s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Mija połowa wakacji. W tym tygodniu rozpoczniemy miesiąc sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

 

2. Dziś w naszej parafii drugi dzień 40 godzinnego nabożeństwa. Przez cały czas wystawiony jest Najświętszy Sakrament w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Jutro zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu. Jutro Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00 Nieszpory, procesja i zakończenie adoracji.

 

3. We wtorek będziemy gościć pielgrzymów pieszych diecezji ełckiej, którzy pielgrzymują na Jasną Górę. Ok. godz. 11.00 będą uczestniczyć we Mszy św., a po Mszy św. będzie posiłek dla pielgrzymów. Prosimy o dostarczenie posiłku po Mszy św. ok. godz. 12.00. Ci, którzy przygotowują posiłek mogą wspólnie uczestniczyć we Mszy św. o godz. 11.00.

 

4. W środę z Ostrołęki z naszego kościoła wyruszy pielgrzymka piesza naszej diecezji - grupa czerwono-zielona po Mszy św. o godz. 6.00 rano. Zapraszamy w środę, kto tylko może na Mszę św. o godz. 6.00 rano i zachęcamy, aby odprowadzić pielgrzymów chociaż do Rzekunia.  Na Jasną Górę dotrą oni 13 sierpnia w godzinach wieczornych.

 

5. Ci, którzy nie będą wędrować pieszo – zapraszamy codziennie od środy do 15 sierpnia włącznie do kościoła na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski. Tworzyć będziemy grupę pielgrzymów duchowych im. św. Jana Pawła II, czyli „Grupę Białą”. Będą również zapisy do tej grupy. Do niej zaproszeni są szczególnie osoby doświadczające krzyża cierpienia: chorzy, w podeszłym wieku, samotni i opuszczeni, ci którzy chodzili kiedyś na pielgrzymki, albo może ktoś z rodziny w tym roku idzie na pielgrzymkę. Swoje cierpienie ofiarowują za siebie i innych. Ich duchowa obecność na trasie pielgrzymki jest wsparciem i umocnieniem dla zmierzających ku Jasnej Górze pątników. Od 1 do 15 sierpnia będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, aż do różańca o godz. 20.30 i Apelu.

 

6. W środę, 1 sierpnia, przypada 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.

 

7. W czwartek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

 

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

9. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, godzina święta i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do Apelu Jasnogórskiego.

 

10. W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 

11. Przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, którego wspomnienie liturgiczne przypada 4 sierpnia, akurat w pierwszą sobotę miesiąca, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej.

 

12. W sobotę - I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP rano o godz. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo i różaniec.

 

13. Za tydzień w niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Prosimy asystę procesyjną.

 

14. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z ulicy Berka Joselewicza, Sienkiewicza blok nr 30A, Czarnieckiego, z Białobrzega Dalszego, z ulicy Brzozowej oraz z Drężewa z ulicy Cisowej.

 

15. Bóg zapłać wszystkim, dzięki którym możemy przeżywać w parafii adoracje Najświętszego Sakramentu: grupom apostolskim, modlitewnej, kółkom różańcowym oraz asyście procesyjnej.

 

16. Msza św. w intencji Margaretek i tych, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona w sobotę o godz. 7.00.

 

17. Organizujemy pielgrzymkę do Francji, Hiszpanii i Portugalii w terminie od 12 do 22 października. Więcej informacji i zapisy do 8 września u Ks. Krzysztofa.

 

18. Przedstawicielami naszej parafii na dożynkach diecezjalnych w Dąbrówce 9 września, będą mieszkańcy wioski Gnaty.

 

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Głosie Katolickim” znajdziemy wiele interesujących artykułów. Czytajmy prasę katolicką w czasie wakacji i naszych urlopów.

 

20. Zachęcamy, aby po Mszy św. zajść do kaplicy Bożego Miłosierdzia, choć na krótką adorację Najświętszego Sakramentu. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.