s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

 

2. Jutro, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

 

3. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

6. Parafia wraz z Domowym Kościołem zapraszają na IX Wieczór Skupienia dla małżeństw i narzeczonych w sobotę 26 stycznia o godz. 19.00 pod hasłem „…o szczęście w małżeństwie”. Gośćmi tego wieczoru będą Jadwiga i Jacek Pulikowscy. Od lat zaangażowani w poradnictwo rodzinne. Są też autorami wielu książek o tematyce małżeńskiej i rodzinnej. Goście ukażą na jakich fundamentach budować szczęście w małżeństwie, a co jest tylko pozorem tego szczęścia. Po Mszy św. będą rozdawane ulotki informujące o tym wydarzeniu.

 

7. W przyszłą niedzielę 27 stycznia, podczas Mszy św. o godz. 10.00 i po Mszy św. z programem kolędowym wystąpią połączone chóry: Chór Cantilena II Liceum Ogólnokształcącego i Ostrołęcki Chór Nauczycielski. Serdecznie zapraszamy.

 

8. Kolędę zakończymy w najbliższą sobotę 26 stycznia. Prosimy tych, którzy nie mogli mieć kolędy w wyznaczonych terminach, aby zgłaszali się do Księży celem ustalenia dnia kolędy.

 

9. Ze względu na kolędę interesantów do kancelarii w tym tygodniu zapraszamy rano w godz. od 8.00 do 9.00.

 

10. Bóg zapłać składającym ofiary przy okazji kolędy na Kościół i na kolędę oraz za ofiarę na Kościół ofiarodawcom z ulicy Nowomiejskiej i Zawiszy.

 

11. Msze św. w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, które nawiedzaliśmy podczas kolędy zostaną odprawione w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 oraz w niedzielę 3 lutego o godz. 11.30.

 

12. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

 

13. Caritas Diecezji Łomżyńskiej zwraca się z informacjami: Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku dochodowego za rok 2018 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Na terenie Diecezji Łomżyńskiej kościelną organizacją pożytku publicznego jest „Caritas bliźnim” wspierająca działalność statutową Caritas Diecezji Łomżyńskiej, ze wskazaniem dla „Hospicjum w Ostrołęce”. Dzięki ofiarności wielu osób z uzyskanych w ubiegłym roku środków Caritas Diecezji Łomżyńskiej przeprowadziła wiele dzieł na rzecz osób potrzebujących.

 

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

15. W biegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Ewa Parzych, lat 49 z ulicy Walecznych
Śp. Mieczysław Kaczyński, lat 61 z ulicy Zagłoby
Śp. Anna Załuska, lat 68 z ulicy Witosa 2B
Śp. Czesław Szczepanek, lat 78 z ulicy Walecznych
Śp. Waldemar Sęk, lat 56 z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.