s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

 

2. Jutro różaniec fatimski o godz. 20.30, Apel Jasnogórski i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

3. We wtorek w liturgii wspominamy kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego (1894-1941). Jest on bliski naszym czasom, dobrze znamy jego życie i okoliczności męczeńskiej śmierci w oświęcimskim obozie koncentracyjnym. Niech jego heroiczna miłość Pana Boga i bliźniego będzie dla nas zobowiązującym przykładem.

 

4. W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w środę, tak jak w każdą niedzielę, również o godz. 20.00. Poświęcenie ziół i kwiatów oraz pierwocin tegorocznych zbiorów będzie podczas każdej Mszy św. Błogosławieństwo małych dzieci będzie w środę podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku.

 

5. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiona rzecz zawsze przypominała o Bogu i Jego dobroci, o Bożej opiece. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przecież na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku Niebu.

 

6. W środę w tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu. Myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają – doświadczamy tego naocznie. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

 

7. W środę zapraszamy na ostatni już różaniec i Apel Jasnogórski o godz. 20.30.

 

8. Starajmy się również w czasie wakacji i urlopów pamiętać o tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na żaden wyjazd. Poświęćmy im przynajmniej trochę troski i uwagi. Być może są to nasi starsi rodzice albo też sąsiedzi, czy też inne osoby potrzebujące pomocy czy zainteresowania. Pozwólmy, aby nasza „wyobraźnia miłosierdzia” została uruchomiona.

 

9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

10. Diecezjalne dziękczynienie za plony odbędzie się w dniu 9 września w parafii Dąbrówka. Przedstawicielami naszej parafii na dożynkach diecezjalnych w Dąbrówce będą mieszkańcy wioski Gnaty.

 

11. Nasze parafialne dożynki będą w niedzielę 16 września, podczas Mszy św. o godz. 10.00.

 

12. Ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na Nuncjaturę Apostolską w Polsce.

 

13. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z ulicy Padlewskiego, Walecznych, Sobótkowej, z ulicy Nadnarwiańskiej blok nr 2A, z Antoń z ulicy Mazurskiej, z Białobrzega Dalszego, z Białobieli z ulicy Sosnowej, z ulicy Sienkiewicza blok nr 3, z Antoń z ulicy Ks. Waltera, z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej, od Koła Żywego Różańca z ulicy Czarnieckiego, od Koła Żywego Różańca nr 1 z Łazów z ulicy Sikorskiego oraz za ofiarę bezimienną.

 

14. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Parkowej 6 oferuje kształcenie w systemie dziennym, wieczorowym lub zaocznym. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

16. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Stanisław Gąska, lat 84 z ulicy Padlewskiego
Śp. Jerzy-Adam Kamiński, lat 65 z ulicy Witosa blok nr 2


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.