s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Dziś różaniec fatimski o godz. 17.30, Msza św. i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

2. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!

 

3. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.

 

4. Msze św. w dni powszednie w czasie wakacji są o godz. 7.00 i 18.00. Do spowiedzi zapraszamy w dni powszednie na pół godziny przed Mszą św.

 

5. W niedziele w miesiącu lipcu i sierpniu jest dodatkowo Msza św. o godz. 20.00.

 

6. W tym tygodniu: we wtorek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (w dzisiejszym Izraelu) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. W tym gronie znajduje się Święta Teresa Wielka, Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.

 

7. To wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.

 

8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

9. Mimo, że jest kaplica wieczystej adoracji, tradycyjnie trzydniowe adoracje Najświętszego Sakramentu w naszej parafii będą 28, 29 i 30 lipca, tj. niedziela, poniedziałek oraz wtorek. Msze św. w poniedziałek oraz we wtorek będą odprawiane o godzinie: 7.00, 10.00 i 18.00. Codziennie będzie procesja z Najświętszym Sakramentem o godz. 18.00, zapraszamy asystę procesyjną. Zapraszamy wszystkich parafian i gości. W sposób szczególny zapraszamy grupy apostolskie, stowarzyszenia katolickie i grupy modlitewne, kółka różańcowe.

 

10. Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się zapisy do udziału w pieszej pielgrzymce Diecezji Łomżyńskiej. Zapisy na pielgrzymkę codziennie w kancelarii parafialnej w godzinach od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.00. Z Ostrołęki z naszego kościoła wyruszy 1 sierpnia grupa czerwono-zielona po Mszy św. o godz. 6.00 rano.

 

11. Ci, którzy nie będą pielgrzymować pieszo – zapraszamy codziennie od 1 do 15 sierpnia do kościoła na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski. Tworzyć będziemy grupę pielgrzymów duchowych im. św. Jana Pawła II, czyli „Grupę Białą”.

 

12. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele ofiarodawcom z Drężewa z ulicy Brzozowej oraz od Grupy AA „Ewa”.

 

13. Zachęcamy bardzo do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest „Głos Katolicki” oraz miesięcznik watykański „L’osservatore Romano” w których znajdziemy wiele interesujących artykułów. Czytajmy prasę katolicką w czasie wakacji i naszych urlopów.

 


14. W ubiegłym tygodniu zmarł nasz parafianin:


Śp. Cezary Gryczon, lat 37 z ulicy Witosa blok nr 2A


„W Jego intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.