s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele
w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę.

 

2. Dzieci, które przyjmą dziś I Komunię św. przychodzą przez cały tydzień na tzw. Biały Tydzień na Mszę św. o godz. 18.00. Zachęcamy, aby rodzice i bliscy przychodzili z dzieckiem na Biały Tydzień.

 

3. Za tydzień druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 13.00. Spowiedź dla tych dzieci, rodziców, chrzestnych oraz bliskich w sobotę o godz. 9.00.

 

4. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00.

 

5. Jutro maturzyści rozpoczynają pisanie egzaminów maturalnych. Módlmy się w ich intencji, o dary i światło Ducha św. oraz o dobry wybór życiowej drogi.

 

6. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.


7. W środę 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.


8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.


9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.


10. W przyszłą niedzielę, w związku ze wspomnieniem św. Ludwiki de Marillac, zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00. Podczas tej Mszy św. będziemy się modlić za Parafialny Zespół Caritas, Szkolne Koła Caritas, Wolontariuszy i wszystkich, którzy wspierają Ubogich i pomagają Siostrom Szarytkom.

 

11. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 56. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania.

 

12. Zapraszamy tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie przy okazji porannych i wieczornych nabożeństw. Pamiętajmy o zwracaniu kartek spowiedzi wielkanocnej. Jeżeli komuś zagubiła się kartka, to proszę napisać własną podając swoje imię i nazwisko oraz dokładny adres.

 

13. Za tydzień spotkanie z Kółkami różańcowymi po Mszy św. o godz. 10.00.

 

14. Za tydzień Spotkanie Apostolatu Maryjnego po Mszy św. o godz. 10.00 w sali budynku parafialnego.

 

15. Komunia św. rocznicowa dla dzieci klas czwartych będzie w niedzielę 19 maja podczas Mszy św. o godz. 16.00. Dzieci i ich rodziców zapraszamy do kościoła na spotkanie organizacyjne w najbliższą niedzielę 12 maja na Mszę św. o godz. 16.00 i na spotkanie organizacyjne po Mszy św. w związku z komunią św. rocznicową.

 

16. Bóg zapłać za ofiary na kościół ofiarodawcom z ulicy Kmicica, Brzozowej oraz z Kruków z ulicy Nowowiejskiej.

 

17. Od naszego odpustu parafialnego Nawiedzenia NMP, który będziemy obchodzić w tym roku w niedzielę 2 czerwca, w naszej parafii rozpocznie się wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony cały czas w dzień i w nocy w kaplicy Bożego Miłosierdzia. W związku z tym już dziś zapraszamy do adoracji. W kaplicy Bożego Miłosierdzia po Mszy św. będzie przedstawiciel Domowego Kościoła, możemy podejść i zapisać się na godzinę adoracji. Musimy tak zagospodarować całą dobę, aby zawsze ktoś był na adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

18. Chrzty będą udzielane za tydzień podczas Mszy św. o godz. 10.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

19. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

20. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Kazimiera - Helena Turowska, lat 86 z ulicy Traugutta blok nr 4A

Śp. Maria Bakuła, lat 66 z ulicy 22 Lipca

Śp. Jan Peła, lat 65 z ulicy Wierzbowej

Śp. Patryk Masłowski, lat 33 z ulicy Nowomiejskiej

Śp. Marianna Majek, lat 82 z ulicy Sienkiewicza blok nr 51

Śp. Henryk Trzaska, lat 80 z ulicy Reymonta blok nr 1

 

 „W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.