s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości Pana Boga i bliźniego.

 

2. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.

 

3. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać czas wakacji, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka.

 

4. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Wszystkim życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.

 

5. W środę wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

6. W czwartek adoracja Najświętszego sakramentu po nabożeństwie wieczornym.

 

7. W piątek – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Msze św. w piątek w porządku świątecznym o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30 i 18.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na rzecz Stolicy Apostolskiej, których Stolica Apostolska potrzebuje do należytego pełnienia służby wobec całego Kościoła. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

8. W piątek ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą – pod zwykłymi warunkami – zyskać odpust zupełny.

 

9. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

 

10. Zachęcamy wszystkich do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego.

 

11. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół ofiarodawcy z Białobrzega Dalszego.

 

12. W dniach 28, 29 i 30 lipca w naszej parafii będą adoracje Najświętszego Sakramentu.

 

13. Dnia 31 lipca gościć będziemy pielgrzymów Diecezji Ełckiej, którzy pielgrzymować będą pieszo na Jasną Górę. W tym roku obiad dla pielgrzymów prosimy, aby przygotowali mieszkańcy z ulic: Sienkiewicza, Łęczysk i wszystkie ulice nad Narwią oraz od ulicy Reymonta w kierunku kościoła. Prosimy też mieszkańców z wiosek: Kruki, Drężewo, Gnaty, Łęg Przedmiejski, Białobrzeg Bliższy i Białobrzeg Dalszy. Prosimy, aby dołączyły również Kółka Różańcowe i grupy apostolskie.

 

14. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce Łomżyńskiej Diecezji. Grupa czerwono-zielona wyruszy 1 sierpnia z naszego kościoła.

 

15. Od 1 lipca przez okres wakacji nie będzie Mszy św. w dni powszednie o godz. 6.30 rano. Zapraszamy na Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. Do spowiedzi prosimy przychodzić wcześniej na pół godziny przed Mszą św.

 

16. Przez okres wakacji w miesiącu lipcu i sierpniu w każdą niedzielę – od przyszłej niedzieli - będzie dodatkowo Msza św. o godz. 20.00.

 

17. Niektóre intencje mszalne Księża odprawiać będą poza parafią, tam gdzie będą przebywali podczas wakacji, na urlopie czy na oazie z młodzieżą w górach,

 

18. Za tydzień w niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę procesyjną.

 

19. Jutro o godz. 19.00 w ranach Klubu Kina Niezależnego w OCK będzie wyświetlony film „Wołyń”.

 

20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 


21. W ubiegłym tygodniu zmarła nasza parafianka:    

 

Śp. Sabina Kępista, lat 95 z Kruków z ulicy Bema


„W Jej intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.