s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Obchodzimy dziś kolejny 18. Dzień Papieski, pod hasem „Promieniowanie ojcostwa”, poświęcony popularyzacji nauczania św. Jana Pawła II. Obchody tego dnia zrodziły się z potrzeby wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat św. Jana Pawła II. Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka po Mszy Świętej do puszek przy kościele przeznaczona jest na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

2. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

 

3. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw.

 

4. Modlitwa różańcowa – jak przed laty powiadał Prymas Polski kard. August Hlond – jest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy codziennie o godz. 17.30 na wspólne różańcowe nabożeństwa.

 

5. We wtorek powrócimy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 40 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jana Pawła II. Pragniemy wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie papieża Polaka.

 

6. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. wieczorną.

 

8. W czwartek swoją modlitwą obejmujemy pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza. Służbę Zdrowia zapraszamy na różaniec i Mszę św. o godz. 18.00.

 

9. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

10. W piątek przypada 34. rocznica uprowadzenia i zabójstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

 

11. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Kółek Różańcowych i Apostolatu Maryjnego.

 

12. Za tydzień przeprowadzane będą w całej Polsce obliczenia niedzielnych praktyk religijnych: obecności wiernych w kościele na Mszach św. i przystępujących do komunii św.

 

13. Porządkujmy cmentarz grzebalny. Bardzo prosimy czynić to przez najbliższe dni. Nie wolno odkładać na ostatnie dni, gdyż w ostatnie dni mogą być trudności z wywiezieniem śmieci. Śmieci prosimy wynosić do kontenerów, a nie pod parkan, czy pomiędzy groby.

 

14. W zakrystii można zapisywać wypominki roczne, półroczne, jednorazowe i podzwonne oraz Msze św. składkowe. Można również zapisywać w dni powszednie codziennie przy nabożeństwach lub w kancelarii w wyznaczonych godzinach. Modlitwy wypominkowe odmawiane są za zmarłych przez cały rok. W listopadzie przed wszystkimi Mszami św. w niedziele. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych.

 

15. Zapraszamy dziś i przez cały tydzień przy okazji nabożeństw do spowiedzi. Nie odkładajmy spowiedzi na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, ale pomyślmy o tym wcześniej.

 

16. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

 

17. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z ulicy Kościuszki, Redutowej, Kujawskiej oraz za dwie ofiary z ulicy Spokojnej.

 

18. Parafia wraz z Domowym Kościołem zaprasza na 8. Wieczór skupienia dla małżeństw i narzeczonych w sobotę 20 października o godz. 19.00. w naszym kościele. Gośćmi spotkania będzie małżeństwo Dorota i Marek Choszczyk. Są oni od lat zaangażowani w Szkołę Nowej Ewangelizacji oraz w tworzenie muzyki chrześcijańskiej. Przy wyjściu z kościoła możemy otrzymać ulotki zapraszające na to spotkanie.

 

19. W dniach 9-11 listopada na Hali Gołasia odbędą się rekolekcje charyzmatyczne „Wolni w Chrystusie”. Poprowadzą je Ojcowie z Brazylii Antonello i Enrique. Bliższe informacje na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

 

20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Głos Katolicki”.

 

21. Są do nabycia kalendarze ścienne na przyszły rok oraz kalendarze książkowe rolników.

 

22. Pan Organista w tym tygodniu będzie z opłatkami u rodzin w Białobieli i na Osiedlu Traugutta.

 

23. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


  Śp. Sabina Sobczak, lat 87 z ulicy Sienkiewicza blok nr 22
  Śp. Józefa Ochenkowska, lat 87 z Białobrzega Bliższego z ulicy Jeżynowej
  Śp. Benedykta Perzanowska, lat 82 z Białobrzega Dalszego
  Śp. Stanisław Mierzejewski, lat 74 z ulicy Jagiełły


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.