s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako 56. Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby
w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadania przemiany serca innych, podjęcia trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

 

2. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Pana Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

 

3. Dziś kolejna grupa dzieci przystąpi do I komunii św. podczas Mszy św. o godz. 13.00.

 

4. Za tydzień ostatnia grupa dzieci przystąpi do I komunii św. podczas Mszy św. o godz. 13.00. Spowiedź dla tych dzieci, rodziców, chrzestnych oraz bliskich w sobotę o godz. 9.00.

 

5. Komunia św. rocznicowa dla dzieci klas czwartych będzie w przyszłą niedzielę 19 maja podczas Mszy św. o godz. 16.00. Dzieci i ich rodziców zapraszamy do kościoła dziś na Mszę św. o godz. 16.00 i na spotkanie organizacyjne po Mszy św. Spowiedź dla dzieci komunii rocznicowej w sobotę o godz. 9.30.

 

6. Jutro różaniec fatimski o godz. 17.30.

 

7. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

9. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

10. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Poprzecznej, z Drężewa z ulicy Polnej, z Gnatów oraz za ofiarę bezimienną.

 

11. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarowane kwiaty doniczkowe do kościoła ofiarodawcom z Antoń: Panu Andrzejowi Krukowskiemu i Panu Wiesławowi Pędzichowi.

 

12. W Uroczystość Bożego Ciała procesja i ołtarzyki będą w tych samych miejscach, jak w latach ubiegłych.

 

13. Zapraszamy tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie przy okazji porannych i wieczornych nabożeństw. Pamiętajmy o zwracaniu kartek spowiedzi wielkanocnej.

 

14. W dniach od 28 maja do 1 czerwca w parafii Zbawiciela Świata odbędą się Rekolekcje Ewangelizacyjne Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

 

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

16. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Wiesław Mierzejewski, lat 58 z Drężewa z ulicy Brzozowej
Śp. Edward Kowalczyk, lat 73 z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej
Śp. Artur Kilimon, lat 55 z Kruków z ulicy Kickiego
Śp. Martyna Deptuła, lat 75 z ulicy Padlewskiego blok nr 51A


 „W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.