s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

M W Z K

 

Icon MWKZ

 

 

 

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana. Trzeba więc zrobić pewne podsumowanie tego okresu – czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania,
w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela?

 

2. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

 

3. Nie zapominajmy o osobistym spotkaniu z Chrystusem w naszej modlitwie, w Jego słowie, a o ile mamy taką możliwość, również w Komunii św. Uczmy takiej postawy nasze dzieci. Niech one widzą nas klękających do modlitwy. Nie narzucajmy im tego, czego sami nie czynimy, lecz klękajmy razem, wyjaśniając dzieciom, dlaczego to czynimy, dlaczego jest to ważne w naszym życiu.

 

4. Święta Narodzenia Pańskiego są również doskonałą okazją, by wprowadzać dzieci w tajemnice naszej wiary, by rozmawiać z nimi na temat tego, w co i dlaczego wierzymy. Nie traćmy tej okazji przekazania wiary. Niech tradycja tych świąt nie ogranicza się jedynie do wspólnie spożytej wigilijnej wieczerzy, połamania się opłatkiem czy wręczenia prezentów spod choinki i ewentualnego przyjścia na pasterkę. Chciejmy razem śpiewać kolędy, poświęćmy czas na wspólne rozmowy o tym, co wydarzyło się w Betlejem ponad 2000 lat temu, ale też o tym, co dzieje się teraz w naszym życiu, dlaczego obchodzimy te święta.

 

5. Jutro - w Wigilię - Msze św. o godz. 6.30 ostatnie roraty, o godz. 7.00 i 16.00.

 

6. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki o północy. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Przy Wieczerzy Wigilijnej zachowajmy nasze chrześcijańskie zwyczaje. Wigilię rozpoczynamy wspólną modlitwą przy zapalonej świecy. Jedno miejsce wolne przy stole – to znak pamięci o tych, których zabrakło. Odczytać należy tekst Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, a następnie dzielimy się opłatkiem składając życzenia. Zachowujemy post i nie podajemy żadnych napojów alkoholowych. Wspólnie śpiewajmy kolędy.

 

7. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

 

8. W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

 

9. Jutro o północy zostanie odprawiona Pasterka, a przed Pasterką na pół godziny wcześniej nabożeństwo Słowa Bożego i wspólny śpiew kolęd.

 

10. Msze św. w pierwszy i w drugi dzień świąt będą w tych samych godzinach jak w każdą niedzielę. Wierni, którzy na Pasterce przystąpią do Komunii św. mogą po raz drugi przystąpić w ciągu dnia.

 

11. Na Pasterce taca przeznaczona będzie na fundusz obrony życia. W ciągu dnia na cele parafialne, a w drugi dzień Świąt na Katolicki Uniwersytet Lubelski i cele edukacyjne diecezji.

 

12. Bóg zapłać za wszelką pomoc w przeżywaniu rekolekcji oraz za okazaną pomoc dla plebanii.

 

13. Chrzty będą udzielane w Święta o godz. 13.00.

 

14. Bóg zapłać ludziom dobrej woli, którzy otworzyli swe serca, za składane dary i ofiary dla potrzebujących rodzin.

 

15. W przyszłą niedzielę, 30 grudnia w Święto Świętej Rodziny na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzili swój jubileusz małżeństwa, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie.

 

16. Przy kościele rozprowadzane są świece Caritas na stół wigilijny. Nabywając świecę Caritas niesiemy pomoc dzieciom z rodzin najuboższych.

 

17. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele, związane z wymianą blachy na naszym kościele parafialnym i dzwonnicy, ofiarodawcom od Koła Żywego Różańca z ulicy Skrzetuskiego oraz z Antoń z ulicy Skansenowej.

 

18. Składamy serdeczne podziękowanie Panu Joga Ram z Antoń oraz Nadleśnictwu Ostrołęka za ofiarowane choinki do kościoła. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie żłóbka i wystroju kościoła.

 

19. Serdecznie zapraszamy do udziału w 6. Ostrołęckim Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami Miasta w dniu 6 stycznia. Wyruszamy z parkingu przy kościele Zbawiciela Świata o 12.30 i pójdziemy pokłonić się narodzonemu Jezusowi do stajenki przy Hali Gołasia przy ul. Traugutta. Około godz. 13.45 w hali zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego.

 

20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest tygodnik „Głos Katolicki” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”. „Głos Katolicki” jest podwójnym numerem i załączony jest do Głosu kalendarz ścienny na przyszły rok.

 

21. Są również do nabycia kalendarze ścienne na przyszły rok.

 

22. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Anna Majkowska, lat 93 z ulicy Spokojnej
Śp. Maria Zbrzeźna, lat 67 z ulicy Padlewskiego blok nr 51c

 

W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.