s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Za nami pierwsze tygodnie lata. Dla niektórych z nas jest to czas oderwania od codziennej pracy i możliwość odpoczynku. Starajmy się dobrze wykorzystywać ten czas również na serdeczne rozmowy i spotkania, szczególne z tymi osobami, z którymi na co dzień spędzamy niewiele czasu.

 

2. Są też ludzie, zwłaszcza pracujący na roli, dla których ten czas jest czasem szczególnie wzmożonej pracy. Starajmy się ich wspierać przynajmniej naszą modlitwą, ale też wdzięcznością za ich trud i poświęcenie, dziękując zarazem Bogu za wszelkie dobrodziejstwa, zwłaszcza za obfite plony ziemi. Nie zapominajmy, że wciąż są na świecie ludzie, którzy umierają z głodu. Robiąc zatem zakupy, czyńmy to tak, by potem nie marnować żywności, lecz by wykorzystać ją najlepiej, jak możemy, i by móc podzielić się z tymi, którzy jej nie mają.

 

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

4. W piątek, 26 lipca, liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny i Joachima. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

 

5. W przyszłą niedzielę z okazji św. Krzysztofa będziemy obchodzić dzień motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych. Poświęcenie pojazdów będzie po każdej Mszy świętej. Od 20 lat podejmowana jest w Polsce akcja wspierania misjonarzy polskich: „Podaruj i Ty 1 grosz za każdy przejechany bez wypadku kilometr jako podziękowanie za bezpieczne podróże”. Dlatego przy poświęceniu pojazdów będą zbierane ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. W swojej pracy potrzebują bardzo ważnego narzędzia jakim jest środek transportu, dzięki którym mogą docierać do ludzi i im pomagać.

 

6. Warto pamiętać o św. Krzysztofie podczas wakacyjnych wyjazdów, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

 

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele ofiarodawcom z ulicy Berka Joselewicza, Stacha Konwy, od Koła Żywego Różańca z Zabrodzia z ulicy Gwiezdnej, z ulicy Kujawskiej, Łęczysk, z Drężewa z ulicy Brzozowej, z Białobrzega Dalszego, od Ruchu Neokatechumenalnego, od Grupy AA „Tylko dziś”, od mieszkańców z ulicy Warszawskiej, Wierzbowej i Osiedla Leśnego oraz z Dobrołęki.

 

8. W niedzielę za tydzień rozpoczynamy w parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo – adoracje Najświętszego Sakramentu. Msze św. w poniedziałek i wtorek będą odprawiane o godzinie: 7.00, 10.00 i 18.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Nieszpory i procesja z Najświętszym Sakramentem przez te trzy dni po Msy św. o godz. 18.00, Zapraszamy wszystkich parafian i gości. W sposób szczególny zapraszamy asystę procesyjną.

 

9. W przyszłą środę – 31 lipca - będziemy gościć pielgrzymów pieszych diecezji ełckiej, którzy pielgrzymują na Jasną Górę. Ok. godz. 11.00 będą uczestniczyć we Mszy św., a po Mszy św. będzie posiłek dla pielgrzymów. Prosimy o dostarczenie posiłku po Mszy św. ok. godz. 12.00. Ci, którzy przygotowują posiłek mogą wspólnie uczestniczyć we Mszy św. o godz. 11.00.

 

10. W przyszły czwartek, 1 sierpnia, z Ostrołęki z naszego kościoła wyruszy pielgrzymka piesza naszej diecezji - grupa czerwono-zielona po Mszy św. o godz. 6.00 rano. Zapraszamy w przyszły czwartek 1 sierpnia, kto tylko może, na Mszę św. o godz. 6.00 rano i zachęcamy, aby odprowadzić pielgrzymów chociaż do Rzekunia. Na Jasną Górę dotrą oni 13 sierpnia w godzinach wieczornych. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej w godzinach od 8.00 do 9.00 i od 16.00 do 17.00.

 

11. Ci, którzy nie będą pielgrzymować pieszo – zapraszamy codziennie od 1 do 15 sierpnia do kościoła na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski. Tworzyć będziemy grupę pielgrzymów duchowych im. św. Papieża Jana Pawła II, czyli „Grupę Białą”. Będą również zapisy do tej grupy.

 

12. Msza św. w intencji mieszkańców Osiedla Leśnego oraz ulicy Wierzbowej i Warszawskiej zostanie odprawiona w niedzielę 4 sierpnia o godz. 10.00.

 

13. Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkomisarz Krzysztof Szymański serdecznie zaprasza na uroczystości związane z obchodami setnej rocznicy powstania Policji Państwowej. Uroczystości odbędą się w najbliższy piątek 26 lipca, o godz. 10.00 Msza św. w kościele Zbawiciela Świata, a o godz. 11.00 dalsza część uroczystości na placu apelowym Komendy Miejskiej Policji przy ul. Janusza Korczaka, gdzie zostaną wręczone akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

 

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Czytajmy prasę katolicką w czasie wakacji i naszych urlopów.

 

15. W ubiegłym tygodniu zmarli nasi parafianie:


Śp. Lucjan Chełchowski, lat 84 z ulicy Traugutta
Śp. Józef Żubrowski, lat 79 z ulicy Bojowników


„W Ich intencji oraz w intencji naszych zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ...”

 

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.