s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

 

2. Sierpień to tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny, czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu. W związku z tym zachęcamy parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu, a nawet aż do końca życia. Zachęcamy też do urządzania wesel bez alkoholu.

 

3. Sierpień to miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki.

 

4. Wszystkim parafianom, którzy gościnnie przyjmowali pielgrzymów diecezji ełckiej – składamy serdeczne podziękowanie. Za przygotowanie posiłków zbiorowo i indywidualnie oraz za pomoc dla plebanii w przyjęciu gości. Bóg zapłać cukierniom: Pani Leszczyńskiej i Białobrzewskich. Bóg zapłać Zajazdowi Borowik i Restauracji Augustyniak. Podziękowanie dla Kółek Różańcowych, grup apostolskich i poszczególnych osiedli oraz wiosek – dla wszystkich za piękną organizację i pomoc – składamy Bóg zapłać. Pielgrzymi pamiętają o nas w modlitwie podążając pieszo na Jasną Górę.

 

5. Tych, którzy nie pielgrzymują pieszo – zapraszamy do kościoła codziennie do 15 sierpnia włącznie na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski. Tworzymy grupę Białą – imieniem św. Papieża Jana Pawła II. Łączymy się duchowo z pielgrzymami. Łaski Boże z tego pielgrzymowania możemy ofiarować w swoich określonych intencjach. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej, aż do różańca o godz. 20.30.

 

6. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

 

7. W tym tygodniu: Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

 

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do Apelu Jasnogórskiego.

 

10. Przez okres wakacji w każdą niedzielę jest dodatkowo Msza św. o godz. 20.00.

 

11. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z ulicy Łęczysk, z Białobrzega Dalszego, z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej, z Drężewa z ulicy Spokojnej, z Placu Papieża Jana Pawła II, z ulicy Witosa blok nr 2, z Drężewa z ulicy Podrężewskiej, z Zabrodzia z ulicy Księżycowej, z ulicy Kościuszki oraz od Koła Żywego Różańca z ulicy Otok i Słoneczna.

 

13. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy.

 

14. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji.

 

15. Dnia 25 VIII Diakonia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń i na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

 

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Głosie Katolickim” znajdziemy wiele interesujących artykułów.

 

17. Panu Bogu za pośrednictwem Matki Najświętszej polecajmy wszystkie nasze intencje, módlmy się w intencji pielgrzymów zdążających na Jasną Górę, módlmy się o trzeźwość w naszych rodzinach.

 


18. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Kazimierz Stodulski, lat 77 z ulicy Sienkiewicza blok 13
Śp. Waldemar Szabłowski, lat 62 z ulicy Padlewskiego blok 51c
Śp. Kazimierz Bolc, lat 75 z ulicy Ciasnej

 


„W Ich intencji oraz w intencji naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.