s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

 

2. Sierpień to tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny, czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu. W związku z tym zachęcamy parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu, a nawet aż do końca życia. Zachęcamy też do urządzania wesel bez alkoholu.

 

3. Sierpień to miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki.

 

4. Wszystkim parafianom, którzy gościnnie przyjmowali pielgrzymów diecezji ełckiej – składamy serdeczne podziękowanie. Za przygotowanie posiłków zbiorowo i indywidualnie oraz za pomoc dla plebanii w przyjęciu gości. Bóg zapłać cukierniom: Pani Leszczyńskiej i Białobrzewskich. Bóg zapłać Zajazdowi Borowik i Restauracji Augustyniak. Podziękowanie dla Kółek Różańcowych, grup apostolskich i poszczególnych osiedli oraz wiosek – dla wszystkich za piękną organizację i pomoc – składamy Bóg zapłać. Pielgrzymi pamiętają o nas w modlitwie podążając pieszo na Jasną Górę.

 

5. Tych, którzy nie pielgrzymują pieszo – zapraszamy do kościoła codziennie do 15 sierpnia włącznie na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski. Tworzymy grupę Białą – imieniem św. Papieża Jana Pawła II. Łączymy się duchowo z pielgrzymami. Łaski Boże z tego pielgrzymowania możemy ofiarować w swoich określonych intencjach. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, aż do różańca o godz. 20.30.

 

6. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

 

7. W tym tygodniu: Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

 

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do Apelu Jasnogórskiego.

 

10. Przez okres wakacji w każdą niedzielę jest dodatkowo Msza św. o godz. 20.00.

 

11. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z ulicy Łęczysk, z Białobrzega Dalszego, z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej, z Drężewa z ulicy Spokojnej, z Placu Papieża Jana Pawła II, z ulicy Witosa blok nr 2, z Drężewa z ulicy Podrężewskiej, z Zabrodzia z ulicy Księżycowej, z ulicy Kościuszki oraz od Koła Żywego Różańca z ulicy Otok i Słoneczna.

 

13. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy.

 

14. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji.

 

15. Dnia 25 VIII Diakonia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

 

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Głosie Katolickim” znajdziemy wiele interesujących artykułów.

 

17. Panu Bogu za pośrednictwem Matki Najświętszej polecajmy wszystkie nasze intencje, módlmy się w intencji pielgrzymów zdążających na Jasną Górę, módlmy się o trzeźwość w naszych rodzinach.

 


18. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Kazimierz Stodulski, lat 77 z ulicy Sienkiewicza blok 13
Śp. Waldemar Szabłowski, lat 62 z ulicy Padlewskiego blok 51c
Śp. Kazimierz Bolc, lat 75 z ulicy Ciasnej

 


„W Ich intencji oraz w intencji naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.