwiedzą chorych z komunią św. w ich domach.

 

12. W piątek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.

 

13. W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.

 

14. Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

15. Dzieci, które przystąpiły w maju do I komunii św. i ich rodziców zapraszamy w Boże Ciało na Mszę św. o godz. 11.30 i na procesję.

 

16. Prosimy o dostarczenie brzózek do ołtarzyków.

 

17. Próba sypania kwiatów przed Bożym Ciałem dla dzieci będzie we wtorek o godz. 16.00. Próba sypania kwiatków będzie przy kościele.

 

18. Zapraszamy na nieszpory codziennie po Bożym Ciele przez całą Oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

 

19. Wczoraj w katedrze łomżyńskiej Ksiądz Biskup Janusz wyświęcił 5 nowych kapłanów. Wśród nich jest Ks. Paweł Wiśniewski, który w ostatnim roku jako diakon przybywał do naszej parafii na praktykę duszpasterską. W przyszłą niedzielę 3 czerwca Ks. Paweł będzie sprawował w naszej parafii Mszę św. prymicyjną o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy.

 

20. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust Nawiedzenia NMP. Uroczysta Msza św. odpustowa będzie o godz. 13.00. Zapraszamy asystę procesyjną.

 

21. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Sienkiewicza blok nr 13, z ulicy Berka Joselewicza oraz od Koła Żywego Różańca nr 1 z Łazów z ulicy Sikorskiego.

 

22. Katolickie grupy charyzmatyczne, działające przy ostrołęckich parafiach oraz Prezydent Miasta, serdecznie zapraszają na kolejny Koncert Uwielbienia w Uroczystość Bożego Ciała 31 maja o godz. 18.30 przed dawnym Urzędem Wojewódzkim tzw. „pałacykiem”.

 

23. Organizatorzy festiwalu muzycznego V Etnosakralia Kurpiowskie zapraszają na kolejne koncerty. Dziś o godzinie 19.00 w Muzeum Kultury Kurpiowskiej przy Placu Bema koncert muzyki Paderewskiego „Łączy nas Niepodległa”. Kolejne koncerty to w naszym kościele w środę przed Bożym Ciałem o godz. 20.00 koncert wokalno-organowy „Wskrzeszon z martwych żyć będę”, a także w piątek po Bożym Ciele, również w naszym kościele o godz. 20.00 koncert wokalno-instrumentalny. Natomiast w Boże Ciało o godz. 20.00 koncert w kościele w Kadzidle. Szczegółowe informacje na plakacie oraz w internecie.

 

24. W ramach Klubu Kina Niezależnego jutro o godz. 18.00 w Ostrołęckim Centrum Kultury Festiwal filmowy „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”.

 

25. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

26. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

Śp. Henryk Kulikowski, lat 67 z ulicy Reymonta
Śp. Robert Żubrowski, lat 23 z Zabrodzia z ulicy Sezamkowej
Śp. Jarosław Witkowski, lat 49 z Drężewa z ulicy Dębowej
Śp. Stanisław Żbikowski, lat 72 z ulicy Padlewskiego blok 51C
Śp. Wiesław Sobiech, lat 70 z ulicy Padlewskiego blok 51A


 „W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.