s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tym tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim”. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości, po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

 

2. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Łączmy się modlitewnie z młodymi, którzy gromadzą się dziś w Rzymie i w poszczególnych miastach diecezji – w tym roku w Ostrowi Mazowieckiej, aby zawsze pragnęli być blisko Chrystusa i chętnie odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.

 

3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Przyciszmy, a może wyłączmy telewizory, odbiorniki radiowe, wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej liturgii.

 

4. We wtorek o godz. 18.30 – po Mszy św. wieczornej - droga krzyżowa. Pójdziemy ulicami miasta: ulica Farna, Plac Bema, Berka Joselewicza, Mazowiecka, Paderewskiego, Plac 1 Maja, Berka Joselewicza, Plac Bema, ul. Kościuszki, Świętokrzyska i wrócimy przed kościół, gdzie przy pomniku Papieża zakończymy drogę krzyżową. Serdecznie wszystkich zapraszamy na tę drogę krzyżową.

 

5. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek nabożeństwo o godz. 17.30, a w Wielką Sobotę o godz. 18.30.

 

6. Spowiedź w Triduum Paschalne od godz. 16.00. Dziś i w najbliższe dni do środy spowiadamy rano i wieczorem. Podczas Triduum Paschalnego komunia św. udzielana jest tylko podczas nabożeństwa wieczornego. Rano nie ma nabożeństw.

 

7. W Wielki Piątek będzie droga krzyżowa w kościele o godz. 10.00, ale komunia św. będzie tylko na nabożeństwie wieczorem.

 

8. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja Krzyża Świętego. Za uczczenie Krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 

9. Podczas nabożeństwa Adoracji Krzyża w Wielki Piątek składane ofiary przeznaczone będą na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W Wielką Sobotę również zachowujemy post do nabożeństwa wieczornego.

 

10. Starajmy się całymi rodzinami uczestniczyć w nabożeństwach Męki Pańskiej i przystępować do komunii św. Będąc w stanie łaski Bożej możemy przystępować przez dłuższy okres czasu do komunii, a zwłaszcza w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

 

11. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Grobie. W Wielki Czwartek adoracja będzie trwała do godz. 22.00.

 

12. W Wielki Czwartek do przewodniczenia w adoracji po nabożeństwie wieczornym zapraszamy Grupę Adoracyjną.

 

13. W Wielki Piątek adoracja będzie od godz. 7.00 rano aż do 1.00 w nocy.

 

14. W Wielki Piątek od godz. 7.00 do 9.00 zapraszamy do adoracji mieszkańców z Osiedla Łęczysk.

 

15. Katecheci w Wielki Piątek przychodzą z dziećmi w ciągu dnia. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia z Koronką.

 

16. W Wielki Piątek po nabożeństwie do godz. 21.00 do przewodniczenia w adoracji zapraszamy Grupę Adoracyjną, od 21.00 do 22.30 zapraszamy do przewodniczenia w adoracji młodzież, a od 22.30 do 24.00 zapraszamy Domowy Kościół.

 

17. W Wielki Piątek będzie - noc konfesjonałów, w tym roku po raz dziewiąty. W zeszłych latach cieszyła się ta inicjatywa wielkim uznaniem i zainteresowaniem. Okazja do spowiedzi dla studentów i tych, którzy pracują poza Ostrołęką. Oprócz spowiedzi w kościele będzie adoracja, medytacje i rozważania. Kościół w Wielki Piątek będzie otwarty do 1.00 w nocy, będzie adoracja i możliwość spowiedzi od 20.00 do 1.00 w nocy. Serdecznie zapraszamy i pamiętajmy o zwracaniu kartek spowiedzi wielkanocnej.

