s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

 

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

4. W piątek przypada 38. rocznica konsekracji biskupiej Ks. Biskupa Seniora Stanisława Stefanka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

 

5. W przyszłą niedzielę ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

 

6. Przed nami ostatnie dni miesiąca trzeźwości, a zarazem dla niektórych ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcamy przy tym do nabywania i czytania prasy katolickiej. Wracając, okazujmy Panu Bogu wdzięczność za dni beztroski, wytchnienia od pracy i codziennych zajęć, za możliwość regeneracji sił fizycznych i duchowego wzrostu. Przepraszajmy, jeśli zrobiliśmy sobie urlop również od Pana Boga. I nade wszystko prośmy o błogosławieństwo na kolejny czas pracy i nauki.

 

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z ulicy Łęczysk blok nr 10/14, z Drężewa z ulicy Brzozowej, z ulicy Traugutta blok nr 4, z ulicy Juranda, z ulicy Witosa blok nr 2B, od Koła Żywego Różańca żeńskiego z Białobieli, z ulicy Brzozowej, od Koła Żywego Różańca nr 2 z ulicy Sienkiewicza blok nr 30A, z ulicy Czarnieckiego, z Siemnochy, z ulicy Kmicica, z ulicy 22 Lipca, z ulicy Sienkiewicza blok nr 22, z ulicy Bukowej, z Zabrodzia z ulicy Gwiezdnej, z Łęgu Przedmiejskiego, z Białobrzega Bliższego, z Anton z ulicy Ks. Waltera, z ulicy Pamięci Narodowej oraz z Kruków z ulicy Sikorskiego.

 

8. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

9. Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem. Okazja do spowiedzi dla dzieci szkolnych codziennie przed porannymi i wieczornymi nabożeństwami.

 

10. W niedzielę 9 września organizujemy Pieszą Pielgrzymkę do Dąbrówki. Trasa wynosi 18 km. Na powrót będą autokary. Wyjście sprzed kościoła o godz. 7.00 rano. Dla tych, którym za ciężko iść pieszo – przy naszym kościele będzie podstawiony autokar o godz. 11.30 i po nabożeństwie będziemy mogli powrócić.

 

11. Komisja Zakładowa nr 4 MZK Ostrołęka zaprasza na uroczystości 100 – lecia odzyskania Niepodległości. Msza św. za Ojczyznę w naszym kościele 5 września o godz. 10.00. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie ogłoszeń przy kościele.

 

12. Od 26 sierpnia do 9 września w Ostrołęce i okolicach trwać będzie III Festiwal Muzyczny „Ostrołęckie Operalia”. Festiwal otworzy koncert galowy „Najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej i filmowej” w wykonaniu solistów orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka. Koncert ten odbędzie się w przyszłą niedzielę 26 sierpnia o godz. 19.00 na Fortach Bema. Więcej informacji na temat tego i kolejnych koncertów na plakacie w gablocie ogłoszeń przy kościele.

 

13. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Jan Bobiński, lat 84 z ulicy Sienkiewicza blok nr 30A
Śp. Kazimierz Krukowski, lat 60 z Zabrodzia z ulicy Zagórnej
Śp. Krystyna Pędzich, lat 63 z Siemnochy

 

„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.