s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.

 

2. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku szkolnego. W tym tygodniu, będziemy dziękować razem z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym i katechetycznym. Wykorzystajmy też okazję do spowiedzi, abyśmy godnie mogli przystąpić do stołu Pańskiego na zakończenie roku szkolnego, przed wakacjami. Do spowiedzi zapraszamy podczas nabożeństw porannych i wieczornych.

 

3. Dziś zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Antoniach i Białobieli będzie podczas Mszy św. o godz. 11.30.

 

4. We wtorek o godz. 10.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

 

5. We wtorek o godz. 16.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów Liceum Klasycznego.

 

6. We wtorek Msza św. dla młodzieży o godz. 19.00.

 

7. W środę o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla młodzieży I i II Liceum Ogólnokształcącego.

 

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

9. W środę po Mszy św. wieczornej czuwanie i adoracja prowadzone przez Zespół W Mocy Uwielbienia.

 

10. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała będą w tych samych godzinach, jak w niedziele. Nie będzie tylko Mszy św. o godz.13.00. Procesja z Najświętszym Sakramentem po Mszy św. z godz. 11.30 ulicami miasta, jak w latach poprzednich: Farna, Plac Bema, Berka Joselewicza, Mazowiecka, Paderewskiego, Łęczysk, Plac 1 Maja, Kościuszki, Świętokrzyska, Plac Papieża Jana Pawła II. Prosimy przygotować ołtarzyki. Po Mszy Świętej wyjdziemy w procesji na ulice naszego miasta, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy. Przy czterech ołtarzach będziemy rozważali słowo Boże. Procesję zakończy udzielenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus.

 

11. Prosimy o udekorowanie okien w całej parafii, a zwłaszcza na trasie procesji, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas. Prosimy nie stawiać samochodów na trasie procesji.

 

12. W czwartek adoracja Najświętszego sakramentu grupy adoracyjnej po nabożeństwie wieczornym.

 

13. Dzieci, które przystąpiły w maju do I komunii św. i ich rodziców zapraszamy w Boże Ciało na Mszę św. o godz. 11.30 i na procesję.

 

14. Prosimy o dostarczenie brzózek do ołtarzyków.

 

15. Próba sypania kwiatów przed Bożym Ciałem dla dzieci będzie we wtorek o godz. 17.00. Próba sypania kwiatków będzie przy kościele.

 

16. Zapraszamy na nieszpory codziennie po Bożym Ciele przez całą Oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

 

17. Bóg zapłać za ofiary na Kościół ofiarodawcom z ulicy Brzozowej, Padlewskiego oraz z Zabrodzia z ulicy Gwiezdnej.

 

18. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

19. Za tydzień w niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie koła parafialnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

 

20. Ofiary składane za tydzień do puszek przy kościele będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i cele edukacyjne diecezji.

 

21. Za tydzień w niedzielę Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. o godz. 16.00 i po Mszy św. na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

 

22. Organizatorzy Festiwalu Muzycznego VI Etnosakralia Kurpiowskie serdecznie zapraszają na festiwalowe koncerty. Pierwsze dwa już dzisiaj o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Myszyńcu koncert organowo-skrzypcowy w wykonaniu Tomasza Zebury - organy i Karola Lipińskiego-Branki - skrzypce, a o godz. 20.00 w Muzeum Kultury Kurpiowskiej przy Pl. Bema w Ostrołęce koncert jazzowy zespołu Arek Czernysz Trio. W programie m.in. jazzowe aranżacje pieśni kurpiowskich zebranych przez Ks. Skierkowskiego. W najbliższy piątek po Bożym Ciele w naszym kościele o godz. 20.00 wyjątkowy koncert zespołu wokalnego „Jerycho” i organisty Jakuba Chachulskiego. Wszystkie terminy i wykonawcy koncertów na plakacie w gablocie przed kościołem oraz na stronie www.etnosakralia-kurpiowskie.

 

23. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano”.

 

24. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Janina Jaruga, lat 89 z ulicy Padlewskiego
Śp. Józef Niedbajło, lat 77 z ulicy Sienkiewicza blok nr 30A

 

„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.