s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

 


2. W tym tygodniu: we wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00.

 

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej

 

5. W przyszłą niedzielę, 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości – 100. rocznica odzyskania niepodległości po długich latach zaborów i niewoli. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Zapraszamy wszystkich na modlitwę za Ojczyznę. Na domach postarajmy się umieścić flagi narodowe.

 

6. W listopadzie tradycyjnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie. Wypominki roczne i półroczne można nadal zgłaszać do Księży po każdej Mszy św. Największą pomocą, którą okazujemy naszym zmarłym jest Msza św. odprawiona w rocznicę śmierci, czy w dzień ich imienin, komunia św. ofiarowana w ich intencji, odpusty. Wypominki są modlitwą całej wspólnoty Kościoła.

 

7. Do czwartku włącznie można jeszcze uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

 

8. Zapraszamy wszystkich do czwartku włącznie na modlitwy nowennowe i Mszę św. o godz. 18.00. Pół godziny wcześniej o godz. 17.30 modlitwy za naszych zmarłych.

 

9. W przyszłą niedzielę przypada 7. rocznica ogłoszenia Biskupem Diecezjalnym - Biskupa Janusza Stepnowskiego. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w naszych modlitwach.

 

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym, ofiarodawcom z ulicy Sienkiewicza blok nr 13, od Koła Żywego Różańca z Łęgu Przedmiejskiego, od Koła Żywego Różańca nr 1 z Łazów z ulicy Sikorskiego, z Gnatów oraz z Antoń z ulicy Mazurskiej.

 

11. W przyszłą niedzielę spotkanie Kółek Różańcowych po Mszy św. o godz. 10.00.

 

12. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

13. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 w sali domu parafialnego.

 

14. Msza św. w intencji Margaretek i tych wszystkich, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona jutro o godz. 6.30.

 

15. Kandydaci do bierzmowania w każdą niedzielę przychodzą na Mszę św. o godz. 8.30.

 

16. Pan Organista w tym tygodniu będzie z opłatkami na osiedlu przy „starym” szpitalu oraz w Krukach.

 

17. Ofiary składane w dniu dzisiejszym do puszek przy kościele są przeznaczone na Hospicjum Domowe Caritas w Ostrołęce.

 

18. Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada o godz. 16.30 na placu Bema odbędzie się plenerowy koncert patriotyczny „Dla Niepodległej”. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 

19. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Głos Katolicki” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

20. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Danuta Subda, lat 74 z Białobieli z ulicy Sosnowej
Śp. Stefania Kruczyk, lat 94 z ulicy Kościuszki


W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.