s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Za nami pierwsze tygodnie lata. Dla niektórych z nas jest to czas oderwania od codziennej pracy i możliwość odpoczynku. Starajmy się dobrze wykorzystywać ten czas również na serdeczne rozmowy i spotkania, szczególne z tymi osobami, z którymi na co dzień spędzamy niewiele czasu.

 

2. Są też ludzie, zwłaszcza pracujący na roli, dla których ten czas jest czasem szczególnie wzmożonej pracy. Starajmy się ich wspierać przynajmniej naszą modlitwą, ale też wdzięcznością za ich trud i poświęcenie, dziękując zarazem Bogu za wszelkie dobrodziejstwa, zwłaszcza za obfite plony ziemi. Nie zapominajmy, że wciąż są na świecie ludzie, którzy umierają z głodu. Robiąc zatem zakupy, czyńmy to tak, by potem nie marnować żywności, lecz by wykorzystać ją najlepiej, jak możemy, i by móc podzielić się z tymi, którzy jej nie mają.

 

3. Dziś z okazji św. Krzysztofa, obchodzimy dzień motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych. Poświęcenie pojazdów jest po każdej Mszy świętej. Od 19 lat podejmowana jest w Polsce akcja wspierania misjonarzy polskich: „Podaruj i Ty 1 grosz za każdy przejechany bez wypadku kilometr jako podziękowanie za bezpieczne podróże”. Dlatego przy poświęceniu pojazdów będą zbierane ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

4. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego: jako pasażer, kierowca lub pieszy. Bezpieczeństwo zależy od naszego rozważnego i odpowiedzialnego zachowania na drodze. Coraz częściej wypadki drogowe są wynikiem zmęczenia, agresji i braku kultury. Ci, którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków wykazują brak odpowiedzialności. Są przestępcami podlegającymi karom. Często na całe życie pozostaje odpowiedzialność moralna i materialna.

 

5. Wszystkich kierowców i udających się w podróż zachęcamy, aby pamiętali o modlitwie ruszając w drogę.

 

6. Poświęcenie samochodów będzie odbywać się w następujący sposób: na parkingu od ulicy - Ksiądz podejdzie i poświęci, natomiast z parkingu dużego za kościołem samochody będą święcone przy wyjeździe z parkingu przy bocznej bramce między kościołem, a plebanią.

 

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

8. W czwartek, 26 lipca, liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny
i Joachima. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

 

9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z ulicy Redutowej, Stacha Konwy, Śląskiej, z Białobieli z ulicy Cisowej, z ulicy Traugutta blok nr 16, z ulicy Orzeszkowej blok nr 1, z ulicy Nadnarwiańskiej, od Koła Żywego Różańca nr 1 i 2 z Gnatów, z ulicy Sienkiewicza blok nr 22 oraz za większą ofiarę bezimienną.

 

11. W sobotę rozpoczynamy w parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo – adoracje Najświętszego Sakramentu. Przez te dni: sobota, niedziela i poniedziałek wystawiony będzie Najświętszy Sakrament przez cały dzień. Msze św. w sobotę i poniedziałek będą odprawiane o godzinie: 7.00, 10.00 i 18.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Nieszpory i procesja z Najświętszym Sakramentem przez te trzy dni o godz. 18.00, Zapraszamy wszystkich parafian i gości. W sposób szczególny zapraszamy asystę procesyjną, grupy apostolskie, stowarzyszenia katolickie i grupę modlitewną, kółka różańcowe, aby pomogły w prowadzeniu poszczególnych godzin adoracji. Niech będzie wspólna modlitwa, ale również indywidualna w ciszy.

 

12. W przyszły wtorek – 31 lipca - będziemy gościć pielgrzymów pieszych diecezji ełckiej, którzy pielgrzymują na Jasną Górę. Ok. godz. 11.00 będą uczestniczyć we Mszy św., a po Mszy św. będzie posiłek dla pielgrzymów. Prosimy o dostarczenie posiłku po Mszy św. ok. godz. 12.00. Ci, którzy przygotowują posiłek mogą wspólnie uczestniczyć we Mszy św. o godz. 11.00.

 

13. W przyszłą środę, 1 sierpnia, z Ostrołęki z naszego kościoła wyruszy pielgrzymka piesza naszej diecezji - grupa czerwono-zielona po Mszy św. o godz. 6.00 rano. Zapraszamy w przyszłą środę 1 sierpnia, kto tylko może, na Mszę św. o godz. 6.00 rano i zachęcamy, aby odprowadzić pielgrzymów chociaż do Rzekunia. Na Jasną Górę dotrą oni 13 sierpnia w godzinach wieczornych. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej w godzinach od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.00.

 

14. Ci, którzy nie będą pielgrzymować pieszo – zapraszamy codziennie od 1 do 15 sierpnia do kościoła na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski. Tworzyć będziemy grupę pielgrzymów duchowych im. św. Papieża Jana Pawła II, czyli „Grupę Białą”. Będą również zapisy do tej grupy. Od 1 do 15 sierpnia będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, aż do różańca o godz. 20.30 i Apelu.

 

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Czytajmy prasę katolicką w czasie wakacji i naszych urlopów.

 

16. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Edward Lelujka, lat 76 z ulicy Orzeszkowej blok nr 1
Śp. Zdzisław Dąbkowski, lat 65 z ulicy Reymonta blok nr 2

 

„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.