s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej ustanowił dla jasnogórskiego sanktuarium papież Pius X w 1904 roku. Następnie papież Pius XI, w roku 1931, ustalił obchodzenie święta na 26 sierpnia. Od roku 1956 uroczystość obchodzona jest w całej Polsce.

 

2. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

 

3. Dziś – dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni i wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Niech to przesłanie towarzyszy zarówno gościom opuszczającym po wakacjach naszą parafię, jak i wszystkim parafianom. Do sprawy troski o trzeźwość narodu będziemy przy różnych okazjach powracali w przyszłości.

 

4. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego i katechetycznego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

 

5. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

 

6. W środę przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.

 

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

9. W piątek o godz. 18.00 Msza św. z okazji rocznicy „Solidarności”, w intencjach Ojczyzny i Kościoła.

 

10. W sobotę przypada 79. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 

11. W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00 rano.

 

12. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godziny 10.00 procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną.

 

13. Prosimy zgłaszać się po odbiór kart dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy o przekazanie tej informacji. Do bierzmowania przystępują uczniowie klas ósmych, niezależnie gdzie chodzą do szkoły, ale parafianie przystępują do tego sakramentu w swojej parafii. Przygotowanie do bierzmowania prowadzi Ks. Marian.

 

14. Uczniowie klas ósmych przygotowujący się w tym roku do bierzmowania przychodzą w każdą niedzielę i święto na Mszę św. o godz. 8.30, a w I piątki miesiąca do spowiedzi o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00.

 

15. Również należy zgłaszać się po odbiór kart dla dziecka do I Komunii św. Do I Komunii św. przystępują dzieci klas trzecich szkół podstawowych, niezależnie gdzie chodzą do szkoły, ale parafianie przystępują do tego sakramentu w swojej parafii. Wypełnioną kartę należy zwrócić do Księdza Krzysztofa, który jest odpowiedzialny za przygotowanie dzieci do I Komunii św.

 

16. Ksiądz Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży zwraca się z prośbą o zbiórkę płodów rolnych. W naszej parafii – tak jak w latach ubiegłych - prosimy sołtysów o zbiórkę ofiar pieniężnych od wszystkich mieszkańców wiosek, nie tylko od rolników. Natomiast mieszkańcy z miasta mogą okazać pomoc dla naszego Seminarium przez złożenie ofiary u Księży. Prosimy o zbiórki w ciągu dwóch tygodni.

 

17. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z ulicy Nadnarwiańskiej, z ulicy Sienkiewicza blok nr 30A, z ulicy Sienkiewicza blok nr 18, z Drężewa z ulicy Brzozowej, z ulicy Leśnej, z Siemnochy, z Drężewa z ulicy Brzozowej, z ulicy Kosynierów, z ulicy Reymonta blok nr 7, z ulicy Dolnej, z ulicy Ogródkowej, od Koła Żywego Różańca nr 2 z Osiedla Leśnego oraz za trzy ofiary bezimienne.

 

18. Po okresie wakacji, od najbliższej soboty 1 września będzie już odprawiana poranna Msza św. w dni powszednie o godz. 6.30. Natomiast od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. w niedziele o godz. 20.00.

 

19. Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 22 i 23 września – sobota i niedziela. Wyjazd w sobotę 22 września o godz. 7.00. W sprawie wyjazdu prosimy zgłaszać się do Księży w zakrystii.

 

20. Dzień inaugurujący nowy rok katechetyczny dla katechetów odbędzie się w sobotę 1 września w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży.

 

21. W sobotę powakacyjny dzień wspólnoty Ruchu Światło – Życie w Łomży. Wyjazd w sobotę rano. W sprawie wyjazdu prosimy zgłaszać się do Ks. Mariana.

 

22. Trwają zapisy do Katolickiej Szkoły Rodzenia przy naszej parafii. Początek zajęć w październiku. Więcej informacji na stronie parafialnej, plakacie w gablocie oraz ulotkach przy wyjściu.

23. Dzisiejszy koncert „Najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej i filmowej” w wykonaniu solistów orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka odbędzie się o godz. 19.00 na Hali Gołasia. Więej informacji na temat tego i kolejnych koncertów na plakacie w gablocie ogłoszeń przy kościele.

 

24. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Głos Katolicki”.

 

25. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Stanisław Sawicki, lat 62 z ulicy Zawiszy
Śp. Mariusz Cienkowski, lat 47 z ulicy Warszawskiej
Śp. Aleksandra Orzechowska, lat 78 z ulicy Padlewskiego


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.