 

18. W Wielką Sobotę do adoracji od godz. 7.00 do 9.00 zapraszamy mieszkańców Osiedla Leśne i Kółko Różańcowe.

 

19. Mężczyzn i starszą młodzież zapraszamy do adoracji w nocy w Wielką Sobotę do Rezurekcji.

 

20. Odnowę w Duchu Świętym zapraszamy do przewodniczenia w adoracji w Wielką Sobotę od godz. 22.00 do 23.30.

 

21. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Apostolat Maryjny, Neokatechumenat i Bractwo Trzeźwości zapraszamy na wspólną adorację w Wielką Sobotę od godz. 23.30 do godz. 1.00 w nocy. Od godz. 1.00 w nocy adorują mężczyźni i młodzież, ale zachęcamy wszystkich, którzy zechcą trwać przy Panu Jezusie.

 

22. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę w kościele od godz. 8.00 do 14.00, co pół godziny. Poświęcenie pokarmów na wioskach od godz. 8.30 w ustalonych miejscach i o tej samej godzinie, jak co roku. W Białobieli w szkole również dla mieszkańców Siemnochy. Przychodząc na poświęcenie do kościoła należy najpierw pójść na adorację Pana Jezusa przy Grobie. Przy poświęceniu pokarmów składamy również tradycyjną ofiarę dla ubogich. O godz. 12.00 moto święconka na parkingu.

 

23. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach, takich jak: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń.

 

24. W Wielką Sobotę przy kościele dzieci z Grupy Maryjnej będą rozprowadzać wodę święconą. A ofiary składane dla dzieci będą przeznaczone na ich rekolekcyjny wyjazd wakacyjny.

 

25. W Wielką Sobotę na nabożeństwo przynosimy świece.

 

26. Wszystkie dzieci, które podczas procesji rezurekcyjnej chcą sypać kwiaty i uczestniczyć w procesji zapraszamy na próbę w Wielką Środę – 17 kwietnia o godz. 17.00 przed kościołem.

 

27. Prosimy także zbierać kwiaty do sypania podczas procesji rezurekcyjnej. Kwiaty można przynosić do Sióstr lub do zakrystii.

 

28. Prosimy przygotować chorągwie i feretrony do procesji.

 

29. Dziś przy kościele zbierane są ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego i do zdobienia ołtarzy.

 

30. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego od Koła Żywego Różańca z ulicy Łęczysk 10/14.

 

31. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z Łęgu Przedmiejskiego oraz z Dobrołęki.

 

32. Podajemy porządek nabożeństw w Święta Wielkanocne: W pierwszy dzień Świąt Rezurekcja o godz. 6.00 rano. Do procesji prosimy przybyć 20 minut wcześniej. Z racji Rezurekcji nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Inne Msze św. jak w każdą niedzielę.

 

33. Mszy św. o godz. 13.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski.

 

34. W drugi dzień Świąt Msze św. w tych samych godzinach, jak w każdą niedzielę.

 

35. O godz. 11.00 w drugi dzień Świąt będzie Msza św. na cmentarzu parafialnym za zmarłych.

 

36. Składamy serdeczne podziękowanie dla sklepu z dewocjonaliami Emaus przy ul. Obrońców, Pana Jerzego Kijka, za ofiarowany paschał do kościoła.

 

37. W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego – zachęcamy też do indywidualnego odmawiania Nowenny i koronki do Bożego Miłosierdzia.

 

38. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zaprasza do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę w dn. 24-25 maja. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń przy kościele.

 

39. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

40. Wszystkie ogłoszenia i informacje nt. całego Wielkiego Tygodnia i Świąt możemy znaleźć na naszej parafialnej stronie Internetowej, jak również w gablocie ogłoszeń przy kościele.

 

41. Módlmy się o dobre przeżywanie tych najbliższych dni. Módlmy się o łaskę przemiany serc dla tych, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu świętej spowiedzi.

 

42. W ubiegłym tygodniu zmarł nasz parafianin:

Śp. Franciszek Przybyła, lat 98 z Antoń z ulicy Mazurskiej

„W Jego intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.