s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

 

2. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku szkolnego. W tym tygodniu, będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym i katechetycznym. Wykorzystajmy też okazję do spowiedzi, abyśmy godnie mogli przystąpić do stołu Pańskiego na zakończenie roku szkolnego, przed wakacjami. Do spowiedzi zapraszamy podczas nabożeństw porannych i wieczornych.

 

3. Ofiary składane dziś do puszek przy kościele są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i cele edukacyjne diecezji.

 

4. Dziś zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Antoniach i Białobieli będzie podczas Mszy św. o godz. 11.30.

 

5. We wtorek o godz. 19.00 Msza św. dla młodzieży.

 

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

7. W czwartek adoracja Najświętszego sakramentu po nabożeństwie wieczornym.

 

8. W czwartek o godz. 10.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

 

9. W czwartek o godz. 16.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej i Liceum Klasycznego.

 

10. W piątek o godz. 10.30 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla młodzieży I i II Liceum Ogólnokształcącego.

 

11. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

 

12. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

 

13. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa czerwcowego po Mszy św. o godz. 18.00.

 

14. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół od mieszkańców wioski Gnaty.

 

15. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa.

 

16. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

17. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w przyszłą niedzielę na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 16.00.

 

18. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 odbędzie się konsekracja kościoła pw. św. Wojciecha w Ostrołęce.

 

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.


20. Dziękując Panu Bogu za kończący się rok szkolny i katechetyczny, prośmy o Boże błogosławieństwo na bliskie już wakacje. Prośmy o to za wstawiennictwem Maryi: „Pod Twoją obronę …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.