s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

` TERMINY SPOTKAŃ PIERWSZEJ KOMUNII

MOD pierwsza komunia swieta 200

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas tradycyjnie nazywana świętem Trzech Króli, obchodzimy w Kościele już od IV wieku. Przypomina nam ona, że Syn Boży, posłany przez Ojca na świat, objawił się ludziom jako Zbawiciel całego stworzenia. Hołd, jaki składają Mu Mędrcy ze Wschodu, jest znakiem, że i poganie zostali powołani do wiary. W serce każdego wierzącego ten liturgiczny obchód przynosi prawdziwy pokój, ponieważ podkreśla pojednanie z Bogiem i wzywa do pojednania z braćmi. Zatem to kolejna, wyjątkowa okazja do przyjrzenia się własnej komunii z Bogiem i innymi, do przypomnienia sobie naszego chrześcijańskiego obowiązku, iż solą autentycznej wiary mamy pociągać innych ku Bogu.

 

2. Podczas Mszy Świętej pobłogosławiliśmy kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Jest to znak, że przyjmujemy Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela. Wyrażamy przez to, że nowo narodzony Chrystus został przyjęty w naszym domu i obdarza jego mieszkańców swoim błogosławieństwem. Kreda jest biała i kolorowa, aby można było wypisać i na białych drzwiach naszych mieszkań. Każdy może otrzymać kredę i kadzidło wychodząc z kościoła składając ofiarę Panu Kościelnemu. Odrobinę kadzidła spalamy w mieszkaniu, a jego zapach i woń są symbolem naszej modlitwy, która niech zawsze wznosi się ku Panu Bogu. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak (K + M + B 2018) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego polskiego zwyczaju.

 

3. Dziś przypada Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne, może także z naszej parafii, aby Dobra Nowina o zbawieniu przyniesiona przez Pana Jezusa – Wcielone Słowo Boże – skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata, do wszystkich narodów i wszystkich ludzi spragnionych i poszukujących Boga. Zadbajmy, aby przy tej okazji nasze dzieci poczuły się do obowiązku niesienia pomocy rówieśnikom przez modlitwę i wsparcie materialne. Niech również one staną się misjonarzami miłości i pokoju także wśród najbliższych: w rodzinie i w gronie kolegów oraz koleżanek.

 

4. Według danych Komisji Episkopatu Polski ds. Misji na misjach posługuje 2004 polskich misjonarzy i misjonarek. Pracują oni w 99 krajach na wszystkich kontynentach.

 

5. Dziś Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski. Na tę Mszę św. zapraszamy dyrekcje szkół oraz przedszkola z terenu naszej parafii, a także katechetów. Po Mszy św. odbędzie się świąteczne spotkanie na plebanii.

 

6. Dziś podczas Mszy św. o godz. 18.00 wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Ostrołęce. Po Mszy św. odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej.

 

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele ofiarodawcom z ulicy Nowej, Brzozowej, z Zabrodzia z ulicy Pisarki oraz za ofiary składane na kościół podczas kolędy.

 

8. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

10. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

11. Zebranie Kółek różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

 

12. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 w budynku parafialnym.

 

13. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

14. W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Kurpie z Ostrołęki po Mszy św. o godz. 13.00.

 

15. Przyszła niedziela to Święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Niedziela ta zamyka liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Będziemy celebrować pamiątkę publicznego ogłoszenia mesjańskiej misji Pana Jezusa.

 

16. Porządek kolędy zamieszczony jest na naszej parafialnej stronie internetowej.

 

20. Przy wyjściu z kościoła ustawiona jest poświęcona woda.

 

21. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest już nowy tygodnik „Głos Katolicki”.

 

22. Módlmy się w intencji misjonarzy i misjonarek oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne.

 

23. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Roman Glinka, lat 57 z Drężewa z ulicy Dębowej
Śp. Tadeusz Dobkowski, lat 72 z ulicy Reymonta blok nr 7


W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.