s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże i obrazy. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych nabożeństwach.

 

2. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie. Świat oczekuje dziś od chrześcijan wiarygodnego świadectwa komunii
i solidarności.

 

3. Droga Krzyżowa w piątki – dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.15. Dla młodzieży we wtorek po Mszy św. o godz. 19.00.

 

4. Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. z godz. 10.00 i po Mszy św. z godz. 16.00. Kazanie pasyjne na Gorzkich Żalach po południu. Po Gorzkich Żalach ucałowanie świętych relikwii. Każdy za udział w tych nabożeństwach może uzyskać odpust zupełny.

 

5. Przyszła niedziela, 14 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Poświecenie palm będzie na każdej Mszy św.

 

6. Grób Pański jest – w swej wymowie symbolicznej – wyrazem wdzięczności Chrystusowi, który umarł dla nas. Kto zechciałby przyczynić się do upiększenia Grobu, będzie mógł złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i do zdobienia ołtarzy dziś lub w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła. Za złożone ofiary do puszek na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

7. Bóg zapłać wszystkim, którzy okazali pomoc w organizowaniu i przeżywaniu rekolekcji. Dziękujemy dyrekcjom szkół, nauczycielom i katechetom. Bóg zapłać tym, którzy okazali pomoc dla plebanii.

 

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

10. Dzieci prowadzą w swoich domach i szkołach zbiórkę ofiar do skarbonek jako jałmużnę wielkopostną. Dzieci zebrane ofiary przyniosą w niedzielę po Świętach w Niedzielę Miłosierdzia do kościoła. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc w leczeniu chorych przez Caritas.

 

11. W Wielkim Tygodniu zapraszamy wszystkich do adoracji przy ciemnicy i przy Grobie Pana Jezusa. Zapraszamy mężczyzn i starszą młodzież do adoracji w Wielką Sobotę i w nocy.

 

12. We wtorek Wielkiego Tygodnia – 16 kwietnia o godz. 18.30 będzie droga krzyżowa ulicami naszej parafii.

 

13. Dzieci klas trzecich wraz z rodzicami zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30, a po Mszy św. jest krótkie spotkanie przygotowujące dzieci do pierwszej komunii świętej.

 

14. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Leśnej, Berka Joselewicza, Orzeszkowej, Redutowej oraz z Białobrzega Dalszego.

 

15. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego od Koła Żywego Różańca żeńskiego z Białobieli oraz od Koła Żywego Różańca z Osiedla Leśnego.

 

16. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Łomżyńskiej uprzejmie zawiadamia, że nasz parafianin Diakon Sebastian Rafał Urbański, syn Piotra i Jolanty, ma przyjąć święcenia prezbiteratu z rąk J.E. Ks. Biskupa dr Janusza Stepnowskiego w dniu 25 maja 2019 r. w Katedrze Łomżyńskiej. Ktokolwiek miałby zastrzeżenia wobec wyżej wymienionego kandydata do święceń, w sumieniu zobowiązanym jest powiadomić o tym Księdza Proboszcza lub Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń kapłańskich, o nowe powołania do kapłaństwa oraz w intencji naszego Seminarium Duchownego.

 

17. W sobotę różaniec fatimski o godz. 17.30.

 

18. Za tydzień w niedzielę spotkanie z kółkami różańcowymi po Mszy św. o godz. 10.00.

 

19. Za tydzień w niedzielę spotkanie Apostolatu Maryjnego po Mszy św. o godz. 10.00 w sali budynku parafialnego.

 

20. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

21. Chrzty będą również w Święta Wielkanocne o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę przed Niedzielą Palmową, czyli 13 kwietnia o godz. 8.30.

 

22. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

23. W biegłym tygodniu zmarła nasza parafianka:


Śp. Janina Bednarczyk, lat 85 z ulicy Nadnarwiańskiej


„W Jej intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.