s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

 

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

4. W piątek przypada 38. rocznica konsekracji biskupiej Ks. Biskupa Seniora Stanisława Stefanka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

 

5. W przyszłą niedzielę ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

 

6. Przed nami ostatnie dni miesiąca trzeźwości, a zarazem dla niektórych ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcamy przy tym do nabywania i czytania prasy katolickiej. Wracając, okazujmy Panu Bogu wdzięczność za dni beztroski, wytchnienia od pracy i codziennych zajęć, za możliwość regeneracji sił fizycznych i duchowego wzrostu. Przepraszajmy, jeśli zrobiliśmy sobie urlop również od Pana Boga. I nade wszystko prośmy o błogosławieństwo na kolejny czas pracy i nauki.

 

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z ulicy Łęczysk blok nr 10/14, z Drężewa z ulicy Brzozowej, z ulicy Traugutta blok nr 4, z ulicy Juranda, z ulicy Witosa blok nr 2B, od Koła Żywego Różańca żeńskiego z Białobieli, z ulicy Brzozowej, od Koła Żywego Różańca nr 2 z ulicy Sienkiewicza blok nr 30A, z ulicy Czarnieckiego, z Siemnochy, z ulicy Kmicica, z ulicy 22 Lipca, z ulicy Sienkiewicza blok nr 22, z ulicy Bukowej, z Zabrodzia z ulicy Gwiezdnej, z Łęgu Przedmiejskiego, z Białobrzega Bliższego, z Anton z ulicy Ks. Waltera, z ulicy Pamięci Narodowej oraz z Kruków z ulicy Sikorskiego.

 

8. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

9. Przed nami coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież i wszystkich zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem. Okazja do spowiedzi dla dzieci szkolnych codziennie przed porannymi i wieczornymi nabożeństwami.

 

10. W niedzielę 9 września organizujemy Pieszą Pielgrzymkę do Dąbrówki. Trasa wynosi 18 km. Na powrót będą autokary. Wyjście sprzed kościoła o godz. 7.00 rano. Dla tych, którym za ciężko iść pieszo – przy naszym kościele będzie podstawiony autokar o godz. 11.30 i po nabożeństwie będziemy mogli powrócić.

 

11. Komisja Zakładowa nr 4 MZK Ostrołęka zaprasza na uroczystości 100 – lecia odzyskania Niepodległości. Msza św. za Ojczyznę w naszym kościele 5 września o godz. 10.00. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie ogłoszeń przy kościele.

 

12. Od 26 sierpnia do 9 września w Ostrołęce i okolicach trwać będzie III Festiwal Muzyczny „Ostrołęckie Operalia”. Festiwal otworzy koncert galowy „Najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej i filmowej” w wykonaniu solistów orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka. Koncert ten odbędzie się w przyszłą niedzielę 26 sierpnia o godz. 19.00 na Fortach Bema. Więcej informacji na temat tego i kolejnych koncertów na plakacie w gablocie ogłoszeń przy kościele.

 

13. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Jan Bobiński, lat 84 z ulicy Sienkiewicza blok nr 30A
Śp. Kazimierz Krukowski, lat 60 z Zabrodzia z ulicy Zagórnej
Śp. Krystyna Pędzich, lat 63 z Siemnochy

 

„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.