s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Dziś odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Caritas naszej diecezji i na dzieła prowadzone przez Caritas.


2. W tym tygodniu: codziennie różaniec o godz. 17.30.

 

3. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00.

 

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

6. W sobotę Dzień Fatimski. Różaniec o godz. 17.30 i procesja.

 

7. Mijają kolejne dni październikowe – czy mijają nam z różańcem świętym w ręku? Zapraszamy codziennie na różaniec o godz. 17.30. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i smutku. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe „dziesiątki” wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domu rodzinnego.

 

8. Dziękujemy wspólnotom parafialnym, a także wszystkim parafianom, którzy włączyli się w edycję akcji „Ciastko św. Wincentego". Zebrane środki finansowe będą przeznaczone na potrzeby najuboższych dzieci z terenu naszej parafii.

 

9. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Kółek Różańcowych.

 

10. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego w budynku parafialnym.

 

11. W zakrystii można zapisywać wypominki roczne, półroczne i jednorazowe oraz Msze św. składkowe. Można również zapisywać w dni powszednie codziennie przy nabożeństwach lub w kancelarii w wyznaczonych godzinach. Modlitwy wypominkowe odmawiane są za zmarłych przez cały rok.

 

12. Kolejny pogrzeb dzieci utraconych w najbliższą sobotę 13 października br. Msza św. za rodziców i za dzieci zmarłe przed narodzeniem zostanie odprawiona o godz. 10.00 w naszym kościele. Po Mszy św. urna z prochami zostanie pochowana na cmentarzu parafialnym w grobowcu dzieci utraconych.

 

13. Za tydzień w niedzielę, 14 października, będziemy obchodzili kolejny 18. Dzień Papieski, pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieskiego i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej już dziś polecamy życzliwości Parafian tę specjalną zbiórkę w przyszłą niedzielę. Zwracamy się z prośbą o złożenie ofiary do puszki przy kościele na fundusz stypendialny w przyszłą niedzielę.

 

14. Zwracamy się z prośbą, aby już powoli porządkować groby. Śmieci należy wynosić do kontenerów. Nie wolno pozostawiać śmieci na innych grobach, między grobami, czy pod parkanem. Pozwoli to bez przeszkód w wywiezieniu śmieci. Starajmy się być gospodarzami tego cmentarza i dbajmy o porządek. Prosimy też, aby nie przynosić na groby wianków i kwiatów z tworzyw sztucznych. Unikajmy przesady. Zmarłym nie potrzeba dużej ilości zniczy, ale potrzebna jest im nasza modlitwa. Jest i tak, że wielu pojawia się na cmentarzu tylko z okazji Wszystkich Świętych. Na teren cmentarza nie wjeżdżajmy samochodami, nie wprowadzajmy psów, nie palmy papierosów. Cmentarz jest miejscem świętym. Zachodźmy często na cmentarz i po przyjęciu Komunii św. Zachowajmy nasz polski obyczaj pójścia na cmentarz po Mszy św. niedzielnej do swoich bliskich.

 

15. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z ulicy Sienkiewicza blok nr 18, z ulicy Witosa blok nr 2A, z ulicy Reymonta blok nr 2, z ulicy Łęczysk, z ulicy Brzozowej i z Białobieli z ulicy Sosnowej.

 

16. Pan Organista rozpocznie roznoszenie poświęconych opłatków do rodzin. Niech każda rodzina z wielkim szacunkiem przyjmie opłatki. Doceniając pracę Pana Organisty składamy tradycyjną ofiarę. W tym tygodniu Pan Organista będzie z opłatkami w Siemnosze, Gnatach i w mieście Osiedle Traugutta.

 

17. Duszpasterstwo Rodzin naszej Diecezji zaprasza narzeczonych, małżonków i rodziców do udziału w zajęciach Studium Życia Rodzinnego w Łomży. W tym roku rusza ono na trzech poziomach. Narzeczonych i małżonków organizatorzy zapraszają na 5 spotkań poświęconych budowaniu szczęśliwego małżeństwa i trwałej rodziny, a rodziców na 5 spotkań poświęconych sztuce mądrego i odpowiedzialnego wychowania dzieci. Narzeczeni, którzy ukończą Studium Życia Rodzinnego, są zwolnieni z bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa w parafii.
Informacje i zapisy na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej
(www.duszpasterstworodzin.lomza.pl ), bądź na ulotkach wyłożonych na stolikach przy wyjściu z kościoła.

 

18. Parafia wraz z Domowym Kościołem zaprasza na 8. Wieczór skupienia dla małżeństw i narzeczonych w sobotę 20 października o godz. 19.00. w naszym kościele. Gośćmi spotkania będzie małżeństwo Dorota i Marek Choszczyk. Są oni od lat zaangażowani w Szkołę Nowej Ewangelizacji oraz w tworzenie muzyki chrześcijańskiej.

 

19. Diecezjalne Duszpasterstwo Liturgiczne zaprasza do Szkoły Lektora. Inauguracja w sobotę 20 października w katedrze łomżyńskiej. Spotkania w naszej parafii raz w miesiącu do czerwca. Zapisy i szczegółowe informacje u Ks. Mariana. Zapraszamy nie tylko ministrantów, ale także dorosłych mężczyzn oraz kobiety, chcące włączyć się w posługę czytania Słowa Bożego.

 

20.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Głos Katolicki”.

 

21. Są do nabycia kalendarze ścienne na przyszły rok oraz kalendarze książkowe rolników.

 

22. W dzień naszego parafialnego odpustu możemy uzyskać odpust zupełny. Będąc w stanie łaski uświęcającej możemy go ofiarować za siebie, albo za jedną osobę zmarłą. Aby uzyskać ten odpust odmówmy teraz wspólnie modlitwy przypisane do tego odpustu: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo …, w intencjach Ojca Świętego: Pod Twoją obronę ...

 

23. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Kazimierz Bałon, lat 83 z Łazów
Śp. Zofia Walczyk, lat 89 z ulicy Łęczysk blok 10/14

 

„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.