s01_BozeCiało_Kosciol s03_D_gory2_270 s11_Res_5_msza_270 s12_Res_5_msza2_270 s06_K_Hostia_270 s09_Res_3_270

Odkryj wartość Różańca

NMP Rozancowa 200

Różaniec Eucharystyczny

2016 10 24 Rozaniec eucharystyczny 1111

Katolicka Szkoła Rodzenia ISKIERKA

SzkolaRodzeniaIskierka 200

Duszpasterstwo Młodzieży

Duszpasterstwo Mlodziezy 200

Cudowny Medalik

St.Caterine 150

 

 

Odnowa w Duchu Św.

Per Musicam at Deum

PerMusicamAtDeum left

 

 

1. Mija połowa wakacji. W tym tygodniu rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

 

2. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy 40 godzinne nabożeństwo. Przez cały czas wystawiony jest Najświętszy Sakrament w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Jutro i we wtorek Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00 Nieszpory i procesja. Zapraszamy asystę procesyjną.

 

3. Dziś z okazji św. Krzysztofa, obchodzimy dzień motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych. Poświęcenie pojazdów jest po każdej Mszy świętej. Od 20 lat podejmowana jest w Polsce akcja wspierania misjonarzy polskich: „Podaruj i Ty 1 grosz za każdy przejechany bez wypadku kilometr jako podziękowanie za bezpieczne podróże”. Dlatego przy poświęceniu samochodów będą zbierane ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

 

4. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego: jako pasażer, kierowca lub pieszy. Bezpieczeństwo zależy od naszego rozważnego i odpowiedzialnego zachowania na drodze. Coraz częściej wypadki drogowe są wynikiem zmęczenia, agresji i braku kultury. Ci, którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków wykazują brak odpowiedzialności. Są przestępcami podlegającymi karom. Często na całe życie pozostaje odpowiedzialność moralna i materialna. Wszystkich kierowców i udających się w podróż zachęcamy, aby pamiętali o modlitwie ruszając w drogę.

 

5. Poświęcenie samochodów będzie odbywać się w następujący sposób: na parkingu od ulicy - Ksiądz podejdzie i poświęci, natomiast z parkingu dużego za kościołem samochody będą święcone przy wyjeździe z parkingu.

 

6. W środę będziemy gościć pielgrzymów pieszych diecezji ełckiej, którzy pielgrzymują na Jasną Górę. Ok. godz. 11.00 będą uczestniczyć we Mszy św., a po Mszy św. będzie posiłek dla pielgrzymów. Prosimy o dostarczenie posiłku po Mszy św. ok. godz. 12.00. Ci, którzy przygotowują posiłek mogą wspólnie uczestniczyć we Mszy św. o godz. 11.00, której będzie przewodniczył Biskup Ełcki Jerzy Mazur.

 

7. W czwartek 1 sierpnia z Ostrołęki z naszego kościoła wyruszy pielgrzymka piesza naszej diecezji - grupa czerwono-zielona po Mszy św. o godz. 6.00 rano. Zapraszamy w czwartek, kto tylko może na Mszę św. o godz. 6.00 rano i zachęcamy, aby odprowadzić pielgrzymów chociaż do Rzekunia. Na Jasną Górę dotrą oni 13 sierpnia w godzinach wieczornych.

 

8. Ci, którzy nie będą wędrować pieszo – zapraszamy codziennie od czwartku 1 sierpnia do 15 sierpnia włącznie do kościoła na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski. Tworzyć będziemy grupę pielgrzymów duchowych im. św. Jana Pawła II, czyli „Grupę Białą”. Będą również zapisy do tej grupy. Do niej zaproszeni są szczególnie osoby doświadczające krzyża cierpienia: chorzy, w podeszłym wieku, samotni i opuszczeni, ci którzy chodzili kiedyś na pielgrzymki, albo może ktoś z rodziny w tym roku idzie na pielgrzymkę. Swoje cierpienie, swoje intencje ofiarowują za siebie i innych. Ich duchowa obecność na trasie pielgrzymki jest wsparciem i umocnieniem dla zmierzających ku Jasnej Górze pątników.

 

9. W czwartek, 1 sierpnia, przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.

 

10. W piątek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

 

11. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 Godzinki do Matki Bożej.

 

12. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca, godzina święta i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

 

13. W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.

 

14. W sobotę - I sobota miesiąca. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP rano o godz. 7.00. Po Mszy św. nabożeństwo i różaniec.

 

15. Za tydzień w niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Prosimy asystę procesyjną.

 

16. Bóg zapłać za ofiary złożone na prowadzone prace przy kościele ofiarodawcom z Zabrodzia z ulicy Planetarnej oraz od Koła Żywego Różańca nr 1 z Łazów z ulicy Sikorskiego.

 

17. Msza św. w intencji Margaretek i tych, którzy modlą się za kapłanów zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.00.

 

18. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Głosie Katolickim” znajdziemy wiele interesujących artykułów. Czytajmy prasę katolicką w czasie wakacji i naszych urlopów.

 

19. Zachęcamy, aby po Mszy św. zajść do kaplicy wieczystej adoracji, choć na krótką adorację Najświętszego Sakramentu.

 

20. Za wstawiennictwem Matki Najświętszej i św. Krzysztofa módlmy się w intencji wszystkich kierowców i podróżujących, aby zawsze i szczęśliwie wracali do swoich domów: „Pod Twoją obronę…..”

Serdecznie Witamy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.