s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy do kościoła dzieci i młodzież, rodziców i Grono Pedagogiczne na Mszę Świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.

 

a. jutro o godz. 8.00 – I i II Liceum Ogólnokształcące,
b. jutro o godz. 18.00 - Gimnazjum i Liceum Klasyczne
c. we wtorek o godz. 10.00 – Szkoła Podstawowa nr 6 oraz Ośrodek Szkolno - Wychowawczy
d. w przyszłą niedzielę o godz. 11.30 – Szkoła Podstawowa w Antoniach i Białobieli,
e. w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30 dzieci klas pierwszych przynoszą swoje tornistry i przybory szkolne do poświęcenia.

 

2. Rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Zainteresujmy się, czy nasze dzieci i młodzież przystąpiły do spowiedzi świętej i czy sumiennie korzystają z katechizacji szkolnej. Starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, jakie są ich postępy w nauce, już od początku roku poświęcając im czas, razem z nimi odkrywając to, o czym się uczą. Nie wystarczy wysyłać dzieci na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu, zwłaszcza w tym, co dotyczy rzetelności w wypełnianiu powierzonych nam zadań.

 

3. W tym tygodniu: we wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

5. W czwartek – I czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

6. W piątek - I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30; 7.00; 8.00; 16.30 i 18.00. Księża przybędą do chorych z Komunią św. w ich domach.

 

7. Dzieci klas IV, które przystąpiły do pierwszej komunii św. zapraszamy do „obchodzenia” I piątków miesiąca. Te dzieci i ich rodziców zapraszamy w I piątek miesiąca do spowiedzi od godz. 16.00 i na Mszę św. o godz. 16.30.

 

8. Kandydatów do bierzmowania w I piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00.

 

9. Zebranie z katechetami odbędzie się w najbliższy piątek 7 września po nabożeństwie wieczornym na plebanii.

 

10. W sobotą, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”. W to sobotnie święto zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

 

11. Za tydzień w niedzielę piesza pielgrzymka do Dąbrówki. Trasa wynosi 18 km. Na powrót będą autokary. Wyjście sprzed naszego kościoła o godz. 7.00 rano. Dla tych, którym za ciężko iść pieszo – przy naszym kościele będzie podstawiony autokar o godz. 11.30 i po nabożeństwie będziemy mogli powrócić. W Dąbrówce o godz. 13.00 będzie uroczysta Msza św. Nie ma wcześniejszych zapisów, wystarczy przyjść, aby wyruszyć na pieszą pielgrzymkę.

 

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z ulicy Bojowników, z ulicy Traugutta blok nr 16 – dwie ofiary, z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej, z Siemnochy oraz za dwie ofiary bezimienne.

 

13. Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 22 i 23 września – sobota i niedziela. Wyjazd w sobotę 22 września o godz. 7.00. W sprawie wyjazdu prosimy zgłaszać się do Księży w zakrystii.

 

14. Kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania, czyli uczniowie klas ósmych szkół podstawowych, którzy jeszcze nie zgłosili się po odbiór kart – prosimy zgłosić się dziś. Kandydaci do bierzmowania przychodzą do kościoła w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 8.30.

 

15. Również uczniowie klas trzecich szkół podstawowych, którzy jeszcze nie zgłosili się po odbiór kart – prosimy zgłosić się dziś. Dzieci klas trzecich wraz z rodzicami przychodzą do kościoła w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie przygotowujące dzieci do I komunii św.

 

16. Dzieci klas III i te które tylko zechcą po Mszy św. mogą otrzymywać obrazki potwierdzające ich obecność na niedzielnej Mszy św.

 

17. Dożynki diecezjalne jako nabożeństwo dziękczynne za tegoroczne zbiory będą za tydzień w parafii Dąbrówka, natomiast nasze dożynki parafialne będą za dwa tygodnie - w niedzielę 16 września, podczas Mszy św. o godz. 10.00. Przedstawicielami naszej parafii na dożynkach diecezjalnych w Dąbrówce są mieszkańcy wioski Gnaty.

 

18. Kancelaria parafialna i kancelaria Pana Organisty jest czynna w godz. od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.00. Kancelaria mieści się w budynku parafialnym.

 

19. Duszpasterz ministrantów – Ks. Marian - zaprasza wszystkich ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00. Obowiązuje to zarówno starszych jak i młodszych ministrantów. Zapraszamy również kandydatów na ministrantów.

 

20. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

21. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przy kościele będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji.

 

22. Msza św. w intencji Margaretek i tych, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona jutro o godz. 6.30.

 

23. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza jutro na Mszę św. o godz. 19.00 z możliwością indywidualnej modlitwy wstawienniczej.

 

24. Komisja Zakładowa nr 4 MZK Ostrołęka zaprasza na uroczystości 100 – lecia odzyskania Niepodległości. Msza św. za Ojczyznę w naszym kościele w środę 5 września o godz. 10.00. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie ogłoszeń przy kościele.

 

25. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na pielgrzymkę do Lichenia i Kalisza. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń przy kościele.

 

26. Dyrekcja Szpitala zaprasza na badania profilaktyczne podczas pikniku 8 września w godz. 10.00-15.00 na placu przy ul. Ks. Franciszka Blachnickiego na Osiedlu Centrum. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń przy kościele.

 

27. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

28. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

Śp. Janina Olewiecka, lat 73 z ulicy Berka Joselewicza
Śp. Jerzy Archacki, lat 54 z Zabrodzia z ulicy Księżycowej


„W Jej intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.