s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

 

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie.

 

3. Zatrzymajmy nasz wzrok na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: czy moja wiara rzeczywiście jest godna zachwytu?

 

4. Dziś na każdej Mszy św. jest obrzęd poświecenia wody i pokropienia nią wiernych.

 

5. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.00 i po Mszy św. z programem kolędowym wystąpi Orkiestra Dęta Straży Pożarnej.

 

6. Zespół Pieśni i Tańca Kurpie działający przy Ostrołęckim Centrum Kultury wystąpi dziś z koncertem kolęd i pastorałek po Mszy św. o godz. 13.00. Zapraszamy do wysłuchania kolęd tradycyjnych, jak również śpiewanych po kurpiowsku z towarzyszeniem kapeli.

 

7. Dziś różaniec fatimski o godz. 17.30.

 

8. W tym tygodniu: we wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

10. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

11. W piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwa do 25 stycznia.

 

12. Za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 z programem kolędowym wystąpi Zespół Pod Borem z Zawad.

 

13. Bóg zapłać ofiarodawcom za ofiary na Kościół składane podczas kolędy.

 

14. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru.

 

17. Ze względu na kolędę interesantów do kancelarii zapraszamy rano w godz. od 8.00 do 9.00.

 

18. Przy bocznym wyjściu z kościoła ustawiona jest poświęcona woda.

 

19. Parafia wraz z Domowym Kościołem zapraszają na IX Wieczór Skupienia dla małżeństw i narzeczonych w sobotę 26 stycznia o godz. 19.00 pod hasłem „…o szczęście w małżeństwie”. Gośćmi tego wieczoru będą Jadwiga i Jacek Pulikowscy. Od lat zaangażowani w poradnictwo rodzinne. Są też autorami wielu książek o tematyce małżeńskiej i rodzinnej. Goście ukażą na jakich fundamentach budować szczęście w małżeństwie, a co jest tylko pozorem tego szczęścia.

 

20. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie Adoracja i Wieczór Uwielbienia prowadzony przez Zespół w Mocy Uwielbienia.

 

21. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Parkowej 6 oferuje kształcenie w systemie dziennym, wieczorowym lub zaocznym. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.

 

22. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

23. Módlmy się w intencji rodzin naszej parafii, które nawiedzamy podczas kolędy:

     „Pod Twoja obronę…” Królowo Rodzin …

 

24. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

Śp. Eugeniusz Malinowski, lat 68 z ulicy Stacha Konwy
Śp. Kazimierz Mrozek, lat 65 z ulicy Sienkiewicza blok 46
Śp. Zdzisław Fąk, lat 65 z Antoń z ulicy Mazurskiej
Śp. Janusz Piotrowski, lat 70 z ulicy Padlewskiego blok 51B
Śp. Franciszek Twardziak, lat 79 z ulicy Obrońców
Śp. Jan Glinka, lat 78 z ulicy Gospodarczej
Śp. Stanisław Stachelek, lat 78 z ulicy Skrzetuskiego
Śp. Stefania Rzeszot, lat 99 z ulicy Szpitalnej


W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.