s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie. Od jutra, wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź.

 

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

 

3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.

 

4. Zapraszamy wszystkich na rekolekcje adwentowe do środy włącznie. Rozkład nabożeństw zamieszczony jest w gablocie przy kościele oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Msze św. będą odprawiane w poniedziałek, wtorek i środę w tych samych godzinach:

 

5. Dla dorosłych o godz.: 6.30 (roraty), 10.00 i 18.00

 

6. Dla dzieci szkół podstawowych roraty o godz. 16.30.

 

7. Dla młodzieży szkół średnich i gimnazjalnych o godz. 19.30. Ci, którzy nie mogą o tej godzinie z klas gimnazjalnych, to prosimy na godz. 16.30.

 

8. Msza św. dla chorych i w podeszłym wieku będzie we wtorek o godz. 12.00. Udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Prosimy zatroszczyć się i pomóc w dowiezieniu chorych do kościoła.

 

9. Spowiedź codziennie na pół godziny przed Mszą św.

 

10. Prosimy wszystkich, by tak rozplanować swoje zajęcia, aby każdy mógł być codziennie na rekolekcjach i u spowiedzi.

 

11. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy we wtorek od godz. 13.30. Prosimy tylko nie zgłaszać tych, których Księża odwiedzają regularnie w I piątki miesiąca.

 

12. We wtorek siódma rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.

 

13. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

14. Przy kościele rozprowadzane są świece Caritas na stół wigilijny. Nabywając świecę Caritas niesiemy pomoc dzieciom z rodzin najuboższych. Nie odkładajmy kupna tej świecy na ostatnie dni przed świętami, ale zatroszczmy się, aby nabyć ją wcześniej.

 

15. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym i dzwonnicy, ofiarodawcom z ulicy Traugutta blok nr 16A, z ulicy Mazowieckiej blok nr 8, z Łęgu Przedmiejskiego z ulicy Ostrołęckiej oraz z ulicy Łęczysk blok nr 10/14.

 

16. Ofiary składane za tydzień na tacę przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła

 

17. Chrzty będą udzielane w niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 10.00 oraz w Święta podczas Mszy św. o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna oraz spisanie aktu chrztu w najbliższą sobotę o godz. 8.30.

 

18. Diakonia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka wraz z ostrołęckimi wspólnotami organizuje bezalkoholowy bal sylwestrowy. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 

19. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Łomżyńskiej uprzejmie zawiadamia, że akolita Sebastian Rafał Urbański, syn Piotra i Jolanty, ma przyjąć święcenia diakonatu w dniu 23 grudnia 2018 r. w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce, podczas Mszy św. o godz. 13.00. Ktokolwiek miałby zastrzeżenia wobec wyżej wymienionego kandydata do święceń, w sumieniu zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego Księdza Proboszcza lub Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji kandydata do święceń diakonatu, o nowe powołania do kapłaństwa oraz w intencji naszego Seminarium Duchownego.

 

20. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest „Głos Katolicki”.

 

21. Do nabycia są również kalendarze ścienne na przyszły rok.

 


22. Matce Bożej Niepokalanie Poczętej polecajmy nas samych, nasze rodziny, naszą parafię i wszystkie nasze intencje, módlmy się również o dobre przeżycie rekolekcji adwentowych: Pod Twoją obronę ...

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.