s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy do kościoła dzieci i młodzież, rodziców i Grono Pedagogiczne na Mszę Świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.

 

a. jutro o godz. 8.00 – I i II Liceum Ogólnokształcące,
b. jutro o godz. 18.00 - Gimnazjum i Liceum Klasyczne
c. we wtorek o godz. 10.00 – Szkoła Podstawowa nr 6 oraz Ośrodek Szkolno - Wychowawczy
d. w przyszłą niedzielę o godz. 11.30 – Szkoła Podstawowa w Antoniach i Białobieli,
e. w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30 dzieci klas pierwszych przynoszą swoje tornistry i przybory szkolne do poświęcenia.

 

2. Rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Zainteresujmy się, czy nasze dzieci i młodzież przystąpiły do spowiedzi świętej i czy sumiennie korzystają z katechizacji szkolnej. Starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, jakie są ich postępy w nauce, już od początku roku poświęcając im czas, razem z nimi odkrywając to, o czym się uczą. Nie wystarczy wysyłać dzieci na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu, zwłaszcza w tym, co dotyczy rzetelności w wypełnianiu powierzonych nam zadań.

 

3. W tym tygodniu: we wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

5. W czwartek – I czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

6. W piątek - I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30; 7.00; 8.00; 16.30 i 18.00. Księża przybędą do chorych z Komunią św. w ich domach.

 

7. Dzieci klas IV, które przystąpiły do pierwszej komunii św. zapraszamy do „obchodzenia” I piątków miesiąca. Te dzieci i ich rodziców zapraszamy w I piątek miesiąca do spowiedzi od godz. 16.00 i na Mszę św. o godz. 16.30.

 

8. Kandydatów do bierzmowania w I piątek miesiąca zapraszamy do spowiedzi o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00.

 

9. Zebranie z katechetami odbędzie się w najbliższy piątek 7 września po nabożeństwie wieczornym na plebanii.

 

10. W sobotą, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”. W to sobotnie święto zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

 

11. Za tydzień w niedzielę piesza pielgrzymka do Dąbrówki. Trasa wynosi 18 km. Na powrót będą autokary. Wyjście sprzed naszego kościoła o godz. 7.00 rano. Dla tych, którym za ciężko iść pieszo – przy naszym kościele będzie podstawiony autokar o godz. 11.30 i po nabożeństwie będziemy mogli powrócić. W Dąbrówce o godz. 13.00 będzie uroczysta Msza św. Nie ma wcześniejszych zapisów, wystarczy przyjść, aby wyruszyć na pieszą pielgrzymkę.

 

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z ulicy Bojowników, z ulicy Traugutta blok nr 16 – dwie ofiary, z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej, z Siemnochy oraz za dwie ofiary bezimienne.

 

13. Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 22 i 23 września – sobota i niedziela. Wyjazd w sobotę 22 września o godz. 7.00. W sprawie wyjazdu prosimy zgłaszać się do Księży w zakrystii.

 

14. Kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania, czyli uczniowie klas ósmych szkół podstawowych, którzy jeszcze nie zgłosili się po odbiór kart – prosimy zgłosić się dziś. Kandydaci do bierzmowania przychodzą do kościoła w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 8.30.

 

15. Również uczniowie klas trzecich szkół podstawowych, którzy jeszcze nie zgłosili się po odbiór kart – prosimy zgłosić się dziś. Dzieci klas trzecich wraz z rodzicami przychodzą do kościoła w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie przygotowujące dzieci do I komunii św.

 

16. Dzieci klas III i te które tylko zechcą po Mszy św. mogą otrzymywać obrazki potwierdzające ich obecność na niedzielnej Mszy św.

 

17. Dożynki diecezjalne jako nabożeństwo dziękczynne za tegoroczne zbiory będą za tydzień w parafii Dąbrówka, natomiast nasze dożynki parafialne będą za dwa tygodnie - w niedzielę 16 września, podczas Mszy św. o godz. 10.00. Przedstawicielami naszej parafii na dożynkach diecezjalnych w Dąbrówce są mieszkańcy wioski Gnaty.

 

18. Kancelaria parafialna i kancelaria Pana Organisty jest czynna w godz. od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.00. Kancelaria mieści się w budynku parafialnym.

 

19. Duszpasterz ministrantów – Ks. Marian - zaprasza wszystkich ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00. Obowiązuje to zarówno starszych jak i młodszych ministrantów. Zapraszamy również kandydatów na ministrantów.

 

20. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

21. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek przy kościele będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji.

 

22. Msza św. w intencji Margaretek i tych, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona jutro o godz. 6.30.

 

23. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza jutro na Mszę św. o godz. 19.00 z możliwością indywidualnej modlitwy wstawienniczej.

 

24. Komisja Zakładowa nr 4 MZK Ostrołęka zaprasza na uroczystości 100 – lecia odzyskania Niepodległości. Msza św. za Ojczyznę w naszym kościele w środę 5 września o godz. 10.00. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie w gablocie ogłoszeń przy kościele.

 

25. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza na pielgrzymkę do Lichenia i Kalisza. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń przy kościele.

 

26. Dyrekcja Szpitala zaprasza na badania profilaktyczne podczas pikniku 8 września w godz. 10.00-15.00 na placu przy ul. Ks. Franciszka Blachnickiego na Osiedlu Centrum. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń przy kościele.

 

27. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

28. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

Śp. Janina Olewiecka, lat 73 z ulicy Berka Joselewicza
Śp. Jerzy Archacki, lat 54 z Zabrodzia z ulicy Księżycowej


„W Jej intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.