s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Przeżywamy dziś 14. niedzielę w ciągu roku, która zarazem jest pierwszą niedzielą lipca. Ewangelia opowiada o posłaniu 72. uczniów, którzy mają nieść pokój, dobro, radość i miłość. Dziś to my jesteśmy posyłani, aby przypominać światu, że trzeba nieustannie budować i troszczyć się o królestwo Boże.


2. Dziś procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00.

 

3. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

 

4. W naszej codziennej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których wakacje nie są czasem odpoczynku, lecz ciężkiej pracy. Wspomagajmy ich przynajmniej duchowo, a kto może, to również fizycznie, abyśmy razem mogli cieszyć się z obfitych plonów ziemi i dziękować Bogu za Jego dary.

 

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

6. W czwartek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Zapraszamy w czwartek na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00 i do wspólnej modlitwy za kontynent europejski, by Europejczycy nie odwracali się od swoich chrześcijańskich korzeni i chcieli budować swoją przyszłość na wartościach płynących z Ewangelii.

 

7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu grupy adoracyjnej po Mszy św. wieczornej.

 

8. W piątek przypada Uroczystość św. Brunona z Kwerfurtu, głównego Patrona naszej Diecezji. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości w naszej diecezji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

9. W przyszłą niedzielę różaniec fatimski o godz. 17.30, Msza św. i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

10. Dnia 31 lipca gościć będziemy pielgrzymów Diecezji Ełckiej, którzy pielgrzymować będą pieszo na Jasną Górę. W tym roku posiłek dla pielgrzymów prosimy, aby przygotowali mieszkańcy z ulic: Traugutta, Osiedle za byłym aresztem, przy cmentarzu, całe osiedle Leśne, ul. Padlewskiego, Sierakowskiego, Antoniego Spiro, Otok, Słoneczna, Fortowa, Redutowa, Okopowa, Stacha Konwy i wszystkie ulice za rzeką. Prosimy też mieszkańców z wiosek: Łazy, Zabrodzie, Antonie, Białobiel, Siemnocha. Prosimy, aby dołączyły również Kółka Różańcowe i grupy apostolskie.

 

11. Z Ostrołęki z naszego kościoła wyruszy 1 sierpnia grupa czerwono-zielona po Mszy św. o godz. 6.00 rano. Ci, którzy nie będą pielgrzymować pieszo – zapraszamy codziennie od 1 do 15 sierpnia do kościoła na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski. Tworzyć będziemy grupę pielgrzymów duchowych im. św. Papieża Jana Pawła II, czyli „Grupę Białą”. Będą również zapisy do tej grupy.

 

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele ofiarodawcom z Białobieli z ulicy Turkusowej, z ulicy Brzozowej, z Zabrodzia z ulicy Piasecznej oraz spoza parafii.

 

13. Chrzty będą udzielane w przyszłą niedzielę o godz. 13.00. Konferencja chrzcielna dla rodziców i chrzestnych oraz spisanie aktu chrztu w sobotę o godz. 8.30.

 

14. Po 8 latach pracy duszpasterskiej w naszej parafii, decyzją Księdza Biskupa, z dniem 13 lipca odchodzi od nas wikariusz Ks. Marcin Zieziula. Serdecznie dziękujemy Ks. Marcinowi za te lata posługi duszpasterskiej wśród nas, a w nowej parafii jako wikariusz w Turośli życzymy owocnej posługi duszpasterskiej i Bożego błogosławieństwa. Pod koniec wakacji przybędzie do nas nowy kapłan – Ksiądz Neoprezbiter.

 

15. Podajemy terminy I Komunii św. w maju 2020 r.


- 10 maja 2020 r. – Szkoła Podstawowa nr 6 i nr 10 w Ostrołęce
- 17 maja 2020 r. Szkoła Podstawowa Antonie, Szkoła Podstawowa nr 1, 2 oraz STO w Ostrołęce
- 24 maja 2020 r. Szkoła Podstawowa Białobiel, Olszewo – Borki, Łęg Przedmiejski i Szkoła Podstawowa nr 5.

 

16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; jest nowy numer „Głosu Katolickiego” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano” w których znajdziemy wiele interesujących artykułów pogłębiających nasze życie duchowe.

 

17. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:    

 

Śp. Roman Gałązka, lat 86 z ulicy Czeczotka
Śp. Dennis Subczyński, lat 21 z ulicy Juranda


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.