s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dziś Msza św. o godz. 11.30 będzie sprawowana w intencji rodzin, które nawiedzaliśmy podczas wizyty kolędowej.

 

2. W tym tygodniu: jutro Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. o godz. 19.00.

 

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

5. W przyszły poniedziałek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie. Tamte wydarzenia upamiętnia znana pieśń „Po górach, dolinach”. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak się też stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

 

6. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. W naszym kościele Mszę św. ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawować w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

 

7. Msza św. w intencji Margaretek i tych wszystkich, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona jutro o godz. 6.30.

 

8. Spotkanie z Kółkami Różańcowymi w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

 

9. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10.00 w sali domu parafialnego.

 

10. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Kościuszki i z Białobrzega Bliższego.

 

11. Chrzty będą udzielane za tydzień podczas Mszy św. o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

12. Wydział Duszpasterstwa Rodzin wraz z ruchem Spotkania małżeńskie, zaprasza małżeństwa na weekendowe rekolekcje w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Rekolekcje odbędą się w dwóch terminach: a) w dniach od 15 do 17 lutego oraz b) w dniach od 29 do 31 marca 2019 r. Początek spotkania w piątek o godz. 19.00, a zakończenie w niedzielę o godz. 13.30. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń przy kościele.

 

13. Grupa Rekonstrukcji Historycznej XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego „Mazowsze Orzeł Tęcza” we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie – Oddział Terenowy nr 41 w Ostrołęce, organizuje w dniach od 25.02. do 11.03. br. Ogólnopolską Zbiórkę Krwi pod hasłem „Oni oddali życie za Ojczyznę, teraz ty oddaj krew, uratuj życie i odbierz ryngraf”. Akcja organizowana w związku z obchodzonym 1 marca Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, dla oddania hołdu wszystkim Żołnierzom Podziemia Niepodległościowego, którzy w walce niejednokrotnie kładli na Ołtarzu Ojczyzny wartość najcenniejszą – swoje życie. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń przy kościele.

 

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

15. W biegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Mieczysław Mierzejewski, lat 85 z ulicy Witosa blok 2
Śp. Ireneusz Kędzierski, lat 53 z Zabrodzia z ulicy Kowalskiej
Śp. Mieczysław Drabiński, lat 65 z ulicy Sienkiewicza blok 13
Śp. Wincenty Załęski, lat 84 z ulicy Leśnej
Śp. Agnieszka Kisielewska z domu Michalak, lat 36 z ulicy Sienkiewicza blok 11


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.