s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

 

2. Dziś zapraszamy wszystkich do modlitwy z okazji Dnia Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

 

3. Wczoraj w katedrze łomżyńskiej Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski wyświęcił 10 nowych kapłanów. Wśród nich jest nasz parafianin Ks. Sebastian Urbański. Dziś Ks. Sebastian będzie sprawował w naszej parafii Mszę św. prymicyjną o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy.

 

4. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

 

5. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00.

 

6. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

9. Jeszcze do piątku włącznie o godz. 18.00 odprawiamy majowe nabożeństwa. W najbliższą sobotę – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.00 Msza św. i będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie nasze grzechy i nieprawości. Podobnie jak w maju, niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w naszych domach, przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Jest bowiem wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.

 

10. W piątek rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie ona połączona z nabożeństwem wieczornym.

 

11. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00.

 

12. W sobotę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian.

 

13. Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

14. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust Nawiedzenia NMP. Uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego będzie o godz. 13.00. Zapraszamy asystę procesyjną. Po tej Mszy św. odpustowej rozpocznie się w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Cały czas będzie wystawiony Najświętszy Sakrament w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Jeżeli są jeszcze chętne osoby do podjęcia się adoracji, to zapraszamy po Mszy św. do zakrystii, celem umówienia godziny adoracji.

 

15. Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

16. Bóg zapłać za ofiarę złożoną na Kościół ofiarodawcy z ulicy Berka Joselewicza.

 

17. Organizujemy od 12 do 21 lipca obóz religijno-wypoczynkowy dla młodzieży w Bosni i Hercegowinie. W obozie może wziąć udział młodzież od klasy siódmej szkoły podstawowej. Osoby chętne prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się do Ks. Krzysztofa.

 

18. Zapraszamy do udziału w półkoloniach przy naszej parafii w terminie od 24 do 29 czerwca, w godz. od 9.00 do 13.30. Przedział wiekowy: od klasy I Szkoły Podstawowej. Koszt uczestnictwa to 70 zł. Zapisy i bliższe informacje u Siostry Leny Bednarczyk.

 

19. Zapraszamy tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie przy okazji porannych i wieczornych nabożeństw. Pamiętajmy o zwracaniu kartek spowiedzi wielkanocnej.

 

20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

21. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Krzysztof Kowalski, lat 53 z Białobieli z ulicy Ostrołęckiej
Śp. Stanisław Ruszczyk, lat 89 z ulicy Łęczysk
Śp. Ryszard Barszcz, lat 72 z ulicy Reymonta blok nr 7
Śp. Zuzanna Piersa, lat 19 z ulicy Okopowej
Śp. Danuta Arcichowska, lat 80 z ulicy Juranda


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.