s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

 

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Ofiary składane w dniu dzisiejszym do puszek przy kościele przeznaczone są na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

3. Bóg zapłać za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać całej procesji, orkiestrze, ministrantom, tym którzy przygotowywali ołtarzyki i za dostarczenie brzózek. Bóg zapłać służbom porządkowym za zabezpieczenie przejścia procesji. Na zakończenie Oktawy w czwartek będzie zebranie z całą procesją.

 

4. Do czwartku włącznie przeżywamy „Oktawę Bożego Ciała”. Zachęcamy do licznego udziału w Oktawie Bożego Ciała o godz. 18.00. Msza św., nieszpory i procesja eucharystyczna. Niech udział w tych procesjach będzie wyrazem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy asystę procesyjną. W czwartek zakończenie oktawy, poświęcenie ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

 

5. Za tydzień w niedzielę zebranie Kółek Różańcowych po Mszy św. o godz. 10.00.

 

6. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 w sali budynku parafialnego.

 

7. We wtorek o godz. 19.00 Msza św. dla młodzieży.

 

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

9. W czwartek adoracja Najświętszego sakramentu po nabożeństwie wieczornym.

 

10. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

11. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

 

12. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 18.00.

 

13. Jutro Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. o godz. 19.00.

 

14. Msza św. w intencji Margaretek i tych, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona we wtorek o godz. 6.30.

 

15. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół ofiarodawcy z ul. Filochowskiego oraz z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej

 

16. Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty do kościoła ofiarodawcy z ulicy Łęczysk.

 

17. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

18. Rekolekcje Witka Wilka odbędą się w Ostrołęce w dniach 5-6 czerwca na stadionie miejskim.

 

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

21. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Bolesław Śnietka, lat 83 z Antoń z ulicy Szkolnej
Śp. Ryszard Kazanowski, lat 86 z ulicy 22 Lipca

 

„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.