s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!

 

2. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.

 

3. Msze św. w dni powszednie w czasie wakacji są o godz. 7.00 i 18.00. Do spowiedzi zapraszamy w dni powszednie na pół godziny przed Mszą św.

 

4. W niedziele w miesiącu lipcu i sierpniu jest dodatkowo Msza św. o godz. 20.00.  

 

5. W tym tygodniu: w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.   

 

6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

7. W przyszłą niedzielę z okazji św. Krzysztofa będziemy obchodzić dzień motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych. Poświęcenie pojazdów będzie po każdej Mszy świętej. Od 19 lat podejmowana jest w Polsce akcja wspierania misjonarzy polskich: „Podaruj i Ty 1 grosz za każdy przejechany bez wypadku kilometr jako podziękowanie za bezpieczne podróże”. Dlatego przy poświęceniu pojazdów będą zbierane ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.  W swojej pracy potrzebują bardzo ważnego narzędzia jakim jest środek transportu, dzięki którym mogą docierać do ludzi i im pomagać.  

 

8. Warto pamiętać o św. Krzysztofie podczas wakacyjnych wypraw, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

 

9. Trzydniowe adoracje Najświętszego Sakramentu w naszej parafii będą 28, 29 i 30 lipca, tj. sobota,  niedziela i poniedziałek. Msze św. w sobotę i poniedziałek będą odprawiane o godzinie: 7.00, 10.00 i 18.00. Przez te całe dni trwać będzie adoracja Pana Jezusa. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Codziennie będzie procesja z Najświętszym Sakramentem, zapraszamy asystę procesyjną. Zapraszamy wszystkich parafian i gości. W sposób szczególny zapraszamy grupy apostolskie, stowarzyszenia katolickie i grupy modlitewne, kółka różańcowe, aby pomogły w prowadzeniu poszczególnych godzin adoracji. Niech będzie wspólna modlitwa, ale również indywidualna w ciszy.   

 

10. Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się zapisy do udziału w pieszej pielgrzymce Diecezji Łomżyńskiej. Zapisy na pielgrzymkę codziennie w kancelarii parafialnej w godzinach od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.00. Z Ostrołęki z naszego kościoła wyruszy 1 sierpnia grupa czerwono-zielona po Mszy św. o godz. 6.00 rano.  

 

11. Ci, którzy nie będą pielgrzymować pieszo – zapraszamy codziennie od 1 do 15 sierpnia do kościoła na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski. Tworzyć będziemy grupę pielgrzymów duchowych im. św. Jana Pawła II, czyli „Grupę Białą”.  

 

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z Zabrodzia z ulicy Planetarnej, z ulicy Traugutta blok nr 16, z Gnatów, z ulicy Sienkiewicza blok nr 13, z ulicy Sienkiewicza blok nr 22, z ulicy Wierzbowej oraz za większą ofiarę bezimienną.

 

13. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.  

 

14. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest „Głos Katolicki” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano” w których znajdziemy wiele interesujących artykułów. Czytajmy prasę katolicką w czasie wakacji i naszych urlopów.

 

15. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Zbigniew Kowalski, lat 70 z ulicy Sienkiewicza blok nr 30A    
Śp. Marianna Pruszko, lat 82 z ulicy Traugutta blok nr 2B   


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.