s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, społecznego i rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie, nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach.

 

2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby miały one konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

 

3. W tym tygodniu: jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia. Msze św. jutro o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Dzień ten, ustanowił św. Jan Paweł II, który niejednokrotnie przypominał, że „bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać, to zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi…”(Evangelium vitae). Niestety ciągle docierają do nas niepokojące wiadomości ze świata o liberalizacji przepisów dotyczących aborcji. Prawo w Polsce także nie zabezpiecza w sposób pełny prawa do życia dzieci nienarodzonych. Instytucje kościelne służą swą gotowością udzielania wielorakiej pomocy matkom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. W naszej Diecezji istnieje: Fundusz Obrony Życia, Specjalistyczna Poradnia Rodzinna, Telefon Zaufania oraz dwa Okna Życia, gdzie pozostawione dziecko zostanie otoczone troską i fachową opieką. Jedno znajduje się przy Opactwie Sióstr Benedyktynek w Łomży, a drugie przy Domu Zakonnym Sióstr Szarytek w naszym budynku parafialnym. Jutro podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy mogli podjąć duchową adopcję dziecka poczętego, czyli modlić się przez 9 miesięcy za dziecko, którego życie jest zagrożone. Przy bocznym wyjściu z kościoła są deklaracje, które moża dziś zabrać do domu, wypełnić i jutro przynieść na Mszę św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, kto tylko może do podjęcia się duchowej adopcji dziecka poczętego.

 

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.15. Dla młodzieży we wtorki po Mszy św. o godz. 19.00.

 

7. Gorzkie Żale w każdą Niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. z godz. 10.00 i 16.00.

 

8. Za pobożny udział w „Gorzkich Żalach” i „Drodze Krzyżowej” odprawianych w kościele można dostąpić odpustu zupełnego.

 

9. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji zamieszczony jest w gablocie przy kościele oraz podany jest na naszej parafialnej stronie Internetowej.

 

10. Dla dorosłych i dla młodzieży pozaszkolnej nabożeństwa będą w dni powszednie od poniedziałku do czwartku włącznie o godz.: 6.30, 10.00, 17.00 i 19.00. Dla chorych nabożeństwo będzie w czwartek o godz. 10.00.

 

11. Dla dzieci szkół podstawowych, szkół które znajdują się na terenie naszej parafii nabożeństwa w kościele będą w dni powszednie od poniedziałku do środy włącznie o godz. 8.15 i 11.15.

 

12. Dzieci ze szkoły w Antoniach i Białobieli będą miały spotkania rekolekcyjne w szkole.

 

13. Nauki stanowe podczas rekolekcji:

a. W poniedziałek nauka stanowa dla stowarzyszeń, grup apostolskich i modlitewnych po Mszy świętej o godz. 17.00.
b. We wtorek nauka stanowa dla małżeństw po Mszy świętej o godz. 17.00.
c. Spowiedź - codziennie na pół godziny przed każdą Mszą św. Przy spowiedzi pamiętajmy, aby zwracać kartki spowiedzi wielkanocnej. Postarajmy się tak zaplanować swój czas i obowiązki, abyśmy mogli codziennie brać udział w tych duchowych ćwiczeniach. Zachęćmy i zaprośmy też innych do wzięcia udziału w rekolekcjach.

 

14. Dzieci prowadzą w swoich domach i szkołach zbiórkę ofiar jako jałmużnę wielkopostną. Zebrane ofiary dzieci przyniosą ze skarbonką w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Będą przeznaczone na pomoc w leczeniu chorych.

 

15. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół ofiarodawcy z ulicy Poprzecznej.

 

16. Parafia organizuje wyjazd młodzieży na Diecezjalne Dni Młodzieży w Ostrowi Mazowieckiej w dn. 13-14 kwietnia. W programie koncerty, świadectwa, modlitwa. Zapisy u ks. Mariana.

 

17. Trwają zapisy dla dzieci i młodzieży na 15-dniowe Oazy wakacyjne Ruchu Światło - Życie dla dzieci (w diecezji) oraz dla młodzieży (w Białym Dunajcu). Szczegółowe informacje u ks. Mariana oraz na stronie lomza.oaza.pl

 

18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

19. W biegłym tygodniu zmarły nasze parafianki:

 

Śp. Janina Kowalska, lat 75 z ulicy Sienkiewicza blok nr 30A
Śp. Eugenia Dawid, lat 95 z Antoń z ulicy Sikorskiego
Śp. Zofia Wiska, lat 61 z ulicy Kaszubskiej


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.