s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku szczególnie uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego jest okazją do modlitwy za fundatorów i budowniczych naszej świątyni oraz tych, którzy troszczą się o jej piękno. Warto przypomnieć, że nasza parafia powstała w 1399 r., a obecny nasz kościół w stylu barokowym zbudowany w latach 1647-1660 został konsekrowany w 1696 r. przez biskupa płockiego Andrzeja Chryzostoma Załuskiego. Wspominamy dziś z wielkim szacunkiem fundatorów naszej świątyni, dzięki którym mamy się gdzie spotykać na modlitwę. Ze szczególną wdzięcznością myślimy o tych, którzy dziś, przez składane ofiary i inną pomoc, dbają o jej utrzymanie i piękno. O tych, którzy ją sprzątają, dekorują i uważają ją za swój dom modlitwy. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójedynego Boga. Chcemy dziś również zastanowić się wspólnie, czy ta świątynia znajduje należne miejsce w moim sercu i czy ja w tej świątyni mam swoje miejsce.

 

2. Dziś obchodzimy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja, by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez dar modlitwy w ich intencji oraz w intencji wszystkich prześladowców. Dziś modlitwą ogarniamy prześladowanych chrześcijan w Pakistanie. Stanowią oni niewielki procent pośród całej muzułmańskiej społeczności kraju. Doświadczają ciągłych prześladowań i represji. Atakami zagrożone są ich domy i kościoły. Żyją często w bardzo trudnych warunkach. Dzieki ofiarom składanym dzisiaj do puszek przy kościele, Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może realizować projekty pomocy dla chrześcijan żyjących w tym kraju. Za złożone dziś ofiary do puszek na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

3. Dziś 93. rocznica powstania diecezji łomżyńskiej.

 

4. Jeszcze jutro, we wtorek i środę różaniec o godz. 17.30

 

5. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. wieczorną.

 

7. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. Niech pamięć ta będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar ofiary Mszy Świętej. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Pana Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi słowami i gestami.

 

8. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.00, 16.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00.

 

9. Procesja wyruszy z naszego kościoła o godz. 12.00. Po procesji na cmentarzu grzebalnym będzie odprawiona Msza św. w kaplicy o godz. 12.30 za naszych zmarłych, celebrowana przez wszystkich księży proboszczów parafii ostrołęckich. Na cmentarzu zbierane będą ofiary na nabożeństwa żałobne, które w kościołach Ostrołęki będą odprawiane od 1 do 8 listopada. W Uroczystość Wszystkich Świętych wieczorem o godz. 20.00 – różaniec w kaplicy na cmentarzu za zmarłych.

 

10. W piątek 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele będą o godz.: 6.30; 7.00; 8.00; 12.00; 16.30; i 18.00. Procesja przy kościele będzie po Mszy św. z godz. 12.00.

 

11. Na cmentarzu parafialnym w Dzień Zaduszny będzie Msza św. o godz. 10.00. Różaniec na cmentarzu przed Mszą św.

 

12. W dniach od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

 

13. Mając na uwadze świąteczny charakter dnia 2 listopada, który w bieżącym roku przypada w piątek, Ksiądz Biskup udziela dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji. Zachęca jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

 

14. W piątek w Dzień Zaduszny przypada pierwszy piątek miesiąca. Księża przybędą z komunią św. do chorych w ich domach nie w Dzień Zaduszny, ale w sobotę 3 listopada. Przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy w I piątek miesiąca na Mszę św. o godz. 18.00. Dzieci klas IV zapraszamy do spowiedzi od godz. 16.00 i na Mszę św. o godz. 16.30.

 

15. W sobotę – I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP rano o godz. 7.00.

 

16. W zakrystii można zapisywać wypominki roczne, półroczne, jednorazowe i podzwonne oraz Msze św. składkowe. Można również zapisywać w dni powszednie codziennie przy nabożeństwach lub w kancelarii w wyznaczonych godzinach. Modlitwy wypominkowe odmawiane są za zmarłych przez cały rok. W listopadzie przed wszystkimi Mszami św. w niedziele. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych.

 

17. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z ulicy Filochowskiego, Modrej, z Kruków z ulicy Frezjowej, z ulicy Kościuszki, Grodzkiej, Berka Joselewicza, z Kruków oraz z ulicy Traugutta blok nr 16A.

 

18. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarowane kwiaty do kościoła ofiarodawcom z Antoń: Panu Andrzejowi Krukowskiemu i Panu Wiesławowi Pędzichowi.

 

19. Pan Organista z opłatkami w tym tygodniu będzie w Łazach.

 

20. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszek będą przeznaczone na Hospicjum Domowe Caritas w Ostrołęce.

 

21. Rozkład jazdy autobusów MZK dnia 1 i 2 listopada do cmentarza miejskiego zamieszczony jest w gablocie ogłoszeń przy kościele.

 

22. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Głos Katolicki” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

23. Wszystkie ogłoszenia zamieszczone są w gablocie ogłoszeń przy kościele, jak również na naszej stronie internetowej.

 

24. Módlmy się w intencji fundatorów i ofiarodawców naszego kościoła, w intencji tych którzy dbali o tę naszą świątynię w intencji zmarłych parafian oraz w intencji naszych bliskich zmarłych.

 

25. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Janina-Danuta Skolimowska, lat 80 z ulicy Świętokrzyskiej
Śp. Wiesław Serowik, lat 52 z ulicy Chopina
Śp. Stanisław Załuska, lat 90 z ulicy 22 lipca
Śp. Jarosław Gołąb, lat 45 z ulicy Łęczysk, blok nr 10/14

 

W Ich intencji oraz w intencji naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.