s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

 

2. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

 

3. W naszej codziennej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których wakacje nie są czasem odpoczynku, lecz ciężkiej pracy. Wspomagajmy ich przynajmniej duchowo, a kto może, to również fizycznie, abyśmy razem mogli cieszyć się z obfitych plonów ziemi i dziękować Bogu za Jego dary.

 

4. W środę przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszamy w środę na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00 i do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

 

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00.

 

6. W czwartek przypada Uroczystość św. Brunona z Kwerfurtu, głównego Patrona naszej Diecezji. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

 

7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

8. W piątek różaniec fatimski o godz. 17.30, Msza św. i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

9. Trzydniowe adoracje Najświętszego Sakramentu w naszej parafii będą 28, 29 i 30 lipca, tj. sobota, niedziela i poniedziałek.

 

10. Dnia 31 lipca gościć będziemy pielgrzymów Diecezji Ełckiej, którzy pielgrzymować będą pieszo na Jasną Górę. W tym roku posiłek dla pielgrzymów prosimy, aby przygotowali mieszkańcy z ulic: Sienkiewicza, Łęczysk i wszystkie ulice nad Narwią oraz od ulicy Reymonta w kierunku kościoła. Prosimy też mieszkańców z wiosek: Kruki, Drężewo, Gnaty, Łęg Przedmiejski, Białobrzeg Bliższy i Białobrzeg Dalszy. Prosimy, aby dołączyły również Kółka Różańcowe i grupy apostolskie.

 

11. Z Ostrołęki z naszego kościoła wyruszy 1 sierpnia grupa czerwono-zielona po Mszy św. o godz. 6.00 rano. Ci, którzy nie będą pielgrzymować pieszo – zapraszamy codziennie od 1 do 15 sierpnia do kościoła na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski. Tworzyć będziemy grupę pielgrzymów duchowych im. św. Papieża Jana Pawła II, czyli „Grupę Białą”. Będą również zapisy do tej grupy.

 

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na kościele, ofiarodawcom z Zabrodzia z ulicy Gwiezdnej, z ulicy Brzozowej, Czarnieckiego oraz z Drężewa z ulicy Polnej.

 

13. Msza św. w intencji Margaretek i tych wszystkich, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00.

 

14. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

 

15. Wychodząc z kościoła możemy nabyć książkę – „Ks. Kazimierz Hamerszmit - Kapłan Miłosierdzia, dobroci i zaufania”, którą wydała Ełcka kuria diecezjalna. Ks. Hamerszmit był kiedyś wikariuszem w Ostrołęce, a obecnie prowadzony jest jego proces beatyfikacyjny.

 

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano” w których znajdziemy wiele interesujących artykułów pogłębiających nasze życie duchowe.

 

17. W ubiegłym tygodniu zmarły nasze parafianki:

 

Śp. Halina – Barbara Gocłowska, lat 72 z ulicy Czarnieckiego
Śp. Danuta Piersa, lat 55 z Gnatów

 

„W Ich intencji oraz w intencji naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.