s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

 

2. Dziś przeżywamy w naszej parafii doroczny odpust Nawiedzenia NMP. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 13.00, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski. Po tej Mszy św. w naszej parafii rozpocznie się wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. W kaplicy Bożego Miłosierdzia będzie wystawiony Najświętszty Sakrament cały czas, w dzień oraz w nocy. Zachęcamy wszystkich Parafian i Gości do adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

3. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na te nabożeństwa czerwcowe.

 

4. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Ofiary składane w dniu dzisiejszym do puszek przy kościele przeznaczone są na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

5. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

7. W czwartek przypada I czwartek miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu po nabożeństwie wieczornym.

 

8. W piątek przypada I piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00. Księża przybędą z komunią św. do chorych w ich domach.

 

9. Wychodząc z kościoła możemy zabrać ze stolika przy drzwiach pamiątkowy obrazek z okazji 25 lecia jubileuszu kapłaństwa Księdza Proboszcza.

 

10. Za tydzień w niedzielę zebranie Kółek Różańcowych po Mszy św. o godz. 10.00.

 

11. Spotkanie Apostolatu Maryjnego odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 w sali budynku parafialnego.

 

12. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele podczas nabożeństwa czerwcowego lub prywatnie odmawiajmy ją w domu. Zapraszamy tych, którzy nie przystąpili jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy codziennie przy okazji porannych i wieczornych nabożeństw. Pamiętajmy o zwracaniu kartek spowiedzi wielkanocnej. Jeżeli komuś zagubiła się kartka, to proszę napisać własną podając swoje imię i nazwisko oraz dokładny adres.

 

13. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

14. W Uroczystość Bożego Ciała procesja i ołtarzyki będą w tych samych miejscach, jak w latach ubiegłych.

 

15. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół ofiarodawcy z ulicy Ciasnej.

 

16. Msza św. w intencji Margaretek i tych wszystkich, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona jutro o godz. 6.30.

 

17. Zapraszamy do udziału w półkoloniach przy naszej parafii w terminie od 24 do 29 czerwca, w godz. od 9.00 do 13.30. Przedział wiekowy: od klasy I Szkoły Podstawowej. Koszt uczestnictwa to 70 zł. Zapisy i bliższe informacje u Siostry Leny Bednarczyk.

 

18. W imieniu wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży serdecznie zapraszamy wszystkich Członków Dzieła Wspierania Powołań Diecezji Łomżyńskiej oraz wszystkich chętnych, na kolejne, dziesiąte już spotkanie, które odbędzie się w sobotę 8 czerwca br. w gmachu naszego Seminarium (Łomża, Plac Papieża Jana Pawła II, nr 1); rozpoczęcie o godz. 10.00. Celem spotkania jest przede wszystkim wspólna modlitwa w intencji kleryków i nowych powołań, a także refleksja i wzajemne umocnienie w wierze.

 

19. Biuro Radia Maryja, zaprasza słuchaczy Radia Maryja oraz innych pielgrzymów na Jasną Górę w dniach 13 i 14 lipca br. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

 

20. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

21. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

 

Śp. Elżbieta Dudziak, lat 64 z ulicy Traugutta blok nr 16A
Śp. Teresa Tercjak, lat 67 z Zabrodzia z ulicy Piasecznej
Śp. Roman Kaczyński, lat 38 z ulicy Zagłoby
Śp. Mariusz Drężewski, lat 29 z ulicy Sienkiewicza blok nr 3
Śp. Marianna Budna, lat 67 z ulicy Poprzecznej
Śp. Teresa Kruczyk, lat 76 z Gnatów
Śp. Antoni Lewczuk, lat 55 z ulicy Zyndrama


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.