s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

 

2. Dziś w pieszej pielgrzymce o godz. 7.00 udali się pielgrzymi do Dąbrówki.

 

3. Dziś rozpoczynamy VIII Tydzień Wychowania. Na początku roku szkolnego i katechetycznego oraz tego Tygodnia polecamy w tej modlitwie młodzież, dzieci i wychowawców. Również w osobistej modlitwie włączmy się do tego ważnego wołania Kościoła.

 

4. Dziś ofiary składane do puszek przy kościele są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i cele edukacyjne diecezji.

 

5. Za tydzień dożynki parafialne jako nabożeństwo dziękczynne za tegoroczne zbiory o godz. 10.00. Zapraszamy przedstawicieli wszystkich wiosek.

 

6. W przyszłą niedzielę zebranie z Kółkami różańcowymi po Mszy św. o godz. 10.00.

 

7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 w sali domu parafialnego.

 

8. Dzieci najmłodsze otrzymują obrazki potwierdzające ich obecność na niedzielnej Mszy św.

 

9. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

10. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

11. W czwartek o godz. 17.30 różaniec fatimski, Msza św. i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

12.  W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

13. W piątek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00 i 18.00.

 

14. W sobotę, 15 września, przypada jeszcze jedno maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.

 

15. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 16.00. Kandydaci do bierzmowania otrzymają indeksy oraz będzie spotkanie z rodzicami.

 

16. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z ulicy Zwycięzców, Łęczysk, Śląskiej, Kickiego, Szpitalnej, Okopowej, z ulicy Brzozowej – dwie ofiary, z Łazów, z Antoń z ulicy Mazurskiej, z Antoń z ulicy Szkolnej, z ulicy Sienkiewicza, z ulicy Sienkiewicza blok nr 18, z ulicy Sienkiewicza blok nr 20, z Siemnochy oraz za ofiarę bezimienną.

 

17. Prace przy naszym kościele posuwają się do przodu zgodnie z przyjętym harmonogramem prac.

 

18. Składamy serdeczne podziękowanie „Bóg zapłać” Panom Tadeuszowi i Krzysztofowi Długołęckim z ulicy Brzozowej za wykonaną renowację krzyża bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, który stoi przy kościele,

 

19. Bóg zapłać mieszkańcom Zabrodzia i Białobieli za złożone ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

 

20. W przyszłą niedzielę Bractwo Trzeźwości działające przy naszej parafii będzie świętowało 35 – lecie swego istnienia. Mszy św. o godz. 16.00 będzie przewodniczyły Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski.

 

21. Zapraszamy chętne osoby do scholi dziecięcej i na spotkania grupy Dzieci Maryi. Próba scholi i spotkanie formacyjne odbywają się w każdą sobotę o godz. 11.30 w budynku parafialnym.

 

22. Duszpasterz ministrantów – Ks. Marian zaprasza wszystkich ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 10.00. Obowiązuje to zarówno starszych jak i młodszych ministrantów. Zapraszamy również kandydatów na ministrantów.

 

23. Za tydzień w niedzielę Międzynarodowy Dzień Środków Oddziaływania Społecznego. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Z tej okazji zbierane będą ofiary do puszek na nasze Diecezjalne Radio „Nadzieja”.

 

24. Trwają zapisy do Katolickiej Szkoły Rodzenia przy naszej parafii. Początek zajęć w październiku. Więcej informacji na stronie parafialnej, plakacie w gablocie oraz ulotkach przy wyjściu.

 

25. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

26. Panu Bogu polecajmy wszystkie nasze intencje, módlmy się w intencji dzieci i młodzieży, którzy rozpoczęli nowy rok szkolny i katechetyczny: „Pod Twoją obronę…”

 

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.