s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej ustanowił dla jasnogórskiego sanktuarium papież Pius X w 1904 roku. Następnie papież Pius XI, w roku 1931, ustalił obchodzenie święta na 26 sierpnia. Od roku 1956 uroczystość obchodzona jest w całej Polsce.

 

2. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

 

3. Dziś – dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni i wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Niech to przesłanie towarzyszy zarówno gościom opuszczającym po wakacjach naszą parafię, jak i wszystkim parafianom. Do sprawy troski o trzeźwość narodu będziemy przy różnych okazjach powracali w przyszłości.

 

4. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego i katechetycznego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

 

5. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. Będziemy modlić się, aby wszyscy rodzice temu podołali.

 

6. W środę przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.

 

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

9. W piątek o godz. 18.00 Msza św. z okazji rocznicy „Solidarności”, w intencjach Ojczyzny i Kościoła.

 

10. W sobotę przypada 79. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 

11. W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00 rano.

 

12. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godziny 10.00 procesja eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną.

 

13. Prosimy zgłaszać się po odbiór kart dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy o przekazanie tej informacji. Do bierzmowania przystępują uczniowie klas ósmych, niezależnie gdzie chodzą do szkoły, ale parafianie przystępują do tego sakramentu w swojej parafii. Przygotowanie do bierzmowania prowadzi Ks. Marian.

 

14. Uczniowie klas ósmych przygotowujący się w tym roku do bierzmowania przychodzą w każdą niedzielę i święto na Mszę św. o godz. 8.30, a w I piątki miesiąca do spowiedzi o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00.

 

15. Również należy zgłaszać się po odbiór kart dla dziecka do I Komunii św. Do I Komunii św. przystępują dzieci klas trzecich szkół podstawowych, niezależnie gdzie chodzą do szkoły, ale parafianie przystępują do tego sakramentu w swojej parafii. Wypełnioną kartę należy zwrócić do Księdza Krzysztofa, który jest odpowiedzialny za przygotowanie dzieci do I Komunii św.

 

16. Ksiądz Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży zwraca się z prośbą o zbiórkę płodów rolnych. W naszej parafii – tak jak w latach ubiegłych - prosimy sołtysów o zbiórkę ofiar pieniężnych od wszystkich mieszkańców wiosek, nie tylko od rolników. Natomiast mieszkańcy z miasta mogą okazać pomoc dla naszego Seminarium przez złożenie ofiary u Księży. Prosimy o zbiórki w ciągu dwóch tygodni.

 

17. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z ulicy Nadnarwiańskiej, z ulicy Sienkiewicza blok nr 30A, z ulicy Sienkiewicza blok nr 18, z Drężewa z ulicy Brzozowej, z ulicy Leśnej, z Siemnochy, z Drężewa z ulicy Brzozowej, z ulicy Kosynierów, z ulicy Reymonta blok nr 7, z ulicy Dolnej, z ulicy Ogródkowej, od Koła Żywego Różańca nr 2 z Osiedla Leśnego oraz za trzy ofiary bezimienne.

 

18. Po okresie wakacji, od najbliższej soboty 1 września będzie już odprawiana poranna Msza św. w dni powszednie o godz. 6.30. Natomiast od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. w niedziele o godz. 20.00.

 

19. Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 22 i 23 września – sobota i niedziela. Wyjazd w sobotę 22 września o godz. 7.00. W sprawie wyjazdu prosimy zgłaszać się do Księży w zakrystii.

 

20. Dzień inaugurujący nowy rok katechetyczny dla katechetów odbędzie się w sobotę 1 września w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży.

 

21. W sobotę powakacyjny dzień wspólnoty Ruchu Światło – Życie w Łomży. Wyjazd w sobotę rano. W sprawie wyjazdu prosimy zgłaszać się do Ks. Mariana.

 

22. Trwają zapisy do Katolickiej Szkoły Rodzenia przy naszej parafii. Początek zajęć w październiku. Więcej informacji na stronie parafialnej, plakacie w gablocie oraz ulotkach przy wyjściu.

23. Dzisiejszy koncert „Najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej i filmowej” w wykonaniu solistów orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka odbędzie się o godz. 19.00 na Hali Gołasia. Więej informacji na temat tego i kolejnych koncertów na plakacie w gablocie ogłoszeń przy kościele.

 

24. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Głos Katolicki”.

 

25. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Stanisław Sawicki, lat 62 z ulicy Zawiszy
Śp. Mariusz Cienkowski, lat 47 z ulicy Warszawskiej
Śp. Aleksandra Orzechowska, lat 78 z ulicy Padlewskiego


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.