s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele nazw: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Ustanowił ją
w 2000 roku Święty Jan Paweł II. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas.

 

2. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

 

3. Zapraszamy dziś wszystkich na nabożeństwa i do przyjmowania Komunii św. Pan Jezus w objawieniu Świętej Faustynie zapewnił, że kto przyjmie Komunię świętą w Święto Miłosierdzia – ten dostąpi odpuszczenia kar i win. Przygotowywaliśmy się do tej uroczystości odmawiając Nowennę z Koronką – codziennie ze Mszą św. wieczorną. Odmawiajmy ją również w naszych domach – wspólnie z całą rodziną. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

 

4. Dziś po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii św. Siostry Faustyny i bł. Ks. Michała Sopoćki.

 

5. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 75. Tydzień Miłosierdzia. Dziś zbierane są tradycyjnie ofiary do puszek na Caritas na cele dobroczynne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.

 

6. W tym tygodniu: w środę rozpoczniemy maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwie. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. Nabożeństwo Majowe w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00 i 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Na wioskach zbierajmy się przy kapliczkach i krzyżach, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub ze znajomymi i rodziną w domach, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Kapliczki i krzyże postarajmy się odnowić i udekorować.

 

7. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

 

8. W środę 1 maja zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do Dąbrówki. Wyjście na pielgrzymkę o godz. 7.00 sprzed naszego kościoła, a o godz. 12.00 – uroczysta Msza św. dziękczynna w Dąbrówce. Po Mszy św. powrót autokarami do Ostrołęki. Na tę pielgrzymkę zapraszamy również młodych, którzy przyjęli sakrament bierzmowania oraz tegorocznych maturzystów.

 

9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

10. W czwartek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

 

11. W czwartek – I czwartek miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

12. W piątek – 3 maja - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. będą odprawiane w tych samych godzinach jak w każdą niedzielę. To również 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji.

 

13. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

14. W piątek przypada I piątek miesiąca.

 

15. Dzieci, które obchodzą I piatki miesiąca zapraszamy do spowiedzi na dowolnej Mszy św.

 

16. Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w ich domach w czwartek 2 maja.

 

17. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00 z racji I soboty miesiąca.

 

18. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Zapraszamy asystę procesyjną.

 

19. W przyszłą niedzielę pierwsza grupa dzieci przystąpi do pierwszej Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 13.00. Spowiedź dla dzieci, rodziców oraz bliskich w sobotę 4 maja o godz. 9.00.

 

20. Również w kolejne niedziele maja, a więc 12 i 19 maja będą pierwsze komunie święte.

 

21. Tych, którzy mają zwyczaj uczęszczania na Mszę św. o godz. 13.00 prosimy, aby w maju skorzystali z innych godzin nabożeństw.

 

22. Komunia św. rocznicowa dla dzieci klas czwartych będzie w niedzielę 19 maja podczas Mszy św. o godz. 16.00.

 

23. Chrzty w miesiącu maju będą w niedzielę 12 i 26 maja podczas Mszy św. o godz. 10.00.

 

24. Bóg zapłać za ofiarę na kościół ofiarodawcy z Drężewa z ulicy Brzozowej.

 

25. Bóg zaplać Rodzinie z parafii za ofiarowany ornat Maryjny do sprawowania Mszy świętych.

 

26. Bóg zapłać Panu Tadeuszowi Długołęckiemu z ulicy Brzozowej za ofiarowany obraz bł. Ks. Michała Sopoćki, który został umieszczony w kaplicy Bożego Miłosierdzia.

 

27. Bóg zapłać młodzieży, która wczoraj przyjęła sakrament bierzmowania za ofiarę na Kościół z przeznaczeniem na renowację monstrancji.

 

28. Msza św. w intencji Margaretek i tych, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona w środę 1 maja o godz. 6.30.

 

29. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem XI Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.

 

30. Zapraszamy tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie przy okazji porannych i wieczornych nabożeństw. Pamiętajmy o zwracaniu kartek spowiedzi wielkanocnej.

 

31. W ramach Klubu Kina Niezależnego w OCK jutro o godz. 19.00 zostanie wyświetlony film pt. „Zgoda”.

 

32. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

33. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Jan Gregorczyk, lat 63 z ulicy Traugutta blok nr 16
Śp. Ireneusz Juchniewicz, lat 87 z ulicy Jagiełły
Śp. Danuta Krukowska, lat 67 z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… ”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.