s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania.

 

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.15. Dla młodzieży we wtorki po Mszy św. o godz. 19.00.

 

3. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. z godz. 10.00 i po Mszy św. z godz. 16.00. Kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach po południu. Po Gorzkich Żalach ucałowanie świętych relikwii.

 

4. Przypominamy również, że za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Nie zaniedbujmy korzystania z tego skarbca łaski, by coraz bardziej upodabniać się do naszego miłującego Boga.

 

5. Wszystkich zachęcamy do pokuty i do podejmowania dobrowolnych wyrzeczeń i uczynków pokutnych na okres Wielkiego Postu. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.

 

6. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie zmartwychwstałego Pana.

 

7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą za dwa tygodnie – rozpoczną się w niedzielę 31 marca i trwać będą do czwartku włącznie. Módlmy się o dobre przeżycie rekolekcji dla wszystkich. W tym samym czasie będą również rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych. Tak zaplanujmy swoje zajęcia, aby brać udział w tych rekolekcjach. Program będzie umieszczony w gablocie ogłoszeń przy kościele, na naszej stronie Internetowej i podany będzie za tydzień w ogłoszeniach.

 

8. W tym tygodniu: we wtorek Msza św. i droga krzyżowa dla młodzieży o godz. 19.00.

 

9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

10. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

11. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Wołodyjowskiego oraz z Białobieli z ulicy Sosnowej.

 

12. Parafia organizuje wyjazd młodzieży na Diecezjalne Dni Młodzieży w Ostrowi Mazowieckiej w dn. 13-14 kwietnia. W programie koncerty, świadectwa, modlitwa. Zapisy u ks. Mariana.

 

13. Trwają zapisy dla dzieci i młodzieży na 15-dniowe Oazy wakacyjne Ruchu Światło - Życie dla dzieci (w diecezji) oraz dla młodzieży (w Białym Dunajcu). Szczegółowe informacje u ks. Mariana oraz na stronie lomza.oaza.pl

 

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

15. W biegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Zbigniew Zyśk, lat 42 z ulicy Witosa blok nr 2
Śp. Jan Napierkowski, lat 58 z Białobrzega Bliższego
Śp. Wanda Polak, lat 93 z ulicy Wołodyjowskiego
Śp. Wiesława Kwiatkowska, lat 85 z ulicy Reymonta blok nr 9
Śp. Krystyna Radziwonka, lat 82 z ulicy Łęczysk blok nr 1
Śp. Mirosław Nisiobęcki, lat 80 z ulicy Wierzbowej
Śp. Halina Zacharek, lat 85 z ulicy Otok


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.