s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły, albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby. Naszą chlubą są misjonarze i wolontariusze misyjni pochodzący z naszej parafii, diecezji i Ojczyzny.

 

2. Dziś przeprowadzane są w całej Polsce obliczenia niedzielnych praktyk religijnych: obecności wiernych w kościele na Mszach św. i przystępujących do komunii św.

 

3. W tym tygodniu: jutro, 22 października Kościół w liturgii wspomina św. Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.

 

4. Codziennie różaniec o godz. 17.30.

 

5. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. wieczorną.

 

7. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

8. Zapraszamy dziś i przez najbliższe dni przy okazji nabożeństw do spowiedzi. Nie odkładajmy spowiedzi na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, ale pomyślmy o tym wcześniej.

 

9. Porządkujmy cmentarz grzebalny. Bardzo prosimy czynić to przez najbliższe dni. Nie wolno odkładać na ostatnie dni, gdyż w ostatnie dni mogą być trudności z wywiezieniem śmieci. Śmieci prosimy wynosić do kontenerów, a nie pod parkan.

 

10. W zakrystii można zapisywać wypominki roczne, półroczne, jednorazowe i podzwonne oraz Msze św. składkowe. Można również zapisywać w dni powszednie codziennie przy nabożeństwach lub w kancelarii w wyznaczonych godzinach. Modlitwy wypominkowe odmawiane są za zmarłych przez cały rok. W listopadzie przed wszystkimi Mszami św. w niedziele. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych.

 

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z ulicy Filochowskiego, Sienkiewicza blok nr 11, z ulicy Orła Bielika, z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej – dwie ofiary, z ulicy Szpitalnej blok nr 1A, z Białobrzega Bliższego oraz od Koła Żywego Różańca męskiego z Białobieli.

 

12. W najbliższy piątek o godz. 8.30 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Stanisława Stefanka z okazji 30. lecia II Liceum Ogólnoksztalcącego w Ostrołęce.

 

13. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

14. Ofiary składne w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na prowadzone prace przy naszym kościele.

 

15. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Koła parafialnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

 

16. Neokatechumenat zaprasza na katechezy w poniedziałki i piątki o godz. 18.45.

 

17. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę odbędzie się w dniach 17-18 listopada. Bliższe informacje zamieszczone są na tablicy ogłoszeń przy kościele.

 

18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego”. Są również do nabycia kalendarze ścienne na przyszły rok.

 

19. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Genowefa Brzozowska, lat 85 z ulicy Słonecznej
Śp. Edward Urban, lat 66 z ulicy Sienkiewicza


W Ich intencji oraz w intencji naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.