s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Dziś – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Działa w niej szereg grup modlitewnych i apostolskich.

 

2. W tym tygodniu: we wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

5. W czwartek 27 września przypada patronalne Święto Sióstr Miłosierdzia – liturgiczne wspomnienie św. Wincentego a Paulo, Założyciela Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Służebnic Ubogich. W związku z tym za tydzień w niedzielę o godz. 11.30 będzie odprawiona Msza św. z okazji 13. rocznicy Parafialnego Zespołu Caritas, w intencji ubogich, chorych i samotnych oraz w intencji wolontariuszy i darczyńców. Po Mszy św. o godz. 8.30 do godz. 13.00 w przyszłą niedzielę na terenie przy kościele będzie się odbywał kiermasz ciast pod nazwą „Ciastko św. Wincentego”. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc dla ubogich z naszej parafii.

 

6. Bóg zapłać tym, którzy w ubiegłą niedzielę brali udział w nabożeństwie dożynkowym i za przygotowane dary ofiarne.

 

7. Bóg zapłać za złożone ofiary na Kościół w zeszłą niedzielę podczas dożynek.

 

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży mieszkańcom: Łazy i Siarki, Antonie, Drężewo, Kruki, Białobrzeg Bliższy, Białobrzeg Dalszy i Siemnocha.

 

9. Msza św. w intencji wszystkich mieszkańców wioski Kruki zostanie odprawiona w niedzielę 7 października o godz. 8.30, natomiast w intencji mieszkańców wioski Antonie zostanie odprawiona w niedzielę 11 listopada o godz. 8.30.

 

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z ulicy Obrońców, Bojowników, Sienkiewicza blok nr 3, z ulicy Traugutta blok nr 16, z Łazów, z Antoń z ulicy Spokojnej, od służb budowlanych powiatu ostrołęckiego oraz za dwie ofiary bezimienne.

 

11. W niedzielę 7 października będziemy przeżywać doroczny odpust ku czci NMP Różańcowej. Główna Msza św. odpustowa o godz. 13.00. Zapraszamy asystę procesyjną. Dzieci klas III przygotowujące się do I komunii św. w dzień odpustu zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 13.00. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone dzieciom różańce jako pamiątka na dzień ich I komunii św. Niech rodzice zatroszczą się, aby każde dziecko miało swój różaniec.

 

12. Trwają zapisy do Katolickiej Szkoły Rodzenia przy naszej parafii. Początek zajęć w październiku. Więcej informacji na stronie parafialnej, plakacie w gablocie oraz ulotkach przy wyjściu z kościoła.

 

13. Jest jeszcze możliwość dla osób, które chciałyby uczestniczyć w rekolekcjach ewangelizacyjnych Odnowy w Duchu Św. Można jeszcze dołączyć, wystarczy przyjść we wtorek na godz. 19.00 do domu parafialnego.

 

14. W ramach Klubu Kina Niezależnego w Ostrołęckim Centrum Kultury jutro o godz. 19.00 zostanie wyświetlony film pt. „Jan Paweł II i Stefan Wyszyński – historia przyjaźni”.

 

15. Instytut Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Społeczno – Ekonomicznej w Gdańsku, który ma swoją siedzibę w Ostrołęce przy parafii św. Wojciecha przy Alei Wojska Polskiego 44 zaprasza na podyplomowe studia kwalifikacyjne z pedagogiki i zarządzania. Zapisy do końca września. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń przy kościele.

 

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Głos Katolicki”.

 

17. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Zdzisław Białobrzewski, lat 71 z ulicy Sienkiewicza blok nr 11
Śp. Henryk Cichocki, lat 61 z ulicy Księcia Siemowita
Śp. Kazimierz Polewacz, lat 65 z ulicy Jarzębinowej


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.