s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Mija połowa wakacji. W tym tygodniu rozpoczniemy miesiąc sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

 

2. Dziś w naszej parafii drugi dzień 40 godzinnego nabożeństwa. Przez cały czas wystawiony jest Najświętszy Sakrament w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Jutro zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu. Jutro Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00 Nieszpory, procesja i zakończenie adoracji.

 

3. We wtorek będziemy gościć pielgrzymów pieszych diecezji ełckiej, którzy pielgrzymują na Jasną Górę. Ok. godz. 11.00 będą uczestniczyć we Mszy św., a po Mszy św. będzie posiłek dla pielgrzymów. Prosimy o dostarczenie posiłku po Mszy św. ok. godz. 12.00. Ci, którzy przygotowują posiłek mogą wspólnie uczestniczyć we Mszy św. o godz. 11.00.

 

4. W środę z Ostrołęki z naszego kościoła wyruszy pielgrzymka piesza naszej diecezji - grupa czerwono-zielona po Mszy św. o godz. 6.00 rano. Zapraszamy w środę, kto tylko może na Mszę św. o godz. 6.00 rano i zachęcamy, aby odprowadzić pielgrzymów chociaż do Rzekunia.  Na Jasną Górę dotrą oni 13 sierpnia w godzinach wieczornych.

 

5. Ci, którzy nie będą wędrować pieszo – zapraszamy codziennie od środy do 15 sierpnia włącznie do kościoła na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski. Tworzyć będziemy grupę pielgrzymów duchowych im. św. Jana Pawła II, czyli „Grupę Białą”. Będą również zapisy do tej grupy. Do niej zaproszeni są szczególnie osoby doświadczające krzyża cierpienia: chorzy, w podeszłym wieku, samotni i opuszczeni, ci którzy chodzili kiedyś na pielgrzymki, albo może ktoś z rodziny w tym roku idzie na pielgrzymkę. Swoje cierpienie ofiarowują za siebie i innych. Ich duchowa obecność na trasie pielgrzymki jest wsparciem i umocnieniem dla zmierzających ku Jasnej Górze pątników. Od 1 do 15 sierpnia będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, aż do różańca o godz. 20.30 i Apelu.

 

6. W środę, 1 sierpnia, przypada 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.

 

7. W czwartek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

 

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

9. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, godzina święta i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do Apelu Jasnogórskiego.

 

10. W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 

11. Przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, którego wspomnienie liturgiczne przypada 4 sierpnia, akurat w pierwszą sobotę miesiąca, będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej.

 

12. W sobotę - I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP rano o godz. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo i różaniec.

 

13. Za tydzień w niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Prosimy asystę procesyjną.

 

14. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z ulicy Berka Joselewicza, Sienkiewicza blok nr 30A, Czarnieckiego, z Białobrzega Dalszego, z ulicy Brzozowej oraz z Drężewa z ulicy Cisowej.

 

15. Bóg zapłać wszystkim, dzięki którym możemy przeżywać w parafii adoracje Najświętszego Sakramentu: grupom apostolskim, modlitewnej, kółkom różańcowym oraz asyście procesyjnej.

 

16. Msza św. w intencji Margaretek i tych, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona w sobotę o godz. 7.00.

 

17. Organizujemy pielgrzymkę do Francji, Hiszpanii i Portugalii w terminie od 12 do 22 października. Więcej informacji i zapisy do 8 września u Ks. Krzysztofa.

 

18. Przedstawicielami naszej parafii na dożynkach diecezjalnych w Dąbrówce 9 września, będą mieszkańcy wioski Gnaty.

 

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Głosie Katolickim” znajdziemy wiele interesujących artykułów. Czytajmy prasę katolicką w czasie wakacji i naszych urlopów.

 

20. Zachęcamy, aby po Mszy św. zajść do kaplicy Bożego Miłosierdzia, choć na krótką adorację Najświętszego Sakramentu. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.