s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa papieża św. Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

 

2. Przeżywany czas Wielkiego Postu niech będzie dla nas ludzi wierzących okazją do  przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga.

 

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej: Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.15. Dla młodzieży  we wtorki po Mszy św. o godz. 19.00.

 

4. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. z godz. 10.00 i po Mszy św. z godz. 16.00. Kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach po południu. Po Gorzkich Żalach ucałowanie świętych relikwii. Każdy za udział w tych nabożeństwach może uzyskać odpust zupełny.

 

5. Wszystkich zachęcamy do pokuty i do podejmowania dobrowolnych wyrzeczeń i uczynków pokutnych na okres Wielkiego Postu, a zwłaszcza powstrzymania się od picia wszelkich napojów alkoholowych i palenia papierosów. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku. Katolikom nie wolno brać udziału w zabawach, dyskotekach w okresie Wielkiego Postu.

 

6. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i dzieci szkół podstawowych oraz dla młodzieży pozaszkolnej będą od czwartej Niedzieli Wielkiego Postu, czyli od 31 marca do 4 kwietnia włącznie.

 

7. Przy spowiedzi można już zwracać kartki spowiedzi wielkanocnej.

 

8. W środę, czwartek i piątek będą rekolekcje dla młodzieży ze szkół z terenu naszej parafii. Módlmy się w intencji tych rekolekcji i młodzieży, która będzie je przeżywać.

 

9. W tym tygodniu: w środę różaniec fatimski o godz. 17.30.

 

10. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

11. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 spotkanie koła parafialnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.  

 

12. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na Kościół  ofiarodawcy z ulicy Brzozowej.    

 

13. Caritas naszej Diecezji organizuje akcję: „Jałmużna wielkopostna”. Przekazane zostały skarbonki dla dzieci. Zebrane ofiary ze skarbonek zostaną przekazane do Caritas i przeznaczone na leczenie i rehabilitację chorych. Zbierane przez dzieci ofiary do skarbonek będą złożone w kościele w Niedzielę Miłosierdzia Bożego na wspomniany cel.  

 

14. Parafia organizuje wyjazd młodzieży na Diecezjalne Dni Młodzieży w Ostrowi Mazowieckiej w dn. 13-14 kwietnia. W programie koncerty, świadectwa, modlitwa. Zapisy u ks. Mariana.

 

15. Kolejne spotkanie w ramach Diecezjalnej Szkoły Lektora odbędzie się w sobotę, 16 marca o godz. 16.15 w sali domu parafialnego.

 

16. Zelatorów Kół Żywego Różańca zapraszamy do wzięcia udziału w I Diecezjalnym Dniu Skupienia Zelatorów Kół Żywego Różańca, który odbędzie się w sobotę 23 marca br. w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce. Szczegółowe informacje u ks. Mariana.

 

17. Zapraszamy do udziału w V Ostrołęckim Biegu Papieskim na dystansie 3 kilometrów, który odbędzie się w dniu 14 kwietnia 2019 r. To już piąta edycja biegu wiodącego po malowniczych i historycznych miejscach Ostrołęki, mającego na celu oddanie hołdu wielkiemu Polakowi, św. Janowi Pawłowi II, Patronowi Ostrołęki w 5. rocznicę Jego kanonizacji  i 14. rocznicę śmierci. Start i meta biegu usytuowane będą przy pomniku Papieża Jana Pawła II przy naszym kościele. Zapisy  elektroniczne na stronie klubu UKS Clan lub Protimer już  otwarte i potrwają do czwartku 11 kwietnia 2019 r. lub do wyczerpania limitu miejsc. Więcej informacji w gablocie przykościelnej i na stronie organizatora - Uczniowskiego Klubu Sportowego Clan działającego przy II LO Ostrołęce.

 

18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

19. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Stanisław Sęk, lat 90 z ulicy Walecznych  
Śp. Maksymilian Tabaka, lat 12 z ulicy Zwycięzców
Śp. Irena Szaniawska, lat 95 z ulicy Witosa blok nr 2B  


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.