s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

 

2. Dziś – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku liturgicznego, a zarazem trzecia niedziela września, w którą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dziś mamy dobrą okazję do zastanowienia się nad tym, jak korzystamy ze środków społecznego przekazu, także z mediów katolickich. Mamy też sposobność do zastanowienia się nad zagrożeniami, jakie mogą nieść ze sobą mass media, nad dokonywanymi przez nas wyborami programów i przygotowaniem młodego pokolenia do odpowiedzialnego korzystania ze środków przekazu. Dzisiejsza niedziela przypomina nam również obowiązek modlitwy za pracowników środków przekazu i finansowego wspierania mediów katolickich. Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takich jak prasa, radio, telewizja, Internet itp. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec. Przy kościołach naszej diecezji i przy naszym kościele zbierane są dziś ofiary do puszek na nasze Diecezjalne Radio „Nadzieja”.

 

3. Dziś nasze dożynki parafialne jako nabożeństwo dziękczynne za tegoroczne zbiory o godz. 10.00.

 

4. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z Kółkami Różańcowymi.

 

5. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego.

 

6. Dziś młodzież przygotowującą się do bierzmowania oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00. Kandydaci do bierzmowania otrzymają dziś indeksy oraz będzie spotkanie z rodzicami.

 

7. W tym tygodniu: jutro - 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

 

8. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00

 

9. We wtorek Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.

 

10. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

11. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

12. W sobotę wyjazd pielgrzymki do Częstochowy. Wyjazd autokarów o godz. 7.00 z parkingu przy kościele. Są jeszcze osoby, które nie podały swego numeru pesel do ubezpieczenia oraz nie uregulowały należności za przejazd, prosimy uregulować to dziś po Mszy św.

 

13. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z ulicy Sierakowskiego, Słonecznej, Czeczotka, z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej, od Koła Żywego Różańca z Antoń z ulicy Mazurskiej, z Bialobrzega Bliższego, z Antoń z ulicy Mazurskiej, z Zabrodzia z ulicy Kowalskiej i z Zabrodzia z ulicy Stacha Konwy.

 

14. Nasz parafialny odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej przeżywać będziemy w niedzielę 7 października. Prosimy asystę procesyjną. Dzieci klas III przygotowujące się do I komunii św. w dzień odpustu zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 13.00. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone dzieciom różańce jako pamiątka na dzień ich I komunii św.

 

15. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

16. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży mieszkańcom Łęgu Przedmiejskiego oraz ulic przyległych oraz mieszkańcom wioski Gnaty i działkowiczom.

 

17. Msza św. w intencji mieszkańców wioski Gnaty i działkowiczów zostanie odprawiona w dzień odpustu parafialnego, w niedzielę 7 października o godz. 10.00.

 

18. Msza św. w intencji mieszkańców Białobieli zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 23 września o godz. 10.00.

 

19. Bóg zapłać ofiarodawcy z ulicy Łęczysk za ofiarowane żywe kwiaty do kościoła.

 

20. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne, które rozpoczną się we wtorek Mszą św. o godz. 18.00.

 

21. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

 

22. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Dziś rozpoczynamy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców z racji święta św. Stanislawa Kostki. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, stowarzyszenia katolickie, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza… Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

 

23. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Głos Katolicki”.

 

24. W ubiegłym tygodniu zmarł nasz parafianin:


Śp. Waldemar - Andrzej Karpiński, lat 59 z ulicy Witosa blok nr 2


„W Jego intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.