s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!

 

2. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.

 

3. Msze św. w dni powszednie w czasie wakacji są o godz. 7.00 i 18.00. Do spowiedzi zapraszamy w dni powszednie na pół godziny przed Mszą św.

 

4. W niedziele w miesiącu lipcu i sierpniu jest dodatkowo Msza św. o godz. 20.00.  

 

5. W tym tygodniu: w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.   

 

6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

7. W przyszłą niedzielę z okazji św. Krzysztofa będziemy obchodzić dzień motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych. Poświęcenie pojazdów będzie po każdej Mszy świętej. Od 19 lat podejmowana jest w Polsce akcja wspierania misjonarzy polskich: „Podaruj i Ty 1 grosz za każdy przejechany bez wypadku kilometr jako podziękowanie za bezpieczne podróże”. Dlatego przy poświęceniu pojazdów będą zbierane ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.  W swojej pracy potrzebują bardzo ważnego narzędzia jakim jest środek transportu, dzięki którym mogą docierać do ludzi i im pomagać.  

 

8. Warto pamiętać o św. Krzysztofie podczas wakacyjnych wypraw, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

 

9. Trzydniowe adoracje Najświętszego Sakramentu w naszej parafii będą 28, 29 i 30 lipca, tj. sobota,  niedziela i poniedziałek. Msze św. w sobotę i poniedziałek będą odprawiane o godzinie: 7.00, 10.00 i 18.00. Przez te całe dni trwać będzie adoracja Pana Jezusa. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Codziennie będzie procesja z Najświętszym Sakramentem, zapraszamy asystę procesyjną. Zapraszamy wszystkich parafian i gości. W sposób szczególny zapraszamy grupy apostolskie, stowarzyszenia katolickie i grupy modlitewne, kółka różańcowe, aby pomogły w prowadzeniu poszczególnych godzin adoracji. Niech będzie wspólna modlitwa, ale również indywidualna w ciszy.   

 

10. Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się zapisy do udziału w pieszej pielgrzymce Diecezji Łomżyńskiej. Zapisy na pielgrzymkę codziennie w kancelarii parafialnej w godzinach od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.00. Z Ostrołęki z naszego kościoła wyruszy 1 sierpnia grupa czerwono-zielona po Mszy św. o godz. 6.00 rano.  

 

11. Ci, którzy nie będą pielgrzymować pieszo – zapraszamy codziennie od 1 do 15 sierpnia do kościoła na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski. Tworzyć będziemy grupę pielgrzymów duchowych im. św. Jana Pawła II, czyli „Grupę Białą”.  

 

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z Zabrodzia z ulicy Planetarnej, z ulicy Traugutta blok nr 16, z Gnatów, z ulicy Sienkiewicza blok nr 13, z ulicy Sienkiewicza blok nr 22, z ulicy Wierzbowej oraz za większą ofiarę bezimienną.

 

13. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.  

 

14. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest „Głos Katolicki” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano” w których znajdziemy wiele interesujących artykułów. Czytajmy prasę katolicką w czasie wakacji i naszych urlopów.

 

15. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Zbigniew Kowalski, lat 70 z ulicy Sienkiewicza blok nr 30A    
Śp. Marianna Pruszko, lat 82 z ulicy Traugutta blok nr 2B   


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.