s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

 

2. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku szkolnego. W tym tygodniu, będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym i katechetycznym. Wykorzystajmy też okazję do spowiedzi, abyśmy godnie mogli przystąpić do stołu Pańskiego na zakończenie roku szkolnego, przed wakacjami. Do spowiedzi zapraszamy podczas nabożeństw porannych i wieczornych.

 

3. Ofiary składane dziś do puszek przy kościele są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i cele edukacyjne diecezji.

 

4. Dziś zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Antoniach i Białobieli będzie podczas Mszy św. o godz. 11.30.

 

5. We wtorek o godz. 19.00 Msza św. dla młodzieży.

 

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

7. W czwartek adoracja Najświętszego sakramentu po nabożeństwie wieczornym.

 

8. W czwartek o godz. 10.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

 

9. W czwartek o godz. 16.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej i Liceum Klasycznego.

 

10. W piątek o godz. 10.30 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla młodzieży I i II Liceum Ogólnokształcącego.

 

11. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

 

12. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

 

13. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa czerwcowego po Mszy św. o godz. 18.00.

 

14. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół od mieszkańców wioski Gnaty.

 

15. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa.

 

16. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

17. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w przyszłą niedzielę na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 16.00.

 

18. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 odbędzie się konsekracja kościoła pw. św. Wojciecha w Ostrołęce.

 

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.


20. Dziękując Panu Bogu za kończący się rok szkolny i katechetyczny, prośmy o Boże błogosławieństwo na bliskie już wakacje. Prośmy o to za wstawiennictwem Maryi: „Pod Twoją obronę …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.