s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Wielki Post, który obecnie przeżywamy i rekolekcje to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej Miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie Królestwa Bożego: Królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.

 

2. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu, to niedziela Laetare. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. To wskazuje dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.

 

3. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa rekolekcyjne. Program rekolekcji zamieszczony jest w gablocie przy kościele oraz na naszej parafialnej stronie Internetowej.  

 

4. Dla dorosłych i dla młodzieży pozaszkolnej nabożeństwa będą w dni powszednie od poniedziałku do czwartku włącznie o godz.: 6.30, 10.00, 17.00 i 19.00. Dla chorych nabożeństwo będzie w czwartek o godz. 10.00.

 

5. Dla dzieci szkół podstawowych nabożeństwa będą w dni powszednie od poniedziałku do środy włącznie o godz. 8.15 i 11.15.

 

6. Dzieci ze szkoły w Antoniach i Białobieli będą miały spotkania rekolekcyjne w szkole we wtorek, środę i czwartek.

 

7. Nauki stanowe podczas rekolekcji:

a. Jutro nauka stanowa dla stowarzyszeń, grup apostolskich i modlitewnych po Mszy św. o godz. 17.00
b. We wtorek nauka stanowa dla małżeństw po Mszy świętej o godz. 17.00.
8. Spowiedź - codziennie na pół godziny przed każdą Mszą św. Przy spowiedzi pamiętajmy, aby zwracać kartki spowiedzi wielkanocnej.
9. Postarajmy się tak zaplanować swój czas i obowiązki, abyśmy mogli codziennie brać udział w tych duchowych ćwiczeniach. Zachęćmy i zaprośmy też innych do wzięcia udziału w rekolekcjach.

10. Prosimy zgłaszać chorych, których odwiedzimy w środę podczas rekolekcji od godz. 13.30. Prosimy tylko nie zgłaszać tych, których Księża odwiedzają regularnie w I piątki miesiąca.

 

11. W piątek przypada I piątek miesiąca. Msze św. w I piątek miesiąca o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.00 i 18.00.

 

12. Kandydatów przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi w czasie rekolekcji, a w I piątek miesiąca zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.15 i na Mszę św. o godz. 18.00.

 

13. Dzieci zapraszamy do spowiedzi w czasie rekolekcji, a w I piątek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 i na Drogę Krzyżową o godz. 16.30.

 

14. W I piątek miesiąca Księża odwiedzą chorych w ich domach z komunią św.

 

15.  W najbliższą sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.

 

16. Bóg zapłać za ofiary złożone na Kościół ofiarodawcom z ulicy Stacha Konwy oraz za większą ofiarę z ulicy 22 Lipca.    

 

17. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do Grobu Pana Jezusa od Koła Żywego Różańca z Łazów.

 

18. Przez dwie następne niedziele przy kościele zbierane będą ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego i do zdobienia ołtarzy na święta.    

 

19. Chrzty będą w Święta Wielkanocne o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę przed Niedzielą Palmową, czyli 13 kwietnia o godz. 8.30.

 

20. Msza św. w intencji Margaretek i tych, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona w sobotę  o godz. 6.30.

 

 

21. Parafia organizuje wyjazd młodzieży na Diecezjalne Dni Młodzieży w Ostrowi Mazowieckiej w dn 13-14 kwietnia. Zapisy u ks. Mariana.

 

22. Zarząd Główny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Łomżyńskiej zaprasza wszystkich zainteresowanych na XXVII Sprawozdawcze Walne Zebranie Stowarzyszenia, które odbędzie się w niedzielę 7 kwietnia w Wyszkowie.

 

23. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Łomżyńskiej uprzejmie zawiadamia, że nasz parafianin Diakon Sebastian Rafał Urbański, syn Piotra i Jolanty, ma przyjąć święcenia prezbiteratu z rąk J.E. Ks. Biskupa dr Janusza Stepnowskiego w dniu 25 maja 2019 r. w Katedrze Łomżyńskiej. Ktokolwiek miałby zastrzeżenia wobec wyżej wymienionego kandydata do święceń, w sumieniu zobowiązanym jest powiadomić o tym Księdza Proboszcza lub Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń kapłańskich, o nowe powołania do kapłaństwa oraz w intencji naszego Seminarium Duchownego.

 

24. Komunikat Kurii: „Mając na względzie dobro duchowe wiernych, w związku z licznymi pytaniami i wątpliwościami kierowanymi do Kurii Diecezjalnej przez kapłanów i świeckich związanymi z działalnością tzw. „wspólnoty charyzmatycznej Jezu ufam Tobie”, której liderką jest Pani Beata Hadyś, Kuria Diecezjalna w Łomży informuje, że działalność tej grupy nie ma aprobaty Kościoła. W związku z tym przestrzega się wiernych przed gromadzeniem się wokół osoby Pani Beaty Hadyś i uczestnictwem w organizowanych przez tę grupę spotkaniach”.

 

25. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

26. W biegłym tygodniu zmarły nasze parafianki:

Śp. Czesława Maciąga, lat 82 z Placu Bema   
Śp. Teresa Szczubełek, lat 70 z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej  

„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.