s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. W dniu 17 czerwca 2019 r. ukazało się „Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ataków nienawiści wobec katolików w Polsce”. Arcybiskup Stanisław Gądecki wspomina w nim o atakach nienawiści wobec katolików w Polsce oraz o głośnych w ostatnim czasie profanacjach, które miały miejsce w naszej Ojczyźnie. W tym kontekście Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zgodnie z wezwaniem księży biskupów obecnych na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski – wzywa do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa. W związku z tym na zakończenie Mszy świętej przed błogosławieństwem odśpiewamy suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny…”

 

2. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.

 

3. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać czas wakacji, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga, ani też wrażliwości na drugiego człowieka.

 

4. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa.

 

5. Bóg zapłać za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać całej procesji, orkiestrze, ministrantom, tym którzy przygotowywali ołtarzyki i za dostarczenie brzózek. Bóg zapłać służbom porządkowym za zabezpieczenie przejścia procesji. Na zakończenie Oktawy w czwartek będzie zebranie z całą procesją.

 

6. Do czwartku włącznie przeżywamy „Oktawę Bożego Ciała”. Zachęcamy do licznego udziału w Oktawie Bożego Ciała codziennie o godz. 18.00. Msza św., nieszpory i procesja eucharystyczna. Niech udział w tych procesjach będzie wyrazem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy asystę procesyjną. W czwartek o godz. 18.00 zakończenie oktawy, poświęcenie ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

 

7. Ofiary składane dziś do puszek przy kościele są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i cele edukacyjne naszej diecezji.

 

8. Jutro przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

 

9. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa czerwcowego po Mszy św. o godz. 18.00.

 

10. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

11. W czwartek adoracja Najświętszego sakramentu po nabożeństwie wieczornym.

 

12. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

13. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

 

14. W sobotę – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Msze św. w sobotę w porządku świątecznym o godz. 6.30, 8.00, 10.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na rzecz Stolicy Apostolskiej, których Stolica Apostolska potrzebuje do należytego pełnienia służby wobec całego Kościoła.

 

15. W sobotę ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą – pod zwykłymi warunkami – zyskać odpust zupełny.

 

16. W ostatnim czasie renowacji - odnowieniu poddaliśmy paramenty liturgiczne, czyli: dwie monstrancje, relikwiarz, kustodiom oraz kielich mszalny.

 

17. Bóg zapłać za ofiarę na Kościół ofiarodawcy z ul. Redutowej.

 

18. Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty do kościoła ofiarodawcy z ulicy Łęczysk.

 

19. Jutro w OCK o godz. 19.00 w ramach Klubu Kina Niezależnego zostanie wyświetlony film pt. „Kamerdyner”.

 

20. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek na leczenie chorego dziecka.

 

21. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego”.

 

22. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:

 

Śp. Stanisław Mielczyński, lat 67 z ulicy Traugutta
Śp. Jarosław Romański, lat 49 z ulicy Sienkiewicza blok nr 18
Śp. Alina Kochanek, lat 85 z Łęgu Przedmiejskiego

 

„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.