s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

 

2. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy. Skorzystajmy z rekolekcji, udajmy się na pielgrzymkę, przeznaczmy czas na lekturę dobrej literatury religijnej. Każdy może znaleźć dla siebie coś, co pozwoli mu nie tylko odpocząć od codzienności, lecz także zbliżyć się do Boga. Nie zapominajmy również o poświęceniu czasu naszym najbliższym, z którymi, być może w codziennym zabieganiu, jedynie się mijamy, nie znajdując czasu na wspólny spacer czy rozmowę. Niech czas odpoczynku sprzyja naszej aktywności nie tylko fizycznej, lecz także duchowej.

 

3. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu dowiedzmy się, gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Święte. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa.

 

4. Naszym parafianom wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego wypoczynku, a wszystkim gościom przybyłym do nas na wypoczynek życzymy miłego pobytu oraz zapraszamy na wspólną modlitwę.

 

5. Wakacje to okres szczególnie aktywnej działalności dealerów narkotyków i agitatorów usiłujących wciągnąć młodzież do różnych sekt. Przestrzegamy przed tymi zagrożeniami zarówno parafian, jak i gości.

 

6. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

 

7. Pozostającym na miejscu proponujemy ciekawą lekturę czasopism katolickich – do nabycia jest „Głos Katolicki”, w którym znajdziemy wiele interesujących artykułów oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

9. W czwartek – I czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

10. W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 

11. W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będziemy szczególnie modlili się za naszych chorych parafian i bliskich.

 

12. W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.

 

13. Przez okres wakacji w każdą niedzielę jest dodatkowo Msza św. o godz. 20.00, a od jutra przez okres wakacji nie będzie Mszy św. w dni powszednie o godz. 6.30 rano. Zapraszamy na Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. Do spowiedzi prosimy przychodzić wcześniej na pół godziny przed Mszą św.

 

14. Trzydniowe adoracje Najświętszego Sakramentu w naszej parafii będą 28, 29 i 30 lipca, tj. sobota,niedziela i poniedziałek.

 

15. Dnia 31 lipca gościć będziemy pielgrzymów Diecezji Ełckiej, którzy pielgrzymować będą pieszo na Jasną Górę. W tym roku posiłek dla pielgrzymów prosimy, aby przygotowali mieszkańcy z ulic: Sienkiewicza, Łęczysk i wszystkie ulice nad Narwią oraz od ulicy Reymonta w kierunku kościoła. Prosimy też mieszkańców z wiosek: Kruki, Drężewo, Gnaty, Łęg Przedmiejski, Białobrzeg Bliższy i Białobrzeg Dalszy. Prosimy, aby dołączyły również Kółka Różańcowe i grupy apostolskie.

 

16. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce naszej diecezji. Grupa czerwono-zielona wyruszy 1 sierpnia z naszego kościoła. Zapisy na pielgrzymkę będą pod koniec miesiąca.

 

17. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na kościele, ofiarodawcom z ulicy Jarzębinowej, z Antoń z ulicy Mazurskiej, z Łęgu Przedmiejskiego z ulicy Ostrołęckiej, z Zabrodzia z ulicy Kowalskiej oraz z ulicy Traugutta blok nr 2B.

 

18. Przedstawicielami naszej parafii na dożynkach diecezjalnych w tym roku, 9 września będą mieszkańcy wioski Gnaty. Dożynki diecezjalne odbędą się w naszym dekanacie – w parafii Dąbrówka.

 

19. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

20. Wychodząc z kościoła możemy nabyć książkę – Ks. Kazimierz Hamerszmit „Kapłan Miłosierdzia, dobroci i zaufania”, którą wydała Ełcka kuria diecezjalna. Ks. Hamerszmit był kiedyś wikariuszem w Ostrołęce, a obecnie prowadzony jest jego proces beatyfikacyjny.

 

21. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Elżbieta Załuska, lat 92 z ulicy Traugutta
Śp. Jan - Andrzej Siok, lat 51 z ulicy Łęczysk, blok nr 5/7
Śp. Zofia Pochmara, lat 61 z ulicy Witosa blok nr 2


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